Skocz do zawartości

Dobre jakościowo T-shirty


Samiec:)

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem do szafy i mam jedną koszulkę ponad 5 lat i nadal wygląda dobrze. Chodzę w niej kilka razy w miesiącu, po każdym użyciu pranie ręczne. Marka to NEXT (czarna metka, jasnofioletowy napis, 100% bawełna, gruby splot, bardo przyzwoite szycie, MADE IN TUNISIA), kupiona prawdopodobnie na targu od zaprzyjaźnionej handlarki. Więcej niż 70zł to za nią raczej nie dałem.

Edytowane przez Jasiu Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2016 o 21:30, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Matkobosko.

Na 95 to się pierze ręczniki albo, nie wiem - tetrowe pieluchy.

 

Metki nie umie przeczytać, czy co?

Ja musiałem prać spodnie w 90 stopniach jak schudłem xD

 

Ogólnie jeśli chodzi o T-shirty - to mega fajne wzory ma 4F

Ale jakość tutaj jest 7/10

Nie mniej cenowo fajnie wychodzi - ja sobie cenie 4F jednak, choć najlepszą koszulkę którą mam to jest policyjna (miałem raz dupe co miała ex policjanta) - takiej koszulki nigdzie nie dostanę - a zapłaciłbym sporo

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Samiec:) napisał:

TkMAX robi ciuchy czy to jest sklep ze zbieraniną różnych marek? Znajdę to w DE?

Jest to taki mix marek. Wszystko tam możesz znaleźć np. Artykuły gospodarstwa domowego. W Niemczech prawdopodobnie jest, ale w internecie możesz poszukać dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na razie wybór pada na Abercrombie no i TkMAX może odszukam. Ten ralph lauren tez polecają i tommy hilfiger ale ralph za daleko, a nie mam czasu żeby jechać do Monachium do najbliższego sklepu. Jak będę miał wolne to się wybiorę. Wiadomo lepiej kupić dobrą rzecz na dłużej niż co dwa tygodnie zmieniać szmaty. A z kurtek zimowych/płaszczy może coś polecicie fajnego? Też już trzeba na zimę się przygotować, a ja już lekko zakatarzony jestem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fruit of the loom

Chyba nikt nie pobije, koszulka na ramiaczkach czarna mam ją 23 lata.

Teraz to już nieco zużyta ale kolor lepszy niż niektóre po 3 praniach,choc wyblakła szwy i materiał ok.

 

Ostatnio kupiłem Topi ale dopiero dwa razy prana więc trudno powiedzieć o trwałości, materiał dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samiec:), a gdzie jest napisane, że dobra koszulka ma mieć określoną gramaturę i to ma być wyznacznik jej jakości? ;)

Wklejam za http://www.printexpress.pl/jaka-najlepsza-gramatura-koszulek/

Przeświadczenie, że wyższa gramatura koszulki = lepsza jakość jest MITEM! Gramatura to tylko jedna z kilku cech, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze koszulki do druku i to wcale nie najważniejsza. Na końcową jakość koszulki mają główny wpływ:

 

rodzaj bawełny, przędzy
krój
konstrukcja ściągacza
rodzaj przeszycia
sposób barwienia (czarny czarnemu nierówny!)
indywidualny gust, grupa docelowa, aktualna moda

Ten ostatni punkt jest równie ważny jak każdy inny. Jedni wolą nosić bardziej dopasowane do ciała koszulki (slim), a inni – luźniejsze kroje. Komuś bardziej odpowiada niższa, „przewiewna” gramatura 150 gram/m2, a ktoś inny chce poczuć ciężar mięsistej bawełny 210 g/m2 lub nawet więcej. Na szczęście rynek koszulek i odzieży promocyjnej jest tak dobrze zaopatrzony, że zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania. Zatem najważniejszym pytaniem na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć jest…

 

do czego potrzebujesz koszulki :P

Edytowane przez melanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, melanger napisał:

Przeświadczenie, że wyższa gramatura koszulki = lepsza jakość jest MITEM! Gramatura to tylko jedna z kilku cech, na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze koszulki do druku i to wcale nie najważniejsza. Na końcową jakość koszulki mają główny wpływ:

 

rodzaj bawełny, przędzy - tak, to ma realny wpływ na jakość materiału
krój - jeżeli krój ma wpływ na jakość koszulki, to proszę przytoczyć obiektywne wyniki badań nad wyższością v-necków nad krojem klasycznym t-shirta. W przeciwnym wypadku nie rozpowszechniaj takich bzdur. Krój nie ma żadnego znaczenia przy ocenie jakości koszulki.
konstrukcja ściągacza - to podpada pod punkt następny
rodzaj przeszycia - tak, to ma realny wpływ na jakość koszulki.
sposób barwienia (czarny czarnemu nierówny!) - jw, ale ocenić to możesz wyłącznie wg własnego doświadczenia z produktem, lub bazując na doświadczeniu innych
indywidualny gust, grupa docelowa, aktualna moda - to nie jest żaden wyznacznik JAKOŚCI, to jest wyznacznik - jak sam piszesz - gustu - czyli rzeczy subiektywnej. 

Ocena jakości materiału/szycia/barwienia jest możliwa do stwierdzenia OBIEKTYWNIE. Ocena gustu obejmuje ocenę SUBIEKTYWNĄ - czyli zależną od oceniającego = jest nic nie warta przy formułowaniu niezależnej oceny danego produktu. Ergo - branie jej pod uwagę jako wartościowego czynnika przy ocenie jakości produktu jest bezsensowne i prowadzi tylko do dezinformacji
 

Ten ostatni punkt jest równie ważny jak każdy inny.

Nie jest ważny. Jest INNY. I powinien być rozpatrywany w całkowicie osobnej kategorii pod którą podpada emocjonalny stosunek do produktu. Obiektywna ocena jakości jest przynależna do zupełnie innej kategorii. 

Jedni wolą nosić bardziej dopasowane do ciała koszulki (slim), a inni – luźniejsze kroje.

Co nie ma nic wspólnego z jakością, tylko z indywidualnymi preferencjami/cechami produktu, które istnieją równorzędnie do jakości wykonania/materiału (tego dotyczy JAKOŚĆ) - patrz wyżej.

Komuś bardziej odpowiada niższa, „przewiewna” gramatura 150 gram/m2, a ktoś inny chce poczuć ciężar mięsistej bawełny 210 g/m2 lub nawet więcej.

Co nie ma nic wspólnego z jakością materiału, ale preferencjami klienta - patrz wyżej i jeszcze wyżej.

Na szczęście rynek koszulek i odzieży promocyjnej jest tak dobrze zaopatrzony, że zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania.

...czyli subiektywne preferencje klienta, najczęściej nie mające nic wspólnego z obiektywna ocena jakości produktu - powtórzę się po raz czwarty.

Zatem najważniejszym pytaniem na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć jest…

No niestety nie jest...

 

do czego potrzebujesz koszulki :P
... czyli łopatologiczna instrukcja, jak postawić indywidualne preferencje ponad obiektywną jakością produktu - co jest zadeklarowane jako temat wątku.

 

Słowem - albo manipulacja, albo żenada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem te co @mac polecił, ale nie podoba mi się jej krój i w dodatku jest bardzo cienka, że suty mi widać w białej, ogólnie jakoś mocno spina ciało (za "pedałowato" dla mnie), chyba, że za mały rozmiar :D

 

Ze wszystkich koszulek jakie mam, najbardziej podoba mi się ta z firmy volcano, ma chyba z 3-4 lata i dalej w niej chodzę, idealny krój jak dla mnie. Poszperałem w necie i kupiłem dwie takie http://www.shop.volcano.pl/t-basic_volcano_11#1305

 

Dzisiaj przyszły, sprawiają wrażenie identycznych, zarówno pod kątem materiału, jak i kroju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.11.2017 o 11:23, volcaniusch napisał:

Ja ze swojej strony polecam medicine. Mam dwie koszulki od nich już 4 lata i się trzymają. Kupiłem ostatnio 3 od nich i jakość taka sama, jak nie lepsza. Ceny od 49 do 59 zł. 

Medicine to chyba od LPP? Trzeba będzie tam zajrzeć :)

 

Dobre pod względem jakości i składu materiałowego koszulki ale nie tylko można znaleźć też tutaj: https://www.fightershop.com.pl/c231,polo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.