Skocz do zawartości

Wampiry emocjonalne


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Heh akurat pisałem w innym temacie, że nie ma czegoś takiego jak borderline :) Byty astralne sterujące ciałem, omg akurat obalałem tego typu teorie na forum dokładnie wczoraj :) Ezoteryka stała się zabawą w teorie dla domorosłych guru, chyba faktycznie świat się skończył w 2012 :D A wampiry, no cóż podobne przyciąga podobne więc skoro ten Kefir tak dużo o tym pisze to pewnie ma przejebane towarzystwo. Niska samoocena powoduje, że człowiek reaguje źle emocjonalnie i pozbywa się energii. To dlatego, że szukał jej na zewnątrz u innych ludzi. A wampiry energetyczne to znane powszechnie zjawisko, które polega czasem na paskudnym charakterze a czasem na niedopasowaniu dwóch osób, które nawzajem są dla siebie denerwujący lub jedna denerwuje drugą bo ta ma jakieś nieprzerobione wzorce. Paskudny charakter to nie borderline jakby chciał Kefir (border nie istnieje ale jeśli jużposługujemy sie tym terminem to te osoby są akurat bardzo uczuciowe, mają jakieś stłumione zdolności i bardzo niską samoocenę, na równi z ofiarami losu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia to,że skoro borderline opisano jakoś w połowie XX wieku(?), dosyć cięzko zdiagnozowac u chorego na zywo, a jako przykład osoby dotkniętej tą chorobą podaję się np. Vincenta van Gogha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_chwiejna_emocjonalnie_typu_borderline

Kryteria diagnostyczne ICD-10

W ICD-10 używa się pojęcia "osobowości chwiejnej emocjonalnie" (F60.3), która występuje w dwóch podtypach: impulsywnym (F60.30) i borderline (F60.31).

Dla typu borderline muszą wystąpić co najmniej trzy spośród cech wymienionych przy typie impulsywnym (powyżej), oraz co najmniej dwie spośród poniższych:

  1. zaburzenia w obrębie i niepewność co do obrazu ja (self image) oraz celów i wewnętrznych preferencji (włączając seksualne), KOBIETY PRZED OKRESEM ALBO POPAPRANE MAŁOLATKI NA ANTYKONCEPCJI
  2. dążenie ku byciu uwikłanym w intensywne i niestabilne związki, prowadzące często do kryzysów emocjonalnych,OKRES DORASTANIA I STABILIZACJI EMOCJONALNEJ
  3. nadmierne wysiłki uniknięcia porzucenia,KAZDE DZIECKO CHCE BYĆ ZAUWAZANE I DOCENIANIE.KAZDY NA SWIECIE DĄŻY DO AKCEPTACJI.W ZWIAZKACH STARAMY SIE BY TRWAŁY
  4. powtarzające się groźby lub działania o charakterze autoagresywnym (self-harm),DĄŻENIE KU PRZEPASCI JUŻ JEST AUTOAGRESYWNE.PATRZCIE JAK CIERPIE.DOSTRZEŻCIE MNIE
  5. chroniczne uczucie pustki.NO CO TU TE PSYCHOLOGI NIE POWIEDZA W TYM MASLE MASLANYM.KAZDY SZUKA DRUGIEJ POŁÓWKI.JAK KTOS SIE CZUJE NIE POTRZEBNY TO NIECH ZACZNIE COS ROBIC
Kryteria diagnostyczne DSM-IV

Zgodnie z DSM-IV, pograniczne zaburzenie osobowości (301.83) występuje, jeżeli przez dłuższy czas utrzymuje się co najmniej pięć spośród wymienionych dziewięciu kryteriów:

  1. gorączkowe wysiłki uniknięcia rzeczywistego lub wyimaginowanego odrzucenia,NIKT NIE CHCE BYC ODRZUCANY
  2. niestabilne i intensywne związki interpersonalne, charakteryzujące się wahaniami pomiędzy ekstremami idealizacji i dewaluacji,ZAUROCZENIE W POCZATKOWEJ FAZIE ZWIAZKU
  3. zaburzenia tożsamości: wyraźnie i uporczywie niestabilny obraz samego siebie lub poczucia własnego ja (sense of self),CZYLI PRZYKŁADOWY ZYCIOWY MUŁ
  4. impulsywność w co najmniej dwóch sferach, które są potencjalnie autodestrukcyjne (np. wydawanie pieniędzy, seks, nadużywanie substancji, lekkomyślne prowadzenie pojazdów, kompulsywne jedzenie),LUBIE CZASEM ZASZALEĆ.LUBIE NAMIETNY I PEŁEN EMOCJI SEX.LUBIE NADUZYĆ ALKOHOLU.CZASEM TRZEBA ZRESETOWAC MYSLI.NIE PROWADZE PO PIJAKU.LUBIE PAPU
  5. nawracające zachowania, gesty lub groźby samobójcze albo działania o charakterze samookaleczającym,TO NIECH SIE KTOS POTNIE.NATURALNA SELEKCJA.ALE MECHANIZM ZAWSZE IDZIE ZEBY DOSTRZEC PROBLEM DANEJ OSOBY
  6. niestabilność emocjonalna spowodowana wyraźnymi wahaniami nastroju (np. poważnym epizodycznym głębokim obniżeniem nastroju (dysphoria), drażliwością lub lękiem trwającymi zazwyczaj kilka godzin, rzadko dłużej niż kilka dni),
  7. chroniczne uczucie pustki,
  8. niestosowny, intensywny gniew lub trudności z kontrolowaniem gniewu (np. częste okazywanie humorów (ang. frequent displays of temper), stały gniew, powtarzające się bójki),CO DO CZESTEGO OKAZYWANIA HUMORÓW TO NASZE PANIE COŚ SIE NA TEN TEMAT MOGA WYPOWIEEDZIEC
  9. przelotne, związane ze stresem myśli paranoiczne (ang. paranoid ideation) lub poważne symptomy rozpadu osobowości (ang. dissociative symptoms).KAZDY HALUCYNUJE CO BY BYŁO GDYBY PODCZAS STRESU

    Mam pomysł stwórzmy jakieś nowe schorzenie.nazwijmy je.opiszmy.a kasa bedzie nam leciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  1. niestabilność emocjonalna spowodowana wyraźnymi wahaniami nastroju (np. poważnym epizodycznym głębokim obniżeniem nastroju (dysphoria), drażliwością lub lękiem trwającymi zazwyczaj kilka godzin, rzadko dłużej niż kilka dni),

tu by dała kobiety przed okresem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borderline istnieją tak samo jak adhd,kiedyś dziecko po prostu było pełne energi.dzis na to sa tabletki.jest dysortografia itd.kiedys były korepetycje w szkole,dziś papier o dysmózgowiu%-)

Istnieją osoby o takich zachowaniach ponieważ istnieje niezliczona ilość kombinacji współwystępowania różnych cech. Wsadzanie ludzi do szufladek nie jest rozsądne. Ktoś powie adhd a może to po prostu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzieci_Indygo

Najgorzej kiedy takie osoby są stygmatyzowane, tłumione i potem powstają choroby, niedostosowanie, przestępstwa, bycie poza społeczeństwem i prawem bo ludzie zamiast uznać czyjąś wyjątkowość starają się ściągać na dno. Niestety udało im się stłumić moje pozytywne wrodzone zdolności transerfingu, chcieli mnie podporządkować do władzy szkolnej, ojciec chciał żebym był taki jak on chce no i w ostateczności były awantury, choroba. Dopiero niedawno dotarło do mnie jak jest naprawdę. Trzeba wyeliminować stres i poczucie winy większość tych cech (indygo) jest pozytywnych. Czytałem kiedyś o zaburzeniach psychicznych i niemal każde do mnie pasowało (hehehe :D) ponieważ każdy człowiek ma ego, które jest złożone z niezliczonej ilości osobowości. Zintegrowane ego uznaje dane cechy za swoje i żadnej nie wypiera tylko daje się im przejawiać - tak czy siak to przecież nie "ja" tylko ego czyli fikcyjny twór, który w rzeczywistości nie istnieje. Tak jak nie istnieje borderline. Z adhd jest troche inaczej bo do tego dochodzą objawy somatyczne. Ja i moja siostra mamy nadpobudliwość ruchową od dziecka a nie mamy adhd. Tak, że sprawa jest złożona i niejednoznaczna. WIele cech wypieramy i nie uznajemy za swoje. Osoby z borderline mają niezintegrowane ego, pełno wypieranych cieni ale w pewnym sensie zdają sobie sprawę z iluzoryczności ego. Często nie są pewni swoich własnych preferencji, raz widzą się w dobrym świetle a raz w okropnym - to objaw mogący doprowadzić do przebudzenia a można też te osoby całkowicie stłumić i przykleić im łatkę. Przecież moment, w którym ktoś sobie uświadomi, że "ja" to iluzja, do tego rzecz zmienna i widziana z różnych perspektyw to świetna okazja do rozwoju. Szkoda, że psychiatria i psychologia patrzy na to w kategoriach zdrowia i choroby, cóż widocznie zajmują się tym przeważnie młode dusze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"… A wampiry energetyczne to znane powszechnie zjawisko, które polega czasem na paskudnym charakterze a czasem na niedopasowaniu dwóch osób, które nawzajem są dla siebie denerwujący lub jedna denerwuje drugą bo ta ma jakieś nieprzerobione wzorce. Paskudny charakter to nie borderline jakby chciał Kefir (border nie istnieje ale jeśli jużposługujemy sie tym terminem to te osoby są akurat bardzo uczuciowe, mają jakieś stłumione zdolności i bardzo niską samoocenę, na równi z ofiarami losu.

 

… Wiele cech wypieramy i nie uznajemy za swoje. Osoby z (rzekomym) borderline mają niezintegrowane ego, pełno wypieranych cieni ale w pewnym sensie zdają sobie sprawę z iluzoryczności ego. Często nie są pewni swoich własnych preferencji, raz widzą się w dobrym świetle a raz w okropnym - to objaw mogący doprowadzić do przebudzenia a można też te osoby całkowicie stłumić i przykleić im łatkę. Przecież moment, w którym ktoś sobie uświadomi, że "ja" to iluzja, do tego rzecz zmienna i widziana z różnych perspektyw to świetna okazja do rozwoju."

 

 

Czy ktoś posiadający doświadczenie/wiedzę w tej materii mógłby opisać swoje doświadczenia z takimi osobami? Ciekawi mnie wychodzenie takich osób ze stanu border i przebudzenie. Może jakieś konkretne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"… A wampiry energetyczne to znane powszechnie zjawisko, które polega czasem na paskudnym charakterze a czasem na niedopasowaniu dwóch osób, które nawzajem są dla siebie denerwujący lub jedna denerwuje drugą bo ta ma jakieś nieprzerobione wzorce. Paskudny charakter to nie borderline jakby chciał Kefir (border nie istnieje ale jeśli jużposługujemy sie tym terminem to te osoby są akurat bardzo uczuciowe, mają jakieś stłumione zdolności i bardzo niską samoocenę, na równi z ofiarami losu.

 

… Wiele cech wypieramy i nie uznajemy za swoje. Osoby z (rzekomym) borderline mają niezintegrowane ego, pełno wypieranych cieni ale w pewnym sensie zdają sobie sprawę z iluzoryczności ego. Często nie są pewni swoich własnych preferencji, raz widzą się w dobrym świetle a raz w okropnym - to objaw mogący doprowadzić do przebudzenia a można też te osoby całkowicie stłumić i przykleić im łatkę. Przecież moment, w którym ktoś sobie uświadomi, że "ja" to iluzja, do tego rzecz zmienna i widziana z różnych perspektyw to świetna okazja do rozwoju."

 

 

Czy ktoś posiadający doświadczenie/wiedzę w tej materii mógłby opisać swoje doświadczenia z takimi osobami? Ciekawi mnie wychodzenie takich osób ze stanu border i przebudzenie. Może jakieś konkretne przypadki?

 

bordderline nie daje sie leczyc.... polecam blog shrink for men Dr. Tary - ktos to przetlumaczyl na polski... Znajdziecie jesli Wam zalezy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.