Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli jest jakiś szaleniec ,który czytał lub słuchał Spotkanie z Ramą/Rendezvous With Rama Artura C Clarka ,jest fanem  SF ,Odyseja kosmiczna,  to polecam bo sam gram Star Citizen! UWAGA - gra w wersji ALFA wczesny dostęp! Gra jest od 6 lat w wersji alfa :P 

 

Cena najtańszy pakiet 55$ wymagania: gra najlepiej działa na dysku ssd lub optane (40giga danych)  + 16gb ram lub więcej , proc i5 lub i7 plus mocna grafa od 1060 +++ .

 

 

 

Filmy oficjalne:

 

 

Mark Hamill czyli Luke Skywalker! 

 

Gary Oldman

 

filmy znajomego z gry: 

 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że spełnię swoje marzenie z dzieciństwa, kiedy to patrzyłem z zachwytem na katalogi Quelle i byłem zmartwiony, że sprzęt tylko w DM i tylko w tych lepszych Niemczech... Proszę więc się nie śmiać, ale na tapecie mam teraz F-Zero i Street Fightera 2 na SNES oraz Galagę i Ghosts'n'Goblins na NES oczywiście w wersjach mini. Wykręcam na nich rekordy i kurczę, daje mi to więcej radości niż Far Cry 5 na kompie. Konsolek jeszcze nie rozdziewiczyłem, bo można dograć do nich nieoficjalnie romy, ale znając siebie dograłbym mnóstwo nowych, pozaczynał gry i nie pokończył. A tak postanowiłem sobie, że ukończę 75-80% tytułów i dopiero potem dogram Chrono Triggera, Arkanoida, Terranigmę i inne braki...

 

A tak na komputerze to normalnie Cities Skylines, Sims 4 (eksperymentuję z postaciami kobiecymi i romansami damsko-damskimi) i Minecraft(!) - tak to moja ciemna strona osobowości :P

Edytowane przez Ben Zilbersztajn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo, że gra miała premierę 3 lata temu, wczoraj w nocy po raz pierwszy skończyłem Wiedźmina 3.

Początkowo byłem rozczarowany, nie mogłem się wciągnąć i wydawało się, że gry komputerowe już raczej nie wywołują u mnie jakichś większych poruszeń.

 

Na szczęście to był duży błąd, gra wywołała sporo emocji i  troszeczkę przemyśleń, śmiało mogę powiedzieć, przy zakończeniu się wzruszyłem.

Co do konsekwencji wyborów, jeżeli ktoś skończył już grę i wie co się tam działo, to zaspojleruję poniżej:

 



 

Ciri przeżyła, została wiedźminką, nie zdecydowałem się/nie zdążyłem zabić Radowida, w związku z czym wygrał wojnę, Emhyr został zamordowany przez opozycję.

 

Jeszcze co do wątku z kasztelu wrońce i zleceniem z nim związanym - żona barona umarła, baron się powiesił, ale za to udało się uratować dzieci od bycia pożartymi przez wiedźmy, dzięki

uratowaniu "ducha lasu", który po uwolnieniu przez Geralta, po drodze wyrżnął w pień jedną wioskę.

 

 

Nie spodziewałem się, że subtelne decyzje związane z budowaniem relacji z Ciri w trakcie gry będą mieć tak daleko idące konsekwencję - za to duży plus.

 

Były pewne minusy, walka jest raczej prosta, dopiero na poziomie "krew, pot i łzy" jest w miarę ok, a jedynym wyzwaniem jest walka z Imlerithem, w czasie questów też przez sporą część czasu

nie trzeba było szczególnie się wysilać. Plus trochę drobnych błędów, raz wywaliło mi grę do windowsa i myślałem, że coś się zjebało permanentnie, na szczęście to tylko jeden incydent

w okolicy 50 godziny gry.

 

Całościowo oceniam tę produkcję na świeżo po ukończeniu na 9/10.

 

Przede mną jeszcze "Serce z Kamienia" i "Krew i wino", chyba zacznę od tego drugiego, tylko jeszcze ogarnę kilka lepszych przedmiotów.

Ale to raczej za jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Przede mną jeszcze "Serce z Kamienia" i "Krew i wino", chyba zacznę od tego drugiego, tylko jeszcze ogarnę kilka lepszych przedmiotów.

Po co chcesz zaczynać od KiW? Fabularnie najpierw są Serca a później KiW, tak samo levele zadań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortyy Odniosłem wrażenie, że dodatki są ze sobą niezwiązane fabularnie, to odrębne historie i nie ma między nimi powiązań, ani żadnej chronologii, a bardziej przekonuje mnie "Krew i wino" po tym co zobaczyłem.

Ale tak jak mówię, jeszcze się zastanowię. ;) A levele zadań w wersji 1.31a są takie same, zalecany 34 poziom (przynajmniej na początku, nie wiem jak sytuacja wygląda później, ale chyba podobnie?).

 

Edit: teraz doczytałem, że pod koniec KiW jest jakieś pożegnanie z fanami, oraz, że jeden z przedmiotów z "s.z.k" jest przydatny w drugim dodatku.

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin_Herzoga Dodatki nie są powiązane fabularnie, jednak subtelna chronologia występuje. KiW jest zwieńczeniem trylogii gier o Geralcie, czuć to w ostatnich misjach fabularnych (nie mogę więcej napisać bez spojlerowania).

W KiW masz najwyższe poziomy zadań i przedmiotów. Dodatkowo dochodzą nowe opcje modyfikacji umiejętności. Więc jeśli chcesz grać tą samą postacią to lepiej najpierw przejść Serca. Ale masz też opcje odpalenia dowolnego dodatku z "gotową" postacią, z odpowiednim poziomem i wyposażeniem. 

Ja zawsze przechodziłem część podstawki do tego 34 poziomu, później Serca, później kończyłem podstawkę, żeby zakończyć główny wątek i wtedy na spokojnie można cieszyć się nową mapą i wątkiem w KiW.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie.

 

StarCraft 2, najlepszy RTS w historii. Wracam do niego praktycznie cały czas z przerwami.

Alien Isolation, jako wielki fan obcego za klimat,scenerie i historię mocne 9/10. Polecam grać nocami.

Resident Evil 7. Nigdy nie grałem w poprzednie części ale to pierwszy mój horror. Mega dopracowany i dobry tytuł.

Counter Strike 1.6, nieśmiertelny shooter. Są polskie serwery. Bez zbędnej otoczki i ograniczeń jak w CS:GO. (jak ktoś chce pograć za free to tutaj https://www.gunsaredrawn.com/)

GTA IV, ostatnio przeszedłem. Uwielbiam serię GTA. Zaczynałem od dwójki ,potem trójka, Vice City. Kocham ten klimat. Oczywiście zacieram ręce na piątkę. Jak tylko zamienię X360 na PS4 :)))

Dragon Ball Raging Blast 1, jako fan Son Goku i Vegety polecam ten tytuł. Dobry story mode i fajna naparzanka. Jeden minus za pracę kamery.

Hearthstone, nigdy nie grałem w karcianki, ale to jest majstersztyk. Obecnie odłożyłem, ale za jakiś rok wrócę na pewno. POLECAM.

C&C Tiberian Sun, tytuł kultowy, który na zawsze będzie nostalgiczny jako pierwsza gra na PC. Jak ktoś nie miał okazji to obowiązkowy tytuł dla fanów RTS. Szkoda, że kontynuacje takie słabe.

 

Obecnie na mojej liście są:

Rainbow Six Siege

Battlefield 1

Shadow of Mordor

GTA V

Diablo 3

 

Co do Skyrim to gra mnie po jakimś czasie zaczęła nudzić. Szkoda, bo dobry początek i soundtrack i nie zapowiadało się na monotonnie. Fanem Wiedźmina też nie jestem. Jakoś nie wciąga mnie jego klimat. Niestety w Morrowind nie miałem okazję pograć.

 

Edytowane przez doler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolerSC II jest świetny, ale grywalnością multi daleko mu do jedynki, co widać po kondycji sceny esport. W single to bardzo przyjemna gra

 

CS i GTA świetna sprawa, choć ja chyba z sentymentu częściej wracam do San Andreas

 

@lxdeadBaldur 2 to dla mnie sequel idealny. Naprawia to co w poprzedniku kuleje, poza tym oferując więcej, lepiej ale na podobnej zasadzie. Rewelacyjna gra razem z dodatkami i EE. Po kilkukrotnym przejściu wszystkich części ostatnio grałem z kilkoma modami. Część dodaje świetne przygody, przedmioty, bohaterów, niektórych bardzo dopracowanych.

 

@Dworzanin_Herzogaja akurat w W3 ominalem zupełnie pierwszy dodatek i przeszedłem najpierw KiW i nie cierpialem na tym za bardzo, chciałem jak najszybciej zobaczyć Toussaint :)

 

Jeśli o mnie chodzi to męcze głównie Overwatch - bardzo grywalny team FPS, wciąga jak się pogra, a tak poza tym to same starocie - Open TTD dla relaksu, Hitmana, a także co jakiś czas powolutku drugiego Tomb Rider, w oczekiwaniu na 3 część :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Chyba zacznę jednak od Serca z Kamienia, ale dzięki za info. :) 

 

A co do sagi Baldurs Gate, to mam podobne zdanie, masa świetnych wspomnień. 

1-szy raz przeszedłem ją 14 lat temu, kumpel pożyczył mi ją w edycji extra klasyki cd projektu, 4 czy 5 płyt CD i niebieskie opakowanie pamiętam.

 

Jedynka miała bardziej swojski klimat, dwójka to od początku już epickie i heroiczne fantasy, obie sobie cenię, jednak sequel jest dużo lepszy, eliminuje wady poprzedniczki

i pogłębia niektóre istotne elementy, jak np. interakcje między członkami drużyny.

 

Tron Bhaala poszedł trochę w stronę hack&slasha, ale też był ciekawy, dodanie twierdzy strażnika z demogorgonem - świetnie wyszło.

 

O EE słyszałem mieszane opinię, miałem zamiar kupić Planescape Torment w tej odświeżonej wersji, jednak na razie zaniechałem tego pomysłu, a wstyd się przyznać, grałem

w ten klasyk tylko chwilę, kiedyś nadrobię tą zaległość. :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ja napieprzam od lat w Football Manager, obecnie 2016 już chyba 7 sezon mi leci. Nie ma dla mnie chyba nic bardziej wciągającego. 

Bracie, ja zaczynalem grać w to jeszcze za czasów football manager 2008:rolleyes: aż do 2016. Potem gderanie ex zakończyło moja przygodę z tą grą. Teraz jakoś brak motywacji wrócić na stare śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.