Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, freemasonry napisał:

Jak ktoś lubi MMORPG i chce sobie zrobić odskocznię od króla oczywiście (World of Warcraft), to polecam The Elder Scrolls Online. Jest klimat. Jeżeli macie pytania to śmiało.

Ja jedyne konkretne jakie mogę polecić to Guild Wars 2 z dodatkami, gra fajna i co najważniejsze CHCE się grać z innymi. Świat ogromny, piękny i ciekawy, questy się nie nudzą, do tego ciekawa główna i personalna fabuła z kilkoma wyborami wpływającymi na rozgrywkę. Głównie gram DOTA2 z przerwami na DA:O czy Baldura do których chętnie wracam, ale i do Guild Wars 2 też zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Heroes of the Storm - dobrze znana blizzardowa MOBA, która stanowi  świetną alternatywę dla toksycznego i gimbusiarskiego community League of Legends. Muszę jednak podkreślić, iż moja gra to li tylko rekreacyjna rozrywka po robocie. Nie zagłębiam się ani w gry rankingowe ani tym bardziej większe turnieje. Jednak jakiś szybki meczyk z miłą chęcią zagram.

 

2. Warcraft III Frozen Throne - jako były gracz StarCrafta lubujący się w tego typu strategii często narzekałem na futurystyczny klimat, który po prostu mi nie leży. Teraz bazując na renesansie, który przechodzi niniejsza gierka, dokonałem migracji i pomału zapoznaje się ze specyfikiem tej rozgrywki i kończę kampanię orków. Poważniejsze potyczki PvP odłożę póki co w czasie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie mam dużo gier do ogrania z kupki wstydu, jednak ta kupka ciągle rośnie, bo zawsze coś fajnego wpada mi w łapki...

 

PC: Overwatch (gram od dawna, teraz jest w fajnej promo 12 $) rzadko coś ze steama....

XBOX ONE: Forza Horizon 2 z golda (specialnie kupiłem tą konsolę i golda) Horizon 3.

PS4: MGS V PP + Dark Souls 2

PS3 (brat ma) różne, kilka gier czeka na rozpoczęcie XD

 

Gram na zmianę... raz to, raz tamto.

Kiedyś platynowałem gry, teraz mi się nie chce, za dużo tego mam.

 

Sam nie wiem, po co tyle gier i konsol mam, granie to moja pasja XD

Gierki na szczęście kupuje zawsze w niskich cenach. Więc aż tyle hajsu nie idzie. Wszystko używka. Z drobnymi wyjątkami.

Edytowane przez Zły_Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcanum Of Steamworks and Magick Obscura, pierwsza z gier wymienionych w tym temacie:

Rpg w steampunkowym świecie magii i technologii, dzieło znakomitego studia Troika. Sporo misji do zaliczenia, możliwość wyboru różnych stylów gry, brak częstego w obecnych czasach prowadzenia gracza za rękę (na przykład mapa świata na początku jest pusta, lokacje często trzeba odkrywać samodzielnie). Solidny tytuł.

Edytowane przez Xellos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton Klasyka widzę :), niektóre miejsca miażdżyły klimatem szczególnie na początku misje poduszkowcem, ravenholm i highway 17. Ja obecnie gram w Obcy: Izolacja (Alien Isolation) na PS3, ale chyba odpuszczę bo gra strasznie nerwowa, to co to za rozrywka jak się stresuje? Ostatnio też grałem w Red Dead Redemption, fajny western.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Icewind dale 2. Przeszedłem już wiele razy... Niestety nie ma żadnych sensownych modów ani nic bo twórcy przepieprzyli gdzieś kod gry :( 

 

Z kolei te najnowsze gry na bazie Icewinda i Baldura jak Pillars eternity spoko, ale jednak nie potrafią mnie już utrzymać tak przed kompem. Jednak brakuje mi starego klimatu.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, self-aware napisał:

Z kolei te najnowsze gry na bazie Icewinda i Baldura jak Pillars eternity spoko, ale jednak nie potrafią mnie już utrzymać tak przed kompem. Jednak brakuje mi starego klimatu.

 

Wielokrotnie przechodziłem oba Baldury, pierwszy raz w 2005r, ostatnio jakoś chyba w 2012r, też mam do nich sentyment. :) 

Niedawno Brian Fargo napisał na twitterze "tak się składa, że wiem, kto pracuje nad Baldurs Gate III".

 

https://www.spidersweb.pl/2018/10/baldurs-gate-3-plotka-brian-fargo.html

 

Ale to na pewno nie Lariam Studio.

Osobiście nie czekam, ale wrzucam info, bo może kogoś zainteresuje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware Na mnie też duże wrażenie robił styl lokacji zrobionych przy pomocy Infinity Engine i rzut izometryczny był ok.

 

Ogólnie to raczej sceptycznie podchodzę do wszelkich powrotów wielkich serii po długich latach niebytu, najczęściej w najlepszym wypadku wychodzi z tego przyzwoita rzemieślnicza robota (np. Heroes V)

w gorszym to skok na kasę i bazowanie na sentymentach (np. ostatni Carmageddon, podobno niedopracowana kaszanka w momencie wydania).

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2018 o 20:40, self-aware napisał:

@Dworzanin_Herzoga - O, trzeci Baldur to byłoby coś :) Tylko wiesz... Ja chciałbym grafikę podobną do dwójki. Żadnego 3D... Zatem na nic nie liczę.

Ja z kolei bym chętnie pograł w kolejną część Dungeon Siege.

Ale taką nową odsłonę z prawdziwego zdarzenia.

1 i 2 szczerze polecam. Chociaż ostatnio odpaliłem 2 i grafika naprawdę poleciała na łeb na szyję.

Pograłem kilkanaście minut i stwierdziłem, że jednak sobie odpuszczę.

Typowy hack'n slash ale wciągał bardzo swego czasu.

W 3 nie grałem, ale nie zamierzam widząc na yt gameplay'e to bardzo źle to wygląda.

Straszne rozczarowanie.

Dlatego chciałbym się doczekać nowej odsłony, ale żeby nie tylko grafika była na dzisiejszym poziomie, ale całokształt.

 

Jeżeli ktoś lubi strzelanki sieciowe to może kojarzy Crossfire.

Wiele osób źle ocenia tą grę jako zwykły klon Cs'a.

Narzekają, że grafika stara, że ogólnie silnik przestrzały i takie tam.

Kiedyś spędziłem setki, jeśli nie tysiące godzin na Crossfire i nie żaluję.

Aktualnie wracam do niej bo warto.

Pomimo wielu wad, ta gra ma swój urok, a przede wszystkim jest darmowa.

Wielu cziterów raczej nie ma. Można spokojnie sobie postrzelać po sieci.

Chociaż trzeba mieć skilla, albo się nauczyć grać, bo umiejętności graczy sporo poszły do przodu w ostatnich latach.

Jest też problem z mikropłatnościami:kupione bronie są lepsze od tych bezpłatnych.

Ale nie będe rozwijał tematu, chyba, że ktoś gra i go to interesuje.

 

Dworzanin_Herzoga

Nie pamiętam naprawdę dobrej, innowacyjnej gry w ostatnich, żeby nie skłamać

kilkunastu latach.

Jedyny tytuł, który mnie zaskoczył i zaciekawił ostatnimi laty to Alan Wake, tego samego studia co stworzyło Max Payne.

Gra z 2010 bodajże.

Oczywiście każdy rzuci trochę ciekawych tytułów z ostatnich lat.

No ja niestety działam na dość wiekowym sprzęcie i nie mogę pograć w nowości.

Ale nie widzę nic naprawdę ciekawego w branży gier.

Nie lubię sandboxów pokroju Far Cry'a czy nowego Tomb Raidera i innych takich.

To już jest naprawdę nudne, strzelanki się przerodzily  w farmienie i nabijanie sobie leveli,punkcików i innych pierdółek.

A misji którego są niemal identyczne i dość typowe w nich pełno.

Właściwie cały rynek gier oparł się głównie na typowych, efekciarskich strzelankach.

Nawet ten nowy Cyberpunk jakoś do mnie nie przemawia.

Będe miał nowy sprzęt to ocenię,a ale z tego co widzę na dzisiaj to za bardzo poszli w  efekciarstwo.

Edytowane przez astraldreamer84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astraldreamer84 - To ja z kolei na Cyberpunka czekam bardzo :) Niby nie są to moje klimaty, ale Redzi mówili, że takiego czegoś właśnie pełnego światełek się spodziewać. Dodatkowo czuję, że mimo wszystko fabuła mnie wciągnie. No i myślę, że zobaczymy też postać z Wiedźmina ;) Tomb Raider mi się podobał ze względu na grę łukiem i możliwość skradania,aczkolwiek misje związane ze zbieractwem aby wydłużyć rozgrywkę są faktycznie nudne i nie wnoszą niczego do rozgrywki poza zabijaniem czasu i ostatnie etapy gry już męczyłem dla zasady, żeby skończyć grę. Odnośnie Dungeon Siege to nie jestem fanem, nie lubię właśnie takiego typowego hack'n slasha gdzie klika się myszką jak głupi, dlatego tak samo nie jestem jakimś wielkim fanem np. serii Diablo.

 

Z gier, które mi przypadły do gustu to Wiedźmin 3. A obecnie czekam na najnowsze Anno 1800.

Edytowane przez self-aware
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.