Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem totalnym lajkiem jeśli chodzi o gry komputerowe.Moją przygodę z grami zakończyłem kiedy heroes3 oraz NFS underground były na topie.

Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś grę z dużą ilością dialogów - chciałbym spróbować uczyć się angielskiego przez gry (przynajmniej spróbować czy działa)

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pogrywam w Guild Wars 2 (jakoś uwielbiam to MMO, bo nie zżera tyle czasu) i przymierzam się w końcu do trylogii wiedźmina :)

 

4 godziny temu, Maninblack napisał:

Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś grę z dużą ilością dialogów - chciałbym spróbować uczyć się angielskiego przez gry (przynajmniej spróbować czy działa)

W Guild Wars 1 była bardzo fajna opcja jeśli chodzi o język, której nigdy później w żadnej grze nie spotkałem. Mianowicie można było ustawić sobie 2 języki i klawisz ctrl sprawiał , że wszystko na ekranie się tłumaczyło: dialogi, nazwy itemków, dosłownie wszystko. Szkoda tylko, że 90% gry to lanie. Teksty i dialogi są, ale sądzę, że to będzie trochę za mało (ale najlepiej sam zobacz na filmikach z gry - bo świat jest rozbudowany).

 

Dużo angielskiego podłapałem na The Elder Scrollsach, Vampire the masquerade bloodlines (bardzo dużo dialogów - ale zaawansowany poziom), wszelkiego rodzaju rpgi jak Dragon's age origins, Baldur's gate, Fallout 3 i New vegas, Mass Effect, The walking dead.

 

Największy szok miałem po paru latach jak wróciłem do notatek z Bloodlines (30 stron słówek) i znałem dobrze 90% z nich. Ogromna satysfakcja, a gdy grałem to miałem wrażenie, że to nierealne nauczyć się ich i stosować.

Edytowane przez bigblackcock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maninblack

Gorąco polecam, grę ukończyłem tydzień temu w wersji anglojęzycznej. Dużo dialogów, a przy okazji i główkowania, więc trzeba mocno się starać zapamiętywać to co mówią inni, bo inaczej klops w rozwiązaniu śledztwa.  :)

 

@tytuschrypus

 

Widzę, że nie tylko ja tego wyczekuję.  ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 17:54, Maninblack napisał:

Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś grę z dużą ilością dialogów - chciałbym spróbować uczyć się angielskiego przez gry (przynajmniej spróbować czy działa)

GTA V, tego tam dialogów pod dostatkiem. Teraz pełna wersja jest dostępna za darmo do pobrania. Zostały ostatnie dni, żeby pobrać.

https://www.spidersweb.pl/2020/05/gta-v-za-darmo-jak-pobrac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Obliteraror napisał:

Czekam, co dziś 2K powie na konferencji o odnowionych Mafiach.

Update. Obejrzałem gameplay zmasterowanej dwójki - to jak dla mnie ta sama gra, a nawet gorzej, bo jak ją zmodowałem Old Time Reality Modem, wygląda zdecydowanie lepiej : )

 

https://www.nexusmods.com/mafia2/mods/123

 

Więc dwójka do widzenia, szkoda zachodu. A trójka jest na tyle nowa, że nie wiem, co można by zremasterować. Może jedynie denerwujące bugi i kretyńską inteligencję przeciwników. Pełny remake by się jej przydał tak jak jedynce, swoją drogą. Bo fabularnie była świetna (główna fabuła), nie męczące zdobywanie sektora za sektorem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był Doom Eternal, ale od czasu patcha, który efektywnie instaluje ci spyware na kompie nie gram :( 

Natomiast postanowiłem dokończyć final fantasy VII remake! Bardzo dobrze mi się gra, remake jest bardzo dobry pod względem mechaniki, grafika niezła.
Z innych gier kończę Nioh oraz Nioh 2 i mój ulubiony tytuł ze wszystkich soulsów Bloodborne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alfa_sralfa napisał:

Pewnie, gramy :))) piękne miasta budujemy 

Miasta jak miasta ale ta możliwość budowy Fiatów 125p i 126p, Jelczy i innych aut z podstawowych surowców, to jest coś wspaniałego:D

 

Mają dodać możliwość budowy samolotów i śmigłowców. 

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/15/2020 at 11:53 AM, Obliteraror said:

Ja sobie wróciłem do ulubionego GTA, czyli czwórki.

Jakby co GTA V jest darmowe na Epic'u.

On 5/19/2020 at 12:20 PM, Dassler89 said:

A czy ktoś z szanownych gra w Workers and Resources, Soviet Republics?

Grałem, kołchoz zbudowałem. 

On 5/19/2020 at 11:17 AM, DuchAnalityk said:

Stalker Cień Czarnobyla z Complete Mod.

Metro Exodus momentami Stalkerowe się robi.

On 5/15/2020 at 5:54 PM, Maninblack said:

Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś grę z dużą ilością dialogów

Disco Elysium.

https://store.steampowered.com/app/632470/Disco_Elysium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 11:17, DuchAnalityk napisał:

Stalker Cień Czarnobyla z Complete Mod.

 

Powiem krótko miazga ! Dobre słuchawki na dużej głośności i ten klimat Jantaru. 

Z tematu Stalkera polecam darmowe Anomaly. Najładniejszy i najbardziej zaawansowany wariant uniwersum. Akurat w Angielskiej wersji językowej. 

 

W dniu 15.05.2020 o 17:54, Maninblack napisał:

Czy mógłby ktoś mi polecić jakąś grę z dużą ilością dialogów - chciałbym spróbować uczyć się angielskiego przez gry (przynajmniej spróbować czy działa)

Z dużą ilością dialogów - Disco Elysium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.