Skocz do zawartości

W co aktualnie gracie?


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Daniello332 napisał:

Nawet nie wiem ile godzin mam w tej grze, gram offline ale od półtora roku w zasadzie tylko w to młócę a gra kosztuje jakieś 50 zł. Nie dziwié się że sprzedali tego chyba 12 mln kopii i mają przytłaczająco dobre przyjęcie wśród społeczności.

To samo mam z Vampire Survivors. Gra kosztowała 10 zł, a teraz kosztuje 20 zł bo jest już po oficjalnej premierze. Grafika brzydka, gameplay wydaje się prymitywny a przegrałem 33 godziny i dawno się tak dobrze nie bawiłem. 160 tysięcy recenzji w tym 98% pozytywnych.

 

Dla mnie mocne 9/10 jak Valheim właśnie.

 

 

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie straszne wciągnęła giereczka ostatnio fights in tight spaces. Karcianka, w której się tłuczesz, jako agent specjalny. No po prostu perełka. Animacje, ruchy postaci, wszystko się zgadza i na maka grywalne. Wiele buildów do wyboru. Wielu przeciwników pojawia się na małej przestrzeni i można ich ustawiać tak, żeby sami się atakowali. Bardzo unikalny tytuł i niemiłosiernie wciągający. Nie wiem, czy jest drugi podobny w ogóle, w takiej jakości na rynku. Szukałem i nie znalazłem. Polecam szczególnie fanom karcianek, bo odżyjecie po przygodzie ze Slay the Spire. Dla mnie to najgodniejszy rywal w tym momencie. Piękne combosy poza tym i masa taktyk na pokonanie tabunów wrogów. Na najtrudniejszym poziomie, żeby przejść to naprawdę trzeba myśleć i kombinować.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gra w tego ulepszonego wiedźmina?;D Załatwiłem sobie wersje na PS5 i tak jak na początku byłem zachwycony tak teraz, im dalej w grę tym gorzej. Moim zdaniem ten tryb ray tracing to jest jakaś pomyłka. Tryb wydajności daje radę, ale ten z oświetleniem, o ile niektóre sceny wyglądają lepiej, tak nie które fatalnie. Np wchodzę do karczmy a tam spod podłogi światło, odbicia w wodzie też gówno warte... tak, wiem, wiem problemy pierwszego świata:D No po prostu oceniam produkt wiem, że to pierdoły. Najgorsza to jednak wydajność. O ile w trybie 60fps jest płynnie tak w trybie ray tracing jest bardzo nie równo i na moje oko nie trzyma stałego kltatkarzu, no i moje oko mnie nie zwiodło bo po analizach na necie faktycznie nie domaga... Moim zdaniem wersja na nowe konsole powinna wyglądać tak jak klasyczna na turbo kompie w 4k, nie wierzę, że nowe konsole by tego nie utrzymały w 30fps, a jakoś była by i tak bardzo dobra. Mam na GoG jeszcze klasyczną wersje, a ta z automatu zaczęła ściągać to ulepszenie. No mam core i7 4790, gf 970gtx i 16gb ram i na starych ustawianiach faktycznie chyba trochę gorzej działa, niby można wrócić do wersji klasycznej, ale ja tam wole wywalić wszystko w cholerę i po prostu z zewnętrznego dysku odpalić wersje klasyczną, instalka z gog na to pozwala.

Może ktoś ma tu koksa pokroju rtx 4090 i sobie gra?:D Aczkolwiek słyszałem, że znowu jest afera bo Redzi nie dowieźli nawet tego ulepszenia... No, pomimo tego co napisałem, jestem na plus jeśli chodzi to ulepszenie, ale wiem, że masa ludzi się skarży.  Ogólnie Redzi coś nie za bardzo ostatnio, nie wiem, pewnie się nie znam, ale złapali kilka srok za ogon i nie wierzę, że dodatek co cybera, wiedźmin 4 i remake jedynki wyjdzie na czas i bez szwanku...

Ogólnie, może ktoś mnie tu naprostuję, ale uważam że ta technologia ray tracing jest gówno warta. Zżera zasoby i gówno daje. Tak wiem, że to "fizyka światła" zastosowana w grze, czy nawet powiedzmy że w grafice 3D, ale serio dzisiaj odpaliłem wiedźmina 1 z 2007 na chwilę i tam np. w zamku pięknie w podłodze odbijały się witraże. Jeszcze dalej w 2002 wyszło Jedi Outcast, świetnie wyglądały tam odbicia. Uważam, że programiści od A do Z mieli wtedy swoją wizję i ją realizowali... A teraz to, nie wiem. Odpowiednio dobrana grafika to nie ilość cieni i przereklamowane technologie, ale wizja i projekt i dlatego np uważam, że God of War 2, Grecki z PS2 wygląda obłędnie, mając z tyłu głowy co było platformą docelową, albo prince of persia warrior within. Moim zdaniem nie dościgniony ideał gier zręcznościowych, wyglądający obłędnie przez zastosowaną kolorystykę, "zmiękczenia" obrazu... długo by gadać. Zamiast przereklamowanych technologi fajnie było by jak by twórcy ulepszali sztuczną inteligencje przeciwników. Jako fan staro szkolnych strzelanek wspominam half life, czy fear gdzie przeciwnicy walili granatami, próbowali flankować pozycje, dawali ogień zaporowy. W medal of honor pacific assault potrafili się wycofać bo już nie dawali rady... Brakuje mi właśnie tego tej immersji.

I tą immersje np. rozwala też wiedźmin 3. Bo o to w prologu mamy gryfa do ubicia i dialogi mówią, że Gerwant da radę i dla niego nie pierwszyzna, ok gryf pada. No ale za parę chwil spotyka bandytów lvl 20, a Gerwant 5 i dupa tyle z turbo zabójcy potworów... Zresztą się rozpisałem, a pewnie gówno to kogo obchodzi:D

 

A i jeszcze ta technologia HDR. No mam gówninany Tv co ma niby tych niecałe 500 nitów i do dobrego HDR to nie wystarcza, ale... to o to chodzi by tv napierał w oczy jak słońce?:D Ja mam zawsze ustawione niska jasność, odpowiednią gammę i ciepłe kolory. No chyba, że ktoś ma tutaj koksa OLEDa?;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pietryło napisał:

Ogólnie, może ktoś mnie tu naprostuję, ale uważam że ta technologia ray tracing jest gówno warta. Zżera zasoby i gówno daje.

Jop, efekt nie jest współmierny do wymagań. Jak nie zwraca się na to uwagi to czasami ciężko zauważyć jakieś duże różnice.

 

12 godzin temu, Pietryło napisał:

Ktoś gra w tego ulepszonego wiedźmina?

Gram na Steam Decku ale bez RT, hd textury robią robotę. Reszta jest ok.

 

12 godzin temu, Pietryło napisał:

A i jeszcze ta technologia HDR. No mam gówninany Tv co ma niby tych niecałe 500 nitów i do dobrego HDR to nie wystarcza, ale... to o to chodzi by tv napierał w oczy jak słońce?:D

HDR to wysoki kontrast i robi naprawdę sporą robotę. Masz żywsze barwy, czarniejszą czerń i jaśniejszą biel. 

12 godzin temu, Pietryło napisał:

ale serio dzisiaj odpaliłem wiedźmina 1 z 2007 na chwilę i tam np. w zamku pięknie w podłodze odbijały się witraże. Jeszcze dalej w 2002 wyszło Jedi Outcast, świetnie wyglądały tam odbicia.

Tak, ale różnica jest taka, że kiedyś to były sztuczki na przykład lustro to czasami bywało po prostu lustrzane pomieszczenie. RT wprowadza prawdziwe śledzenie promieni więc masz powiedzmy symulację rzeczywistości. W praktyce dla graczy nie ma dużej różnicy czy coś jest cwaną sztuczką czy symulacją dlatego nie dziwię się twoim opiniom.

 

Moim zdaniem RT jest spoko ale obecny sprzęt, zwłaszcza konsole są na to za słabe i porządne RT to pieśń przyszłości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NoHope napisał:

ak, ale różnica jest taka, że kiedyś to były sztuczki na przykład lustro to czasami bywało po prostu lustrzane pomieszczenie. RT wprowadza prawdziwe śledzenie promieni więc masz powiedzmy symulację rzeczywistości. W praktyce dla graczy nie ma dużej różnicy czy coś jest cwaną sztuczką czy symulacją

A kasę i tak trzepią głównie mobilne gry F2P z itemshopami. ;) Gdzie grafika jest raczej mocno umowna.

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 12:32, NoHope napisał:

Gram na Steam Decku ale bez RT, hd textury robią robotę. Reszta jest ok.

To Ty jednak gadżeciarz jesteś:D

 

W dniu 17.12.2022 o 12:32, NoHope napisał:

HDR to wysoki kontrast i robi naprawdę sporą robotę. Masz żywsze barwy, czarniejszą czerń i jaśniejszą biel. 

W takim razie nie miałem okazji oglądać jeszcze fajnego HDR;) Jedyne co to w sklepie OLEDa widziałem, ale jakie to były ustawiania to nie wiem.

 

Jeśli chodzi o mój tv to mam masę trybów, ale najważniejsze to Gra, Grafika, Zdjęcia, HDR. Zazwyczaj korzystam z Zdjęcia, ponieważ input lag jest taki sam jak w Gra i Grafika, ale dodatkowo mogę kalibrować w np kolorystyce i cieple barw, HDR moim okiem jest do rzyci;) 

 

W dniu 17.12.2022 o 12:32, NoHope napisał:

Tak, ale różnica jest taka, że kiedyś to były sztuczki na przykład lustro to czasami bywało po prostu lustrzane pomieszczenie. RT wprowadza prawdziwe śledzenie promieni więc masz powiedzmy symulację rzeczywistości. W praktyce dla graczy nie ma dużej różnicy czy coś jest cwaną sztuczką czy symulacją dlatego nie dziwię się twoim opiniom.

 

Moim zdaniem RT jest spoko ale obecny sprzęt, zwłaszcza konsole są na to za słabe i porządne RT to pieśń przyszłości.

Racja wszytko to co piszesz. RT fajna rzecz, ale jeśli ma wyglądać tak jak np. w tym wiedźminie "nex gen" na konsolach , to lepiej żeby nie było go wcale. Oglądałem nagrania z koks kompa, RT w Wiedźmin next gen i faktycznie wygląda to super, skromne 15k za kompa:D Dziękuje w ch0j:D Tak ja mówisz fajna opcja i technologia, ale w praktycznym użyciu dla graczy, moim zdaniem gówna warta, może za 10 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już mniejsza od technologi, grafiki, teksturach.... Jasna dupa jaki ten wiedźmin dobry. Zacząłem grać tak dla próby i mnie wsiąkło. Lata temu ograło się jedynkę wielokrotnie i dwójkę (moim zdaniem bardzo nie doceniona), czytało się książki i mitologie słowiańską. Teraz jest okazja by drugi raz ograć trójkę... Jako, że mieszkam na wsi to fantastyczne, jak twórcy zadbali o to, że jak spaceruję się lasem, przez pola czy koło rzeki to tak jak by się tam było. Mam jeszcze wrażenie, że są dodane nowe odgłosy otoczenia. Nie raz łapałem się na tym, że jakiś ptak śpiewa, to myślę sobie "jak, przecież śnieg za oknem" a to w grze:D No i dialogi, połączone z fabułą, nawet nie tą główną, ale ogólnie światem... Mamy np dialog w prologu z "ptysiem" który chce opisać wojnę taką jaka jest... Geralt na to, że "nareszcie ktoś opiszę wojnę taką jaka jest naprawdę, bez wspaniałych bitew i wzniosłych przemówień, tylko z bez sensownym okrucieństwem i gwałtem" A "ptyś" na to, że to tylko detale które nie maja znaczenia na przebieg wojny. Geralt jak zwykle, ostatnie słowo dla niego "powiedz to tym którym wojska spaliły domy".... tak wiem to pierdy, tak wiem to gra... ale takich dialogów jest masa. Nawet nie dialogów, bo wielokrotnie samemu układo się historie w momencie w którym dochodzimy do miejsca rzeźni. Tak jak wspomniałem ten krajobraz... no i muzyka:

 

 

 

 

A to, jak wspominałem, wcześniej wali prosto w moje jaja nostalgii:D

 

 

Chociaż dla mnie to i tak mało. Chciałbym kiedyś gierkę hardcorowo osadzona w mitologi słowiańskiej, z Grodami, bóstwami i potworami pokroju Porońca, Biesa, i innych Rusałkach...

Edytowane przez Pietryło
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnego odpaliłem retro koma z XP, na którym była właśnie trylogia Prince of Persia. Wszystkie 3 części bardzo dobre, tylko jak zwykle 3 najsłabsza, a to 2 najlepsza. Ogólnie ogrywam i to jest masakra jak dostaje baty, gdzie za gówniaka z gimbazy na Hard przechodziłem:

 Przepraszam, że nie znalazłem lepszego clipu, od 6:45 pierwsza walka z bossem tego typu, łatwy jak się wie jak grać;)

 

Fatalnie mi to idzie gdy odpalam po latach. Dobrze, że muzyka wciąż dobra:

 

 

 

 

Moim zdaniem, pierwsza część najlepsza;)

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się opinią @Pietryło o wiedzminie. Miałem to sprawdzić i kupić a zapomniałem.

Przypomniałeś mi o Jedi Outcast 2, moja pierwsza gra na pc (na swój w domu) pamiętam jak się jarałem tym.

 

Sprawdziłem i data wydania to 2003. Na tamte czasy to było coś:

 

 

Ja teraz pogrywam w battlefront 2 na konsoli, zwykle sceptycznie podchodzę do gier EA Games ale to akurat im się udało:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brzęczyszczykiewicz No jeśli chodzi o Wiedźmina to jeśli masz starszego kompa to oryginalna wersja z 2015r (jak to brzmi... a mam wrażenie jakby to było wczoraj) i tak jest bardzo dobra jeśli chodzi o grafikę. No, fabularnie uważam, że główny wątek to dno i dopiero dodatki były dobre, ale to już musiał bym się rozpisać... Całościowo jest to bardzo dobra produkcja, chociaż niszczy czasem tą immersje, zwłaszcza gdy czytało się książki.

Ja w 2015r kupiłem właśnie kompa pod wiedźmina to jest gf970, 16gb ram i i74790k, na tym oryginał śmiga, ale ulepszona wersja średnio. Dlatego, jako że mam ps5 to tak sobie pykam w tego "next gen". Uważam, że RT to jest pomyłka jeśli chodzi o konsole, tryb 60fps jest bardzo dobry, aczkolwiek i tak moim zdaniem najlepiej byłoby mieć jeszcze opcje oryginału z 2015 w 4k z 30fps, na pewno by to utrzymały obecne konsole. A tak czasem widzę jest inna kolorystyka... Jest masa zmian w rozwoju bohatera i tak dalej... Czy to było potrzebne? Nie wiem, ale wiem, że znowu wciągnął mnie klimat i sama gra, a chyba to jest najważniejsze;)

 

Ogólnie tu są fajne nagrania odnośnie tego ulepszenia:

 

 

Chociaż to jest i tak wielki ch0j w porównaniu z tym jak gra była reklamowana, z jaką grafiką:D

 

Swego czasu wyczytałem, że oni mieli taką grafikę, ale na potrzeby trailerów potrafili okroić teren i tak mogło to wyglądać, natomiast jeśli puścili to w otwarty świat to zaczęło to zgrzytać... To i ta immersja, no uparli się na ten otwarty świat co moim zdaniem nie koniecznie wyszło na dobre, ale to moje zdanie i jeszcze musiał bym się więcej rozpisać;)

 

15 godzin temu, Brzęczyszczykiewicz napisał:

Przypomniałeś mi o Jedi Outcast 2, moja pierwsza gra na pc (na swój w domu) pamiętam jak się jarałem tym.

 A jestem przekonany, że to było w 2002r;) Nie ma bata bo miałem wtedy demo i na płycie była pełna wersja niejakiego "kangurka kao"

 

images.jpg

 

No, jedi outcast bardzo dobre, co prawda bardzo trudna i nieczytelna gra, ale mimo wszystko dobra. Moim zdanie bardziej angażująca niż jedi academy, ale drugi raz bym tego nie przechodził;)

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wykopię skamielinę... ktoś grał;)???

 

 

Dooobre to było:D

 

Pamiętam, że w sylwestra 2014 albo 2015, oprócz tego, że nawalony w trzy dupy to na imprezie domówkowej, było grane nie w fife, tekkena czy mortala, ale właśnie w to:D

Edytowane przez Pietryło
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Pietryło said:

@Brzęczyszczykiewicz No jeśli chodzi o Wiedźmina to jeśli masz starszego kompa to oryginalna wersja z 2015r (jak to brzmi... a mam wrażenie jakby to było wczoraj) i tak jest bardzo dobra jeśli chodzi o grafikę. No, fabularnie uważam, że główny wątek to dno i dopiero dodatki były dobre, ale to już musiał bym się rozpisać... Całościowo jest to bardzo dobra produkcja, chociaż niszczy czasem tą immersje, zwłaszcza gdy czytało się książki.

Ja w 2015r kupiłem właśnie kompa pod wiedźmina to jest gf970, 16gb ram i i74790k, na tym oryginał śmiga, ale ulepszona wersja średnio. Dlatego, jako że mam ps5 to tak sobie pykam w tego "next gen". Uważam, że RT to jest pomyłka jeśli chodzi o konsole, tryb 60fps jest bardzo dobry, aczkolwiek i tak moim zdaniem najlepiej byłoby mieć jeszcze opcje oryginału z 2015 w 4k z 30fps, na pewno by to utrzymały obecne konsole. A tak czasem widzę jest inna kolorystyka... Jest masa zmian w rozwoju bohatera i tak dalej... Czy to było potrzebne? Nie wiem, ale wiem, że znowu wciągnął mnie klimat i sama gra, a chyba to jest najważniejsze;)

 

Ogólnie tu są fajne nagrania odnośnie tego ulepszenia:

 

 

Chociaż to jest i tak wielki ch0j w porównaniu z tym jak gra była reklamowana, z jaką grafiką:D

 

Swego czasu wyczytałem, że oni mieli taką grafikę, ale na potrzeby trailerów potrafili okroić teren i tak mogło to wyglądać, natomiast jeśli puścili to w otwarty świat to zaczęło to zgrzytać... To i ta immersja, no uparli się na ten otwarty świat co moim zdaniem nie koniecznie wyszło na dobre, ale to moje zdanie i jeszcze musiał bym się więcej rozpisać;)

 

 A jestem przekonany, że to było w 2002r;) Nie ma bata bo miałem wtedy demo i na płycie była pełna wersja niejakiego "kangurka kao"

 

images.jpg

 

No, jedi outcast bardzo dobre, co prawda bardzo trudna i nieczytelna gra, ale mimo wszystko dobra. Moim zdanie bardziej angażująca niż jedi academy, ale drugi raz bym tego nie przechodził;)


Płyta z "Kangurkiem Kao" 😉 kiedyś to było, kurła - pamiętam jak miałem pełne pudełko po butach z płytami z gazet 😉

 

Może się nie wyraziłem jasno, Wiedźmina przelazłem, ze 3 razy ale na starej grafice. Interesowała mnie tylko opinia o tym next-get update. Obejrzałem co wkleiłeś i RT dupy nie urywa z tego co widać i co mówią ludzie.

Pozdro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzęczyszczykiewicz napisał:

Płyta z "Kangurkiem Kao" 😉 kiedyś to było, kurła - pamiętam jak miałem pełne pudełko po butach z płytami z gazet 😉

 

To są jaja w ogóle jakieś, na allegro czy innych portalach takie płyty widziałem po 40zl. A u mnie w piwnicy, pełno tego w kartonach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorfromantik review (early access): German engineering to calm your mind |  Rock Paper Shotgun

 

Dorfromantik. Dziś kupiłem sobie na steam bo jest w promocji. 

Dorfromantik to spokojna strategia z elementami gry logicznej, w której zajmujemy się budowaniem malowniczej wioski – układamy krajobraz z różnorakich sześciokątów.
Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/dorfromantik/z05e4b

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2022 o 13:12, Kacperski napisał:

tak mi smaka na gry narobiliście że aż sobie call of duty 2 ściągnę. Ostatni raz grałem w tą gierkę chyba w 6 podstawówki :)

No call of duty 2 bardzo dobre;) ale z perspektywy czasu uważam że medal of honor o wiele lepszy;)

 

Ten z 2002 i na Pacyfiku;)

Edytowane przez Pietryło
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.