Skocz do zawartości

Nadmiar pudru


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Lalka said:

Dobra, a słyszałyście pewnie o makijażu permanentnym. 

Wczoraj widziałam makijaż permanentny twarzy- efekt pudru. Masakra.

Próbuje znaleźć jakieś zdjęcie ale nie umiem, więc to musi być jakaś nowość. 

Zastanawiam się nad ustami w ostatnim czasie. Delikatne podkreślenie konturu może być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to długo trwało. 

Zrozumiałam, że to jest problem jak sobie zwizualizowałam to, że wstaje rano i wychodzę na miasto- czułam panikę i wstyd. 

Ja się bardzo mocno malowałam, teraz tak uważam. Oczy zawsze malowałam na kocie oko, brwi mocno malowałam bo na czarno, a ja blondynka jestem, korektor nie wiem po co kładłam, podkład, puder ryżowy, konturowanie. Masakra.

 

Najpierw przez pewien okres czasu zamieniłam ciemne, czarne cienie na delikatne, różowe, perłowe z kreską eyelinerem, brwi cały czas robiłam uparcie na czarno. Tu się pojawiła myśl, że skoro oko na jasno to na mocno usta. Więc usta szły w czerwień. 

Znowu musiałam sobie to zwizualizowałam i znów poczułam panikę więc znów odejmowałam makijażu 

Brązowe brwi, żadnych cieni, kreska i tylko podkład. Potem została mi tylko kreska, a wczoraj wyszłam naturalna!

 

Następnym krokiem będzie wyrzucenie wszystkich kosmetyków. ?

 

@Amanda Jaką masz cerę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to po dupach w moim wieku. 25lat - ktoś powie szczyt urody. GÓWNO PRAWDA!

 

Dupy dzisiaj:

-Wpierdalają co popadnie i kiedy popadnie.

-Notorycznie nie dosypiają.

-Pigułki antykoncepctjne (nie da sie mieszać chemią bezkarnie w hormonach w nieskończoność nie oszukujmy sie....).

-Żłopią piwsko na potęge a od tego najbardziej dupa rośnie.

-Coraz częściej też nielegalne narkotyki.

- I oczywiście brak aktywności fizycznej bo pocenie sie jest dla lamusów....

 

Bez jaj jak dzisiaj patrze na to co sie porobiło z rocznikami 92 (na dotarciu) 91,90.... To zadaje sobie takie oto pytanie:

 

Czy ty naprawde pod to pudło jeszcze 3lata temu waliłeś pamięciówke?!

 

Dlatego wiem, że kobieta z którą ewentualnie chciałbym mieć kiedykolwiek dziecko pewnie jest dzisiaj w podstawówce :D

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt masturbowałem sie na myśl o koleżance, która jeszcze mając 20-23lata była taka, że sie nadawała nawet bardzo . 26-28....... lepiej nie gadać. Oczy coraz częściej zwracają sie w strone licealistek.

 

Ps.po młodzieżowemu - walić pod cos pamięciówe :D

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Ja się zasadniczo maluję na co dzień delikatnie. Podkreślam brwi, lekki podkład, cieniuteńka kreska pod okiem, cienie jasne, usta w pastelowym kolorze. Dodatkowo staram się używać zdrowszych kosmetyków niż zwykłe drogeryjne. Ale cera mieszana, strefa T ma tendencję do świecenia + lekkie sińce pod oczami i lekki rumień w okolicy nosa, więc bez podkładu/korektora czuję się słabo. Wyjdę niezrobiona do warzywniaka, ale w miasto bym nie ruszyła. Zazdroszczę Ci. Masz nieskazitelną cerę? Jasna oprawa oczu?

 

Ostatnio K. Rowińska mówiła na Insta, że może sobie odpuszczać czasem makijaż, na który szkoda jej czasu, bo ma permanentny na brwiach i ustach. U niej to wygląda bardzo fajnie. A twarz zawsze można szybko pociągnąć tzw. oszukiwaczem :P.

 

@Król Jarosław I Im jestem starsza, tym bardziej pociąga mnie naturalność i minimalizm. Może dziewczyny, o których piszesz, też zmądrzeją ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda Przemywaj twarz octem jabłkowym. 

Każdy ma strefę T z tendencjami do świecenia. W mojej ocenie z Twojego opisu masz spoko cerę.

Jasną oprawę oczu tak, mam.

Ale czy nieskazitelna cerę? Kilka razy słyszałam to od kosmetyczek ale jakbym miała krytycznie spojrzeć na siebie to napisałabym tak jak Ty o swojej. :)

Dodalabym jedynie piegi. :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Rozcieńczonym z wodą czy samym? Nie, no, odkąd po zmianie diety, pielęgnacji i życia pozbyłam się trądziku, naprawdę nie narzekam. Nie straszę, ale zawsze chciałoby się coś poprawić :).

 

A czym malujesz, tzn. malowałaś brwi? Ja jestem blondynką, ale brwi mam ciemne. Aktualnie używam kredki z Asian Store w kolorze black, ale szukam czegoś jeszcze naturalniejszego.

 

I co będziesz tak już permanentnie saute :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda Ja nie rozcieńczam, ale tu @Sitriel wie co i jak z tym octem. :D

Nie będę podawać swoich kosmetyków jakie stosowałam do makijażu bo u mnie to było na zasadzie, że co mi się spodobało to brałam, co gdzieś ktoś zareklamował to brałam. Bez znajomości składu. U mnie na prawdę był problem z tym wszystkim. :)

Tak jak ja mam naturalnie pełne, duże usta, a mam znajomą co już ładuje w siebie kwasy- namawiała mnie, że jak dam sobie kwas w górną wargę to będę mieć bardziej ponętne usta. Zastanawiałam się nad tym. No ja miałam problem w głowie.

Tak, chciałabym już taka naturalna zostać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zawsze zwracały dziewczyny z niewielką ilością, bądź żadną, makijażu. Podobają mi się po prostu naturalne, "swojskie" samice. Cała ta reszta, wymalowana, wytapetowana itd. kojarzy mi się z

 

Clone-Troopers_76eb5caf.jpeg?region=0,0,

Edytowane przez lxdead
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, naprawdę codziennie się tak malujecie? Ja jestem na to zbyt leniwa ;) Współcześnie brak makijażu u kobiety traktuje się jako zaniedbanie, dlatego ja osobiście czuję się jak leń, bo makijaż robię na większe  wyjścia i okazje. Na co dzień pomykam z całkiem nagą twarzą. Co najwyżej odrobina pudru ryżowego dla zmatowienia latem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko pudru mineralnego, aby lekko spruszyć twarz i wyrównać koloryt, fluid i inne takie zbyt ciężko wyglądają na mojej twarzy, co wynika z faktu że ja się dużo uśmiechem i namarszaczam i zbiera mi się on w zgnieceniach powstałych podczas tych ruchów mimicznych.

Odnośnie octu, to ja zawsze idę na skróty: 

- można zmoczyć wacik w wodzie, odcisnąć i potem nawilżyć octem z butelki (przelewam do małego sprytnego flakonika)

-ja nie moczę wacika w wodzie, tylko odrazu przechylamy butelkę z octem i tak zwilżonym przecieram twarz.

Po odczekaniu kilku minut wklepuje swój krem a jestem nim evree ( stosowny do wieku)

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja jestem raczej trochę mocno przyzwyczajona do makijażu, delikatny ale jednak jest. Za to nawet jak się trochę świecę pudrów nie używam, nie lubię , jedynie pod oczami coś by rozjaśnić ewentualne cienie używam z revlonu.

Cytat

Wow, zazdro! Jak tego dokonałaś? ☺️

 

Cholera, też bym chciała, bo strasznie mi dużo czasu zajmuje. Ale nie mam niestety idealnej cery...

@Amanda ja też raczej delikatnie podkreślam oczy i usta  jak dla brunetki  @Lalka  bez makijażu!!! też zazdro !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.