Skocz do zawartości

Najlepsze soundtracki z gier


black

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam tylko jedno, na kanale u gościa są inne, polecam, jak ktoś lubi takie klimaty. Polska gra z 2003 roku - grałem w nią mnóstwo razy i będę wracał równie dużo. Jedna z tych wiecznie żywych. :) 

 

Uwielbiam muzykę z tej gry, samą grę zresztą też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waflo, ten z "Capsized" ma klimat. Wiem, że gdy gra się w daną grę, to muzykę czuje się dużo bardziej i ma się do niej sentyment.

 

 

Vercetti, dzięki za "Polan". Nie wiedziałem, że jest taka gra. Soundtrack przesłucham w wolnym czasie i może nawet obejrzę gameplay, by wczuć się w klimat.

 

 

Od siebie tym razem dam to (kolejne moje ulubione; w żadną z tych gier nie grałem):

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniższy jest dla mnie genialny! -)

 

 

 

 

 

 

Ten poniższy też sprawia, że mam ciarki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na razie tyle. Mam nadzieję, że któraś kompozycja komuś się spodoba. :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty temat.

Dziwie się, że jeszcze nikt nie wrzucił tego:

 

 

Jeden z najlepszych Command and Conquerów, z RTSów w nic lepszego nigdy nie grałem. Wspaniale się przy tym napierdalało bombami atomowymi w bazy wroga i robiło najazdy czołgami.

Cały soundtrack jest świetny.

 

W C&C: Tiberian Sun też był wyśmienity soundtrack, dźwięk dzieciństwa.

 

NO i klasyka Jrpgów, Chrono Trigger (podobne do Final Fantasy). Ciekawostka: postacie do tej gry wykreował i narysował Akira Toriyama (twórca Dragon Balla).

Soudntrack był przekozacki, w ogóle zdecydowanie top3 gier w jakie grałem kiedykolwiek w życiu. Zajmowała 2 mb i miała 16 różnych zakończeń. Coś niespotykanego dzisiaj:

Śmieszne żółtki.

 

Ten też był zajebisty:

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 14.02.2016 at 11:12, Tamten Pan napisał:

W C&C: Tiberian Sun też był wyśmienity soundtrack, dźwięk dzieciństwa.

Ot chciałem o tym wspomnieć. Niesamowita mieszanka industrialu i ambientu nadającego dołujący wręcz klimat świata zrujnowanego wojnami i minerałem przybyłym z kosmosu. Najlepszym kawałkiem z tego albumu wg. mnie jest "Lone Trooper".

 

Crusader - kolejna mega klasyka. Ci, który wychowywali się na PC w latach 90-tych będą kojarzyli. Autorem jest słynny w kręgach demoscenowych Andrew "Necros" Sega, którego inne dzieła także polecam. Jeden z najlepszych twórców muzyki elektronicznej w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku, niestety nie do końca doceniony.

 

Unreal - przez tę grę zostałem fanem muzyki elektronicznej.

 

Na koniec, znowu mroczny kawałek z The Way - epickiego RPG stworzonego w RPG Makerze 2000, niby starodawne MIDI, ale melodia uderza. To jeden z tych tytułów, w których fabuła stoi na wysokim poziomie, przebijającym wiele produkcji komercyjnych, książek czy też filmów. Jest to także gra, dzięki której zawdzięczam swoją nazwę użytkownika na tym forum. W każdym razie, gorąco polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ulubione soundtracki? Deus Ex, Gothic 1 i dorzucę Unreal Tournament oraz Unreal Tournament 2004 (jak sobie przypomnę więcej to zapodam w przyszłości). Kiedy słuchałem tego utworu utworu latając z Flak Cannonem po Deck 17 to po prostu czułem przypływ mocy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał chyba o Deus Ex: Human Revolution, więc wrzucę tutaj to intro. W moim osobistym rankingu to cudeńko zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii intro w grach. Kiedy to oglądałem po raz pierwszy to poczułem ciarki na plecach. Dużą w tym role odgrywa utwór, który razem z całą resztą tworzy moim zdaniem genialną całość.

 

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierwa mać. Przeca DE:HR to najlepszy soundtrack ever! Nie dość, że sama gra jest zajebistym tytułem (fabuła, grafika, gameplay - ten skradany) to jeszcze muzyka tak potęguje klimat, że zaliczyłem tą pozycję kilka razy, żeby wbić wszystkie acziwmenty na steamie (i za każdym razem grało mi się wyśmienicie). Teraz na letniej wyprzedaży kupiłem wersję reżyserską i zjeżdżam niedługo do polszy na urlop i będzie grane. Znowu nie będę mógł się oderwać od monitora, choć wiadomo, że nie będą to już takie same emocje jak za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.