Skocz do zawartości

Uzębienie - implanty, licówki.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Sam osobiście mam implant jednego zęba, jezeli ktoś ma jakieś pytania to z własnego doświadczenia mogę coś doradzić lub odpowiedzieć.

 

Czy ktoś z kolegów posiada licówki? Ja zastanawiam sie nad górnymi jedynkami, ścierają sie i sa słabe.... Ktoś? Coś? Może powiedzieć na ten temat.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia ile kosztuje wstawienie porcelanki - góra i dół - mam mocne zęby, ale za młodu je zaniedbałem i wyglądają średnio - głównie z tył.

 

Ale taka ciekawostka - pod odstawieniu cukrów i nabiału - oraz suplementacji wit D3 - nie mam już problemów z próchnicą jak kiedyś. Praktycznie 3-4 razy w roku miałem coś robione

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GluX napisał:

Mnie zastanawia ile kosztuje wstawienie porcelanki - góra i dół - mam mocne zęby, ale za młodu je zaniedbałem i wyglądają średnio - głównie z tył.

 

Mama chyba za górę dała 12k, jeżeli to jest to o czym piszesz, spiłowali jej wszystkie zęby i na to nakładka porcelanowa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 lat temu miałem propozycję od dentysty - wstawiamy implanta w miejsce brzydkiej jedynki (dostałem strzał w zęby i obumarł, ściemniał...), czy robimy na razie "rozwiązanie tymczasowe",

 - zdaje się, że to nazywa się właśnie licówka...?

Koszt implanta  - DUŻY, zdaje się , że kilka tysięcy złotych, koszt tej "tymczasówki" to jakieś max 300 zł chyba...

Zrobiłem po taniości, bo nie miałem za bardzo tyle kasy.

 

No i cóż, minęło 10 lat, i to tanie rozwiązanie " tymczasowe" ma się b.dobrze...a miało wytrzymać max 2-3 lata :lol:

 

Tak że z tymi implantami to rozważnie trzeba, nie w każdym przypadku są konieczne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licówki to właśnie jest tak ze piłuje sie Twoje "kły" i wkleja na te spreparowane zęby nową porcelanę, zapewne sa tez inne tworzywa niż porcelana do wyboru chyba - mogę sie mylić - dlatego pytam na forum i tak jak pisze @radeq kopytko u góry ok 12k, dół tyle samo.... Ja dwie jedynki u góry to 3k niby w Poznaniu.

 

 

iplant mnie kosztował 5-6k + dojazdy - do zrobienia jest jeszcze plastyka dziąsła.... Implant zajebista sprawa 

 

Podobnie jak @RedBull1973 tez wyłapałem na michę i to porządnie (myślałem ze dam radę najebac 3 - nie nie dałem rady, do tego tak mnie trafił ze prawie padłem). zba wyplułem i miałem wydatek....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licówki, to rodzaj cienkiej nakładki, szlifuje się "front" zęba i nakleja cienką warstwę porcelany.


http://zadbajozeby.pl/baza-wiedzy/licowki

 

Dwa lata temu spadłem ze sporej wysokości, odbijając się jak piłka po drodze i na koniec waląc twarzą o twarde, nierówne podłoże. Efekt był masakryczny, miałem miazgę w ustach i na twarzy, obeszło się bez złamań, ale wiele gnatów miałem obitych i pękniętych.

Korzenie zębów miałem zdrowe, więc umartwili je leczeniem kanałowym, wstawili takie sztyfty z włókna szklanego i na tym osadzili mi korony porcelanowe. Kilka "moich" zębów zostało oszlifowanych w słupki i na nie również poszły korony. "Fabrycznie" miałem diastemę, szczelinę miedzy górnymi jedynkami - taką na 0,5 mm, i zażyczyłem sobie jej utrzymanie, dentyści się trochę dziwili i śmiali, że ludzie normalnie chcą się tego pozbyć, ale spełnili moją prośbę i robotę wykonali znakomitą.

Całość leczenia trwała ponad 6 m-cy, było sporo szycia warg i dziąseł, kosztowało mnie to ponad 20k. Uśmiech mam jak gwiazda filmowa, czasem mnie ta porcelana wkurwia, bo tempa jest niemiłosiernie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss to już wiadomo czemu taki avatar.....

czyli @Mnemonic i @kryss to Hollywoodzkie uśmiechy maja, mam nadzieje ze  kiedys dołączę!!!

 

Po tym co wkleił @Mnemonic to mi chodziło o to aby mi te jedynki spiłować w słupki właśnie, czyli to nie licówki..

 

 

tez mam szparę i tez mi nie przeszkadza ale wpierw konsultacja....

 

to piłowanie w słupki to się jakoś nazywa????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zuckerfrei napisał:

to piłowanie w słupki to się jakoś nazywa????

Nie mam pojęcia. Szlifowanie i tyle. Wrażenia są kosmicznie do dupy, ponieważ tego szlifowania jest masa. Były dni, że spędzałem na fotelu 5-6 godzin ciurkiem. Środki znieczulające mają stomatolodzy fantastyczne, bólu nie czułem wcale, ale doznania zapachowe, pył w ustach, masakra :(

Ale mimo wszystko warto. Porcelana ma tę przewagę, że jest mniej podatna na osady, piję bardzo dużo czarnej, mocnej herbaty. Na fabrycznym zestawie teina zostawiała dużo osadu, raz, dwa razy w roku chodziłem na piaskowanie. Teraz mam z bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, nie takie zabiegi miałem... Jestem tak nastawiony ze to nie jest przeszkoda dla mnie, a strachu przed dentysta nie mam i fakt jak mi śrubę wkrecali w czaszkę to nic nie czułem.... Takie dragi mają!!!

 

Podaj mi proszę przykład ze porcelana jest tępa? Jesz np. co? I nie możesz oderwać pożywienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mnemonic napisał:

bo tempa jest niemiłosiernie :(

to prawda, tego sie juz chyba nie da zrobić.

 

31 minut temu, zuckerfrei napisał:

Podaj mi proszę przykład ze porcelana jest tępa? Jesz np. co? I nie możesz oderwać pożywienia?

No pazurka u dużego palca u nogi tym nie obgryziesz:D, u reki też nie, nawet na małym paluszku.

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

 

@kryss to już wiadomo czemu taki avatar.....

czyli @Mnemonic i @kryss to Hollywoodzkie uśmiechy maja,

 

 No bez przesady,chciałem żeby jak najbardziej naturalnie wyglądało i dlatego sa zjechane tak jak miałem, jak mi już ostatecznie założyli to się wystraszyłem i od razu było "weż mi pan to zepsuj trochę bo od  linijki  zęby nie rosną"

Za to dolną mam przetrzebioną bardzo, ale jak usłyszałem 35 k to mi się ode chciało, 50 k. w zębach to już strach na miasto wyjść.

 

A avatar... chm z innej mańki wybierany, taka natura :D:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam koronę na jedynce. Problem w tym że jedynki zawsze miałem takie "zajęcze" - czyli większe od innych zębów i wychodzące przed szereg. Koronę robiłem na szybko, i fachowiec zrobił mi tę koronę za dużą. Kiepsko to wszystko wygląda. No i zastanawiam się czy wymienić tę koronę na następną zajęczą tyle że mniejszą. Albo wymienić koronę i przy okazji pomniejszyć drugą jedynkę poprzez właśnie zastosowanie licówki? Chyba by się dało?
Ile taki zabieg upiekszający zajmuje czasu? Wykonanie licówki i korony na jedynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ramy czasowe to nie wiem będę wiedział w przyszłym roku :p....

 

Co do twojego przypadku to musowo dwie jedynki ciachnij odrazu.... Myślę ze 3.5k winno być ale wiadomo szczeka szczęce nierówna.... Myślę ze 2-3 wizyty tzn konsultacja, wymiary, robocizna....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pieniądze to nie będzie problem. Tylko też mieszkam w Anglii,  więc wiadomo - kwestia urlopu i jego długości.. Będę czekał na raport z lutego ;)

 

Koronę robiłem kilka lat temu. To jest porcelanowa nakładka na oszlifowany słupek. Wziąłem wtedy porcelanę na metalowym wzmocnieniu. Różnica w kosztach to chyba było extra 150-200 złotych. Te całe porcelanowe korony wystarczaly mi na rok -dwa. Możliwe że teraz lepsze są materiały. Ale wówczas pękaly dosyć szybko - szczególnie przy jedzeniu krówek-mordoklejek. Ta na metalowym wzmocnieniu jest rzeczywiście wytrzymała - no tyle że ciut za duża. Odklejala się już kilka razy od tego słupka ale wciąż jest w całości. 

 

Połączone

Rx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie dwie szóstki do zrobienia na górze. Mam do wyboru kanałowo ale małe prawdopodobieństwo że będzie dobrze bo zęby są już doszczętnie "zjedzone"

Myśle a właściwie jestem już przekonany na dwa implanty. Koszt jednego całego implanta z wyrwaniem i ogólnie wszystkim to 3 kanty.
Warto nie warto?

Ja na te implanty chciałem sie zdecydować bo chce wyjechać za granice na jak najdłużej i nie mogę mieć problemów zdrowotnych lub problemów z zębami bo wiem ile to wszystko kosztuje np w USA.

Edytowane przez qbacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3k za sztukę to podejrzanie mało w mojej ocenie. ja 3k placilem za samo w kręcenie śruby... Ale jest coraz więcej specjalistów wiec i cena mniejsza.... Hm 

 

Radzilbym sprawdzenie feedbacku tego punktu usługowego... 

 

Ja moje doświadczenia z implantem mam jak najbardziej pozytywne - jestem orędownikiem tego rodzaju uzupełnień szczeki. Jednak tu chodzi o Twoje zdrowie nie oszczędzając za nim bo jak trafisz na partacza??? Ja jeszcze jak mojego zamawialem to prosilem o najlepszy=najdroższy "towar".

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i jestem po licowkach na dwóch górnych jedynkach. Koszt jednej 1900 + plus jakieś pierdy czyli z 4.5k trzeba mieć. 

 

Zrobiłem w Poznaniu, jak ktoś chce wiedzieć gdzie to PW. 

 

Przy piłowaniu zębów nic nie czułem (znieczulenie). Polecam wszystkim i juz mi bliżej do Hollywood. 

 

Jestem bardzo zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, aby nie tworzyć nowego. Strasznie zaniedbałem sobie zęby z własnej głupoty, z przodu nie mam trzech zębów, tzn są złamane, korzenie są i nie wiem ile będzie mnie kosztować doprowadzenie siebie do takiego stanu abym mógł bez wstydu się uśmiechać. Orientujecie się może jak to wygląda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście sekund szukania w Google:

 

Cytuj

Możliwości odbudowy utraconego czy uszkodzonego uzębienia jest sporo. Protetyk zazwyczaj proponuje kilka opcji, wśród których da się wybrać tę najkorzystniejszą – również cenowo. Możliwe propozycje:

 

Korony: metalowe lub – droższe, ale bardziej estetyczne – pełnoceramiczne. Wstawia się je w miejsce uszkodzonego, ułamanego lub ukruszonego, ale już wyleczonego zęba.

Korona w moście – proteza umocowana jest na naturalnych zębach, które sąsiadują z luką, a o które zaczepia się uzupełnienie. Zęby, które będą stabilizować most, dentysta musi opiłować. Pobiera też wycisk szczęki, na bazie którego powstanie właściwa proteza. Wadą tej metody jest, iż opiłowane zęby stają się bardziej podatne na próchnicę i uszkodzenia.

Korony na włóknach szklanych – w sąsiadujących z luką zębach od strony językowej szlifuje się rowki, które wypełnia się kompozytem i na nim mocuje włókna szklane, tworzące rusztowanie, na którym stomatolog modeluje następnie sztuczny ząb. Ząb odtwarza się poprzez nakładanie warstwami różnych tworzyw dentystycznych i naświetlaniu ich specjalną lampą. Zabieg wymaga precyzji; i cierpliwości: pacjenta oraz lekarza, trwa bowiem 2 – 3 godziny. Wadą rozwiązania jest mniejsza trwałość niż w przypadku wykonania tradycyjnego mostu. Plusem: estetyka pracy.

Korony na korzeniach – martwy, wyleczony kanałowo korzeń, który pozostał w szczęce, może być podporą dla sztucznego zęba. Umieszcza się na nim wkład (najlepiej z włókien szklanych, choć dobrym rozwiązaniem są też wkłady ceramiczne, ewentualnie metalowe), a na nim mocuje koronę.

Implanty – zastępują naturalne zęby; to tytanowe śrubki wszczepiane w kości szczęk, do których mocowany jest łącznik przeznaczony do osadzenia na nim sztucznej korony zęba. Implanty lepiej zastępują utracone zęby niżeli korony i mosty i nie trzeba ich wymieniać co jakiś czas. Są jednak drogie i nie każdy kwalifikuje się do zabiegu; przeciwwskazaniem do wszczepienia są ciężkie choroby ogólnoustrojowe, cukrzyca czy osteoporoza.

Protezy mocowane na implantach – rozwiązanie polecane osobom bezzębnym, lub takim, które utraciły sporą część uzębienia. Na wszczepionych dwóch - trzech implantach, podobnie jak na naturalnych zębach, mocuje się przęsło, na którym osiądzie proteza. Plusem rozwiązania jest, iż nie trzeba korzystać z kleju do protez. Minusem – wysoki koszt przywrócenia uzębienia.

 

Orientacyjne koszty różnych rodzajów protezowania:

Korona porcelanowa na metalu - ok. 450 zł
Korona porcelanowa na złocie - ok. 500 zł
Korona pełnoceramiczna - ok. 1600-2000 zł
Korona na włóknach szklanych - ok. 600 zł
Korona z kompozytu na korzeniu - 300-450 zł
Korona porcelanowa na korzeniu - 200-700 zł
Implant - 4100-5500zł
Proteza na implantach -7000-10 000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.