Skocz do zawartości

Jak zacząć przygodę z siłownią? Podstawy by GluX


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

@piratos

 

Moi mentorzy zalecają takie dawki dla osób uprawiających sport. Z tego co pamiętam to Mróz bierze aż 5 dziennie a ma może z 80-90kg.

 

Co do strony poradnikzdrowie.pl - ta strona uważa, że wysoki cholesterol jest zasługą tłuszczy zwierzęcych, które obalono już dawno i nawet WHO ustanowiło inne standardy.

Uważaj na źródła które nie są godne zaufania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyskoczę z tymi PDF-ami. Pisałem już, że można by utworzyć dział z najbardziej pomocnymi wątkami. Przyszło mi na myśl, że można by te wątki ładnie obrobić, zapisać w PDF-ie i utworzyć dział "download", by każdy mógł sobie pobrać na dysk.

 

Przykład:

 

"Jak zacząć przygodę z siłownią? Podstawy." - GluX (braciasamcy.pl)

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX nie jestem autorytetem, ale czy nie zapomniałeś o rozciąganiu po treningu ? Dla mnie to dość kluczowe, nabawiłem się kiedyś paskudnej kontuzji przez brak rozciągania właśnie.

I jeszcze - przy suplementacji zalecasz - wit. D3+K2 ORAZ preparat witaminowy, który ma to w składzie (2000 UI) - w sumie by to wypadało 6000 UI dziennie - chyba za dużo ?

Trzeba do tego podejść z głową i poczytać skład łącznie tych specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck

W PL jest wręcz epidemia braku D3K2 - więc lekko 6000UI można łykać - ja łykam 10.000UI dziennie.

A godzinka słońcu przy samych portkach daje dawki witaminy rzędu 100.000 UI  - jest udokumentowany tylko jeden przypadek chyba śmierci przez wit D3 - gdzie rodzina myliła wit D3 z cukrem.
Brali oni dawki rzędu 1 700 000 UI przez 7 miesięcy

Wit D3 nie muszą suplementować jedynie ludzie pracujący bez koszulki na świeżym powietrzu w godz 10-15 latem.
A tak to wszyscy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq, mam tu na myśli darmowe PDF-y, pisane pod pseudonimem dla innych użytkowników. To tylko luźna propozycja z mojej strony (żeby te wszystkie pomocne itd. wątki umieścić w jednym dziale). Jeśli ktoś chce pisać nie za darmo i pod imieniem i nazwiskiem, to proszę bardzo (tylko raczej nie na forum). Do internetu nie zawsze można mieć dostęp.

 

PS

Mały "oftopik", ale odpowiedziałem tylko na pytanie-odpowiedź.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conrad


Co do ćwiczeń w domu - masz mnóstwo materiałów w internecie. Nie jest to moją specjalizacją i nigdy nie wypowiem się na te temat.
Kiedyś ćwiczyłem w pokoju po pracy - pracowałem po 14h to nie miałem czasu na siłownię - ale to i tak sztangę kupiłem.

Niemniej dbanie o kondycję za pomocą prostych urządzeń - poręcze do pompek - kółko do brzucha - drążek do podciągania się - jest możliwe.
Jak najbardziej można dbać tutaj o swoją fizyczność. Dałbym to bardziej do facetów, którzy są chudzi - bo większość ćwiczeń jest kalisteniko podobnych - tzn z własnym ciężarem.
Nie wyobrażam sobie osoby otyłej do takiego treningu.


Kolejna sprawa, jestem zdania że każde miejsce ma czemuś służy - mieszkanie/dom do mieszkania, sypialnia do spania - siłownia do ćwiczeń - bieżnia do biegania - kuchnia do gotowania - praca do pracowania - biblioteka do nauki.
Nie potrafiłbym się zmobilizować do trenowania w domu to raz, dwa - spakowanie się i pójście na siłownie jest dzisiaj swoistym przyciskiem "odpal" dla mnie, po którym następuje pożądane zachowanie na siłowni - czyli intensywny trening.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napierdalam w domu bo mam inaczej prace teraz - potem do klubu - ale ćwiczenie z maszynami, hantlami, ludźmi itd.... jest lepsze ..... Jak masz cos zrobić to ZRÓB i tyle:)

 

 

Ps. @GluX moja d3k2 jest oznaczona,  jako mk9 a zawsze jest opisywane jako mk7 WTF? W elektronice lub autach mk - oznacza mark - najczęściej ulepszona wersja jak np Technics sl-1200 mk2

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei


No, zaimponowałeś mi pytaniem.

 

MK-4 czas półtrwania - 1-2h i jest syntetyczna

Mk-7 jest pozyskiwany z natto - czas półtrwania to 72h

Mk-8 oraz Mk-9 są pozyskiwane z sera

 

Mk-7, Mk-8 oraz Mk-9 - to są formy witaminy K2 długołańcuchowe.

Internet nie podaje różny między Mk-7, a Mk-9. Nie podaje nawet czasu półtrwania Mk-9 [mogę jedynie przewidywać, że jest taki sam].
Choć każde badania które czytałem wrzucano w ten sam worek od Mk-7 do Mk-9.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry sposób na trening w 4 minuty . Ktoś wie o jaki trening chodzi ? Glux prosze nie podpowiadac :) Tylko że ten trening przy 95 % intesywnosci ukończyłby Ronaldo i inni olimpijczycy także ... czas to pojecie wzgledne hehe , myśle że kiedyś dam rade ale to wtedy bede miał forme bruce'a lee :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KevinMitnick napisał:

Jest dobry sposób na trening w 4 minuty . Ktoś wie o jaki trening chodzi ? Glux prosze nie podpowiadac :) Tylko że ten trening przy 95 % intesywnosci ukończyłby Ronaldo i inni olimpijczycy także ... czas to pojecie wzgledne hehe , myśle że kiedyś dam rade ale to wtedy bede miał forme bruce'a lee :D

Tabata.

 

Kiedyś pracując po kilkanaście godzin na budowie wracałem do domu i robiłem krótkie sesje żeby podtrzymać forme. Były to albo sesje z tabatą albo coś co dziś sie nazywa crossfit a czego nauczyli mnie na sekcji bokserskiej. Jak nie masz dostępu do siłowni to popracuj np nad podciąganiem jedną ręką. Wiadomo nic nie zastąpi sztangi i ciężaru ale skoro masz ograniczone pole manewru to spróbuj, nic nie tracisz a na pewno zyskasz.

 

http://www.rosstraining.com/images/iilockout.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artem napisał:

No ja też póki co w domu będę trenować. Mam te podpórki do pompek, drążek i hantle do 20kg. Póki co wystarczy. Na jakieś 3 miesiące. Potem zobaczymy.Chciałbym dipy do tego dodać i będę z krzesłami eksperymentować

 

Ja mam podobny zestaw, do tego jeszcze mam gumy w podróże służbowe (zamiast targania hantli), oraz piłkę 60cm do brzuszków i innych ćwiczeń. Zastanawiam się nad drabinką do ćwiczeń i sprawić sobie coś takiego, przy okazji i dzieciak skorzysta.

 

drabinka-gimnastyczna-mistrz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie na temat wioślarza? Czy to czasem nie jest sprzęt, który jest bardzo dobry do treningu ogólnorozwojowego?

Natrafiłem na tani egzemplarz na allegro, ale musi być całkiem solidny, skoro ma 2 lata gwarancji:

http://allegro.pl/wioslarz-mechaniczny-trenazer-ergometr-glide-xg-i6495120608.html

 

Proszę o przypięcie posta.

 

EDIT

Jeszcze pytanie co myślicie o tym:
http://allegro.pl/multi-lawka-atlas-christopeit-te1-ponad-40-cwiczen-i6498559040.html


https://www.youtube.com/watch?v=cI0Bmxrvggw
 

Czytałem opinie na niemieckim forum. Generalnie sprzęt jest uważany za bardzo dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening siłowy bez sprzętu - LAFAYA.

Wysłałem tą książkę koledze do więzienia. Chwalił sobie, jest dużo sprawniejszy, wytrzymalszy i na pewno silniejszy.

 

Sam robiłem przez pare miesięcy ten program. Można na nim zrobić na prawde dobre wyniki w podciaganiu na drązku, dipsach, pompkach klasycznych. A proszę sobie wyobrazić dodanie kamizelki z obciążeniem.

 

Dla domatora? Idealne. Podręcznik poprowadzi cie przez pierwsze stagnacje, wyjaśni technikę ćwiczeń, zahaczy o tematy dietetyczne. Polecam.

 

dc6d2bfdb89946e688304739bd7a9c11.jpg

Edytowane przez BigDaddy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do techniki ćwiczeń - polecam książkę:

 

2119_88797-Atlas-treningu-silowego-Frede

 

Książkę można spokojnie ściągnąć w PDFie z neta, jak kogoś nie stać - choć lepiej wspomóc autora ;)

 

EDIT - 22.12.2016

Jeden z moich guru zrobił filmik - jak widać, dosyć mocno pokrywa się z tym co tu napisałem ;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie ,

Dla totalnie zielonych (tak jak ja bylem),'nie majacych czasu/kasy/checi na silownie polecam trening hantlami:

http://m.sfd.pl/Trening_z_hantlami_dla_nieaktywnych_+35_i_zupelnie_zielonych-t823718.html

 

Jestem na 4 tygodniu I sa rezultaty. po.pierwszym treningu.nie.moglem sie ruszac ale potem coraz lepiej. Wymagane tylko hantle 2x4-5kg. I checi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny temat, szczególnie dla początkujących, szkoda, że nie odkryłem go ponad dobry rok temu. Wtedy wiadomo, był sam zestaw dyskotekowy robiony :lol: Ale człowiek zmądrzał i do wielu rzeczy dochodzi samemu. Co jak co, ale odnośnie diety, treningu czy suplementacji - ZAWSZE najlepszym wyborem będzie to, co będziemy w stanie utrzymać najdłużej i co będzie sprawiało nam po prostu radoche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.