Skocz do zawartości

Umysł a mowa ciała vs. mowa ciała a umysł


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś trafiłem na wykład Amy Cuddy "Your body language shapes who you are". Intuicyjnie odbieramy język ludzkich póz i gestów, potrafiąc od razu sklasyfikować osoby jako silne/władcze lub słabe/ofiary. Często wystarczy do tego nawet sama fotografia postaci.

 

Cuddy podpowiada, co zrobić żeby się trochę "ualfić", ale nie zdradzam nic więcej i zapraszam do dyskusji.

 

Myślę, że nie stracicie 20 minut oglądając go. 

http://www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are

 

Edytowane przez Rnext
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Wprawdzie oszczędzając odrobinę czasu można sobie przeczytać transkrypt, ale znacznie lepiej obejrzeć i wysłuchać.

 

BTW, gdyby ktoś się miał zrazić że "spicz" jest po angielsku, to tam można włączyć PL napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o tym na szkoleniu z pracy, że przyjmowanie takich pozycji wpływa różnie na człowieka...

Fakt, że nie mielismy robionych badań hormonów przed i po ale myślę, ze warto spróbować to tylko dwie minuty

 

P.s czasami w pracy coś mnie ciągnie żeby założyć nogi na stół i tak siedzieć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkowałem ten wykład dwa lata temu w temacie o mowie ciała i mała dyskusja się juz wtedy wywiązała.

 

Mi się wykład podobał i pamiętam go do dziś (a oglądałem go dwa lata temu) i często korzystam z tej wiedzy. Przed stresującymi rozmowami, w poczekalni u dentysty, ale przede wszystkim zwracam uwagę na to żeby chodzić wyprostowanym i nie "kulić się"  :)

Fascynujące jest to, że sama tylko zmiana postawy ciała wpływa na gospodarkę hormonalną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.