Skocz do zawartości

Przelew walutowy / Kantor internetowy


Quizas Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja: chcę przelać środki z własnego konta bankowego (w pln) na konto walutowe (w eur) mojej przyszłej małżonki (^^), oba konta w "polskich" bankach. Tutaj pojawia się problem, bo dopóki tego nie zrobię, to ona wciąż będzie powtarzać, że jej nie ufam i o analu mogę zapomnieć, gdyż ona twierdzi, że do tego musi być pełne zaufanie między nami, a ja buduję sztuczne podziały przez jakąś rozdzielność majątkową :lol:

 

Teraz całkiem sero: problemem jest jak to zrobić, żeby na tym biznesie nie zostać wydymany bez mydła, bo wiadomo, że wyjdę na nim jak Zabłocki na mydle. Najlepszy kurs przewalutowania oferują kantory internetowe, tyle tylko, że w większości przypadków jeśli dobrze zrozumiałem mowa jest wyłącznie o takiej operacji między kontami tego samego użytkownika. Chodzi o to, żeby dokonać przewalutowania z PLN na EUR i korzystając z okazji zrobić przelew z konta osoby A na konto osoby B. Najprościej byłoby to zrobić korzystając z banku, ale w tym jak i w większości przypadków bank nie dość, że nalicza sobie dobrą prowizję za przewalutowanie, to później taki przelew traktuje jako przelew zagraniczny, co wiąże się z dodatkowymi, wcale nie małymi kosztami. Kombinowałem przez PayPal, ale znowu ten wymaga, aby obie osoby posiadały na nim konto. Ktoś dokonywał już takich operacji i może podzielić się doświadczeniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transferwise.com , wielokrotnie testowałem na bardzo różnych kwotach, w tym bardzo dużych. Lepszego exchange rate nie znajdziesz.

I właściwie w tym miejsu można już zamknąć temat, bo raczej nikt Ci nic lepszego nie poradzi.

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupach internetowych we Francji korzystałem z serwisu http://www.kantor.pl/

Płaciłem przelewem bankowym.

 

Kwota to ok 2000zł. Przeliczyli po przyzwoitym kursie a koszt przelewu do francuskiego banku wyszedł 3 PLN. Przelew szedł 2 dni robocze. Jak będę jeszcze coś u Francuzów kupywał, to skorzystam z ich usług. Myślę, że do tego czego potrzebujesz, to się nada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.