Skocz do zawartości

Czas Gentlemanów


Nardin

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na forum pare wątków na temat ubierania się, ale znalazłem ostatnio na youtube bardzo ciekawy kanał "Czas Gentelmanów".

 

Koleś prowadzi bloga na którym pokazuje jak wygląda i zachowuje się prawdziwy współczesny gentelmen. Myślę że może to was zainteresować w końcu mamy tu na forum samych mężczyzn z KLASĄ:D

 

Wstawiam link do najnowszego filmiku: 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak galeria Malta w Poznaniu to proponuję aby się przejść do Millera na ul. Podgórną i zamówić sobie parę koszul i gajerek na miarę. Potrwa to parę miesięcy i jak się dobierze odpowiedni materiał to będzie kosztowało 5 cyfrową kwotę. Mają tam też buty odpowiednie. Ale na ciuchach dla facetów to się znają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam sklep Bytom. Jest on w każdej większej galerii handlowej, ubrania nie należą do najtańszych, ale za to ich jakość jest po prostu świetna. W ostatnim czasie dokonałem zakupu koszuli i swetra i jestem zachwycony :D Obsłużyły mnie (bez podtekstów), dwie panie, doradziły co do kroju i rozmiaru, dzięki czemu wyszedłem ze sklepu mega zadowolony z bardzo udanymi zakupami. 

 

Z innych znanych marek polecam także Zarę. Tutaj mamy do wyboru masę ciekawych ubrań, śmiem twierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie. I co najważniejsze, ceny są moim zdaniem bardzo przystępne. Ja osobiście cenię sobie elegancję, czyli dobrej jakości spodnie typu jeans lub chino, koszula, marynarka i zegarek, czasami także bransoletka na rękę.

 

Co do kroju ubrań, to wszystko zależy od budowy ciała. W moim przypadku przy wzroście 182 cm i wadze 79 kg, będą to ubrania typu slim dopasowane do sylwetki z racji tego, że należę do tych szczupłych. Dla tych, którzy nie wiedzą co i jak, gorąco polecam prosić o pomoc obsługę w sklepie, oni po to tam są, aby pomóc ;) Zawsze też można poprosić o pomoc jakąś sympatyczną koleżankę, one uwielbiają doradzać w kwestii wyglądu :wub:

 

PS: Co do Czasu Gentlemanów, gorąco polecam bloga. Łukasz ciekawie opisuje nie tylko kwestie związane z klasyczną męską elegancją, ale także zwraca uwagę na charakter, czy historię. Wielu ciekawych faktów można się dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek1991 napisał:

Z innych znanych marek polecam także Zarę. Tutaj mamy do wyboru masę ciekawych ubrań, śmiem twierdzić, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Nie zawsze. Niedawno chciałem tam spodnie kupić. Wszystko było w jednym chujowym kroju uciskającym jaja. Niektóre nawet przez łydkę mi nie przechodziły :lol: No ale taka moda widocznie, heh. Co do jakości to nie wiem, rzadko tam kupuję.

 

1 godzinę temu, Przemek1991 napisał:

Dla tych, którzy nie wiedzą co i jak, gorąco polecam prosić o pomoc obsługę w sklepie, oni po to tam są, aby pomóc ;)

 

To zależy jaki sklep. W tych droższych, faktycznie tak jest. Natomiast w najpowszechniejszych sieciach personel zmienia się w bardzo szybkim tempie, gdzie najczęściej pracują studentki, które się gówno znają. Ocenią tylko subiektywnie po swojemu i tyle. Aczkolwiek, mimo to w wielu przypadkach lepiej polegać na takiej pomocy niż żadnej ;)

 

 

Od siebie mogę polecić koszule z Lavarda. Dobre materiały, elegancko się prasują i mi pasują kroje typu slim. Buty - Wojas. Super jakość. Mi od zawsze obuwie rozpada się strasznie szybko. Mam jakieś krzywe stopy albo chodzę dziwnie, nie wiem :D Ale z tej marki wytrzymują na prawdę długo i nie są przesadnie drogie.

 

A casualowe ubrania to sam nie wiem gdzie kupować. Wkurwia mnie jak po kilku praniach te ciuchy zaczynają na mnie wisieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bytomia, Vistuli, Zary i innych sieciowek to wszystko (99.9%)  to są Chiny, masówa i mówiąc mało elegancko chłam dla ludu. Koszt wyprodukowania koszuli typu vistula/bytom nie przekracza 20 PLN. A w sklepie kosztuje

sami wiecie ile. Sam w tym chłamie chodzę - jaki mam wybór (na specjalne okazje od Millera szyte na miarę mam też). Dobry krawiec się ceni i ma długie terminy.  BTW: Robienie inicjałów w widocznym miejscu to wiocha.

Inna sprawa to jakość towaru na polski rynek. Jadąc do Chin do producenta odzieży można zamówić jakąś partię (dużą) o określonej jakości. Cena może różnić się o rząd wielkości  w zależności od jakości. Ja 7 lat temu kupiłem w PL kurtkę narciarską w normalnym dużym sklepie markową (taka wyjebana w kosmos Descente za prawie 4000 PLN). Żona (teraz EX) dokładnie taka samą (inny rozmiar) w Austrii. Jej była tańsza (400EUR) i ma ją do dzisiaj a moja się rozpadła po paru praniach. Produkty na Europe wschodnią są szyte "gorącą igłą" na starych zużytych maszynach przez stare ślepe szwaczki po ciemku aby było taniej. Tu "polaczki" i "Janusze" i tak wszystko kupią. Rynki zachodnie się cenią i tam są silne organizacje konsumenckie. Gówno nie przejdzie. Nie dziwię się ludziom, którzy latają na zakupy ubraniowe do Londynu. Nawet w Starym Browarze w Poznaniu 80% towaru to podróby. Jak to działa? Przemyt z Turcji. Na granicy pomiędzy Turcją a UE z paszportami leci koperta. A audytor sklepu tez dostaje kopertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garnitur ślubny szyty na miarę przez małą lokalna firmę. Ładny, podoba mi się, nieźle wygląda i nie widać tej jego "taniości" :)

 

Przed zakupem oglądałem garnitury kilku różnych firm. Niektóre dość znane, i zawsze coś było nie tak: złe dopasowanie, niedoróbki, jakość materiału.

Garnitur powinien być uszyty na miarę, tylko wtedy moze być dobrze dopasowany do sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Czas Gentlemanów
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.