Skocz do zawartości

Jakaś fajna gra przeglądarkowa?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem kiedyś przez półtora roku w OGAME. Taka kosmiczna strategia ekonomiczno wojenna.  Moim zdaniem zajebista i bardzo wciąga.

 

Standardowo - dostajesz planetę, budujesz kopalnie zasobów, żelaza kryształu i elektrownie robią energię. Prowadzisz badania naukowe by budować nowe budynki, odkrywać nowe rodzaje napędów, broni, statków kosmicznych, kolonizujesz planety, robisz rajdy swoją flotą na innych graczy. Rozbudowujesz flotę itd.

 

UWAGA: bardzo wciąga ale zabawa jest super. Ja polecam.

 

 

PS: odwyk od tej gry kosztował mnie 6 miesięcy czasu. Po tej grze już nie włączam żadnej gry przeglądarkowej - z ostrożności.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ze swojej strony Bloodwars.pl, fajna gierka nastawiona na grę w grupie, potrafi nieźle wciągnąć, sam grałem przez 3 lata chyba łącznie, z przerwami. Rozwijamy swojego wampirka chodząc na wyprawy, walcząc z innymi graczami, budując swój kwadrat, zabijając potwory i zdobywając przedmioty. Jeśli chodzi o styl gry, to podobna do Ogame, w tym sensie, że trzeba czekać na ukończenie akcji. Tylko to jest rozgrywka długoterminowa, tam się nie da nic "na szybko". Zrobienie porządnej postaci to co najmniej rok grania, ale 19.11 otworzył się nowy serwer, więc jest szansa na dostanie się do top :)

 

I drugie polecenie: Pardus.at, co prawda nie ma wersji polskiej, ale też bardzo mi się spodobała. Lata się jako pilot po galaktyce, rozwija postać, handluje, walczy z potworami i graczami itd. Najfajniesze jest to, że nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wybór drogi w grze, możesz zostać kupcem, zarządcą sektora, żołnierzem, piratem, wszystkim po trochu albo niczym. Naprawdę sporo wyborów i każdy znajdzie własny styl gry. Również zabawa na lata, świat jest ogromny, a jeśli ma się szczęście, to można nawet trafić na wojnę pomiędzy trzema głównymi frakcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.havenandhearth.com/portal/

 

Swego czasu grałem. Taka przyjemna gierka troche ala survival ala życie wioski. Zasiejesz, zbierzesz.

 

https://cantr.net/pl/ 

A to najciekawsza gra w jaką kiedykolwiek grałem w przeglądarce. W sumie to nie gra, to symulator społeczności w dziwnym świecie gdzie gracze tworzą wszystko a tak na prawde nic nie widzisz oprócz okienek tekstowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2016 o 21:40, rarek2 napisał:

Grałem kiedyś przez półtora roku w OGAME. Taka kosmiczna strategia ekonomiczno wojenna.  Moim zdaniem zajebista i bardzo wciąga.

 

Standardowo - dostajesz planetę, budujesz kopalnie zasobów, żelaza kryształu i elektrownie robią energię. Prowadzisz badania naukowe by budować nowe budynki, odkrywać nowe rodzaje napędów, broni, statków kosmicznych, kolonizujesz planety, robisz rajdy swoją flotą na innych graczy. Rozbudowujesz flotę itd.

 

UWAGA: bardzo wciąga ale zabawa jest super. Ja polecam.

 

 

PS: odwyk od tej gry kosztował mnie 6 miesięcy czasu. Po tej grze już nie włączam żadnej gry przeglądarkowej - z ostrożności.

 

 

 

 

Moje konto na Zagadrze już kolejny miesiąc wisi na urlopie.

Gra lata świetności ma już za sobą. Po redesignie sporo topowych graczy wyleczyło się z tej gry.

Polecam dla osób lubiących zarywać nocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Elvenar" i "Forge of Empires".  Gry podobne do siebie. Pierwsza w świecie fantasy, z turowym systemem walki, rozbudowujesz miasto, tworzysz armie, dołączasz do bractw.

Forge of Empires, to samo, ale z elementami cyvilization (odkrywasz wynalazki, przechodzisz przez kolejne epoki historyczne).

Obie gry to pochłaniacze czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Forge robi się monotonne po jakimś czasie. Z drugiej strony mocno wciąga. Ja gram prawie 4 lata i co jakiś czas robię sobie odwyk. Żeby osiągać sensowne wyniki trzeba by mocno pilnować czasów w jakich wchodzisz zbierać surowce i inne rzeczy. Jak odpuszczasz to sąsiedzi zaczynają cię grabić itp. Gra nastawiona nie na frajdę użytkownika, ale na to by wymusić częste logowanie i klikanie czasami bezsensownych sekwencji. Takie moje zdanie.

 

Jeśli nie masz najnowszego kompa, może warto rozejrzeć się za grami retro. Ostatnio na gog.com pojawiło się Diablo I, jeśli kupię zdam relację. Może masz jakieś swoje tytuły. archive.org też jakiś czas temu wydało duży pakiet gier pod DOS'a dostosowanych na współczesne platformy, zupełnie bezpłatnie.

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarek2

Kiedyś miałem z tym styczność z ogame. Pomyślałem .. mogę wejść w każdej chwili, nie będzie mnie korcić, nie będę marnował na to aż tyle czasu ..

Siedziałem cały dzień i przez polowe czasu odświeżałem przeglądarkę czy moja sonda dotarła.. skasowałem od razu i nigdy nie żałowałem :)

 

Jeśli chodzi o granie to teraz jestem zwolennikiem gier, które nie wykorzystują elementu "zaangażowania", bo na przykład coś takiego jak

Starcraft2 wymaga skila, zdobywanego przez wiele lat grania, a z kolei Diablo2 polegało na grindowaniu. W obu przypadkach wracasz do gry

"bo już tyle czasu poświęciłeś, masz kozackie itemy czy taki jesteś w tym dobry", jak nie grałeś to "coś" traciłeś. A bo to się sezon miał kończyć,

a bo to chciałeś wbić achievement, albo range , albo poskładać na jakąś broń, żeby mieć w końcu zajebisty build :)

Natomiast na przykład takie Heroes3 to wpadałeś rozwalałeś sobie jedną mapkę z kompem, fajnie się pobawiłeś mogłeś wrócić za miesiąc, rok i

nic nie traciłeś .. a w międzyczasie zapominałeś że istnieje ..

 

@Marek Kotoński

Ja ostatnio odświerzyłem X-Com: Ufo defense i X-Com: Terror from the deep

Jest teraz taka wersja fanowska, gdzie porobili dużo "quality of life" improvementów można chwile pociupać

https://openxcom.org/

To jest nakładka na oryginał, więc pójdzie i na bardzo słabym kompie :)

Stare dobre czasy podstawówki ... :)

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.