Skocz do zawartości

Po prostu zwykła prawda.


SennaRot

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo znalazłem właśnie teraz.....Nie przypominam sobie aby było na forum a uważam, że warte zapoznania. Również opis pod filmem o E dodatkach do żywności.

 

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo ciekawe.

Ja kiedyś oglądałem jakiś bardzo przekonujący film na youtube o tym, że nie powinno się w ogóle używać (niezależnie od płci rzecz jasna):

-Szamponów do włosów, jakichkolwiek

-Mydła/jakichkolwiek środków chemicznych do higieny skóry

-Antyprespirantów a z dezodorantami też bardzo ostrożnie

 

Facet tłumaczył bardzo sensownie, że ciepła/gorąca woda myje dokładnie tak samo dokładnie jak wyżej wymienione środki i nie ma absolutnie żadnej różnicy, poza tym że te środki powodują alergie, choroby skórne itd (sam tego doświadczam, mam ciągle powracającą wysypkę na wierzchu dłoni już od kilku lat, a lekarze są bezredni), przenikają przez skórę i zatruwają nas.

 

Dodatkowo dezodoranty i rozmaite żele zabijają ponoć nasz seksapil, blokują wydzielanie feromonów przez pory skórne itd.

 

Nie wiem ile w tym prawdy bo lekarzem nie jestem, ale patrząc na historię ludzkości, ma to jak najbardziej sens. Poza tym gorąca woda faktycznie myje tak samo dobrze jak woda z żelem pod prysznic albo innym chemolem.

 

Marketing kreuje nasze życia.

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu upaprz się smarem albo innym gównem i spróbuj to zmyć gorącą wodą.

Można też benzyną, ale tu istnieje ryzyko, że przeskoczy iskra i nieszczęście gotowe.

Wiem co mówię, na mojej chacie poziom spontanicznych wyładowań jest niepokojąco wysoki. Nie ma dnia żeby nie poraziła mnie klamka, kurek czy jakiś inny metalowy element :unsure:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Panowie chodzi o szkodliwe substancje, które zawierają takie produkty. Sam szampon czy dezodorant nie są przecież złe tylko po co ładują tam np. aluminium, które jak wiadomo ma szkodliwy wpływa na zdrowie w jakimś tam ilościach. Rtęć w szczepionkach. O środkach ochrony roślin nie beęę się rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie używam szamponów. Wolę zwykłe mydło. Najlepsze są te bez środków zapachowych i aromatów.

dr Jaśkowski trafia w punkt, krytykując "mamuśki". To są strasznie ogłupiałe istoty. Wydają kupę kasy myśląc, że robią dobrze. Nawet woda mineralna musi mieć napisane "dla dzieci". To wystarcza. Nie wiedzą, jakie zawiera składniki. Jak napisali, że "dla dzieci", to trzeba kupić.
Podobnie jest z wszelkiego rodzaju batonikami, ciasteczkami, słodyczami. Jeszcze myślą, że robią coś dobrego dla dzieci. Nie rozumieją, jak bardzo im szkodzą.

 

Zawsze toczyłem boje o to z ex i jej rodziną. Zabraniałem podawania dziecku wynalazków, ale ona i tak wiedziała swoje. Różnego rodzaju serki i jogurty niby "dla dzieci". W rzeczywistości jest to sam cukier, barwnik i aromat z dodatkiem mleka. Nie ma żadnych wartości odżywczych. Znacznie lepiej by było podać dziecku szklankę mleka.

W domu staram się przygotowywać wszystko samodzielnie.
Ostatnio zaczęliśmy robić lody :) Są znacznie lepsze od tych ze sklepu, tylko owoce, śmietanka, mleko i odrobina cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wroński napisał:

Wiem co mówię, na mojej chacie poziom spontanicznych wyładowań jest niepokojąco wysoki. Nie ma dnia żeby nie poraziła mnie klamka, kurek czy jakiś inny metalowy element :unsure:

 @wroński gdzie ty mieszkasz, podejrzewam starą kamienicę;).

Wszystko wskazuje na to, że instalacja elektryczna w tym budynku jest zrobiona w 18 wieku:lol:.

Zakładaj gumowe rękawice i jak się idziesz wykąpać to na wszelki wypadek rzuć w łazience dielektryczny gumowy chodnik i odgrodź się klatką Faraday'a:lol:.

 

A wracając do tematu, to już gdzieś to kiedyś oglądałem, nie pamiętam tylko czy to był on.

W każdym razie trudno się nie zgodzić, choć ja mydeł używam i past do rąk, żelku też i nic mi nie jest:blink:.

Od prespirantów się trzymam z dala bo wiem, że są rakotwórcze.

SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SledgeHammer napisał:

 @wroński gdzie ty mieszkasz, podejrzewam starą kamienicę;).

Wszystko wskazuje na to, że instalacja elektryczna w tym budynku jest zrobiona w 18 wieku:lol:.

Zakładaj gumowe rękawice i jak się idziesz wykąpać to na wszelki wypadek rzuć w łazience dielektryczny gumowy chodnik i odgrodź się klatką Faraday'a:lol:.

 

 

 

Nie no, mieszkam w prawdziwej "wielkiej płycie". Cudzie ówczesnej techniki o czym świadczą ściany wzmacniane m.in. wiertłami górniczymi.

Elektryka i rury są poprowadzone nieco fantazyjnie, ale to raczej ciekawostka.

Tu chodzi raczej o mnie. Jak gdzieś pobędę dłużej zaczyna iskrzyć.

Niektórzy tak mają B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tamten Pan napisał:

 

choroby skórne itd (sam tego doświadczam, mam ciągle powracającą wysypkę na wierzchu dłoni już od kilku lat, a lekarze są bezredni)

 

 

Czy to nie jest przypadkiem egzema?

 

Tak w ogóle, to dzięki @SennaRot.

 

 

 

Edytowane przez Oświecony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tamten Pan napisał:

(sam tego doświadczam, mam ciągle powracającą wysypkę na wierzchu dłoni już od kilku lat, a lekarze są bezredni)

 

Prawdopodobnie to sprawy alergiczne ale jeśli innego pochodzenia problemy skórne to polecam kupić maść propolisową (propolis). Koszt nieduży tylko trzeba kupić oryginał od jakiejś pasieki, pszczelarza. Słyszałem same dobre opinie. Pomogła przy wielu schorzeniach skórnych nawet takich jak łuszczyca. Dobrze te z działa przy problemach z grzybica paznokci, skóry. Jest bardzo wydajna.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.