Skocz do zawartości

Płaska ziemia - czyżby świat oszalał?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Dobi napisał:

Ciekaw jestem, jak zwolennicy płaskiej ziemi wytłumaczą efekt działania sił Coriolisa na równiku.
Dla przypomnienia:
Gdy wypuszczamy wodę z wanny, to na jednej półkuli wir kręci się w prawo, a na drugiej - w lewo. Na równiku nie kręci się wcale.

 

 

Pewnie wytłumaczą jakimś "efektem lornetkowym" albo innymi cudami na kiju.

 

Jeśli ziemia jest płaska to wchodząc 2-3 tys. metrów nad poziom morza i biorąc lunetę/teleskop czy dość mocne narzędzie powinniśmy widzieć np. Berlin jeśli w dobrą stronę się zwrócimy. A jak weźmiemy jeszcze mocniejszy to może nawet Paryż? Czemu nie, przecież można robić piękne zbliżenia teleskopami na księżyc to czemu nie można zobaczyć dokładnie co jest 4 tys km dalej.

 

Przykładowo w jednym z tych filmików o płaskiej ziemi mówią o długim rowie z wodą który nie opada a powinien o ileś stopni skoro ziemia jest okrągła... ale przecież na okrągłej ziemi może znajdować się taki prosty rów z wodą, przecież znajdują się na niej wklęsłe zbiorniki z wodą o potężnej powierzchni, to czemu nie ma być prostej rzeki która nie opada? Ziemia jest okrągła ale nie idealnie jak kula, ma góry i niziny, co za problem dla natury stworzyć płaski rów z wodą który nie opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jednonogi Kapelusz napisał:

 

Skoro jak donoszą najnowsze odkrycia, ze wszechświat jest olbrzymim hologramem, to możliwe iż ziemia jest plaska a nasze oczy odbierają rzeczywistość trójwymiarową. Luźna dygresja laika, bez spiny, chopaki.

 

 

Wtedy jest płaska tylko z perspektywy twórcy/ obserwatora. 

 

Z perspektywy wszystkich, którzy znajdują się wewnątrz dalej jest multiwymiarowa :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mosze Red napisał:

 

Wtedy jest płaska tylko z perspektywy twórcy/ obserwatora. 

 

Z perspektywy wszystkich, którzy znajdują się wewnątrz dalej jest multiwymiarowa :)  

 

Zapewniam cię, że z perspektywy obserwatora będącego jednocześnie w środku i na zewnątrz, rzeczywistość otaczającą owego obserwatora jest możliwa do postrzegania na wiele sposobów na raz. Na płasko, na okrągło, na wklęsło i wreszcie w osławiony kwantowy sposób = " O KURWA, JA PRZECIEŻ NA NICZYM NIE STOJĘ :blink:".

 

Taka percepcja to cholernie mocna sprawa B)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż na tych oszołomów jest nawet pewien wpis:D w takiej bardzo starej książce (duża taka), pewnie o niej słyszeliście:).

 

Paśtorku Chojecki i Namaszczony Maćku:lol:, to o was:

 

Ewangelia wg św. Mateusza 7: 15-16
"Strzeżcie sie fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!"

 

Nie chcę mi się szukać więcej, a bym znalazł.

Mi humor poprawili:), niestety są tacy (szczególnie młodzi) , którzy na tych oszołomów są podatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że jestem wielce podatny na tych oszołomów. Idź Pod Prąd to moja ulubiona telewizja. Jestem nawet taki głupi, że ich dotuję.

Codziennie o 13-tej na żywo :). Polecam.

Pastor namawia aby nie słuchać jego ale szukać w Nowym Testamencie używać własnego rozumu i wyciągać samemu wnioski ale to trzeba obejrzeć więcej więcej odcinków a nie jeden wycięty z całości.

@SledgeHammer cytat, którego użyłeś jest często przez pastora używany.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryk no cóż, nasz samuraju:D

Nikt z nas nie jest doskonały;)

 

Jeśli zaś chodzi o cytat, to zapewniam cię, że to klasyczna "zasłona dymna" wśród sekciarzy - tu się nie pomyliłem.

Dlatego wcale się nie dziwię, że używa właśnie tego cytatu.

Zaprawdę powiadam tobie;), że gdybym był podobny do niego i chciał ludzi zwieść, używałbym właśnie owego i to bardzo często.

Podprogowe przesłanie jest bardzo proste " To ja jestem tym prawdziwym Bożym pomazańcem", ble,ble, itd.

Ja tylko ostrzegam - reszta to już twoja działka.

 

18 godzin temu, wroński napisał:

 

Zapewniam cię, że z perspektywy obserwatora będącego jednocześnie w środku i na zewnątrz, rzeczywistość otaczającą owego obserwatora jest możliwa do postrzegania na wiele sposobów na raz. Na płasko, na okrągło, na wklęsło i wreszcie w osławiony kwantowy sposób = " O KURWA, JA PRZECIEŻ NA NICZYM NIE STOJĘ :blink:".

 

Taka percepcja to cholernie mocna sprawa B)

 

@wroński nic a nic nie panimaju:lol:

Po co ty do cholery brałeś te dragi ?

Ja bym tego nawet na LSD nie wymyslił:lol:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to co Pastor mówi można sobie łatwo w Biblii sprawdzić. Jest biblijnym chrześcijaninem podobnie jak ja. Jeśli według Ciebie biblijne Chrześcijaństwo jest sektą to owszem masz racje jest sekciarzem.

Program o 13-tej porusza tematy geopolityczne i inne razem z Marianem i to warto posłuchać. Tematy religijne porusza w innych programach.

http://idzpodprad.tv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryk tylko że religie i kościół mają powód żeby kłamać że ziemia ma 10k lat (nie mogą przyznać się do błędu bo wtedy można by założyć że cały kościół jest w błędzie w każdej materii), a nauka nie ma powodu żeby kłamać że wiek świata jest liczony w milionach a nie tysiącach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się kurwa odpierdala ? Jaka płaska ziemia jakie 10 tys. lat ? Mam nadzieję, że ten temat był dla beki zrobiony. To nie świat oszalał tylko ludzie są coraz bardziej pojebani. To chyba od tego dobrobytu im sie w dupach przewraca.  Ziemia nie była , nie jest i nie będzie płaska. XXI wiek a widać, że nadal są ludzie, którzy mają wątpliwości.

 

2 godziny temu, Eryk napisał:

Program o 13-tej porusza tematy geopolityczne i inne razem z Marianem i to warto posłuchać. Tematy religijne porusza w innych programach.

 

@Eryk pastor Chujecki porusza na każdym filmie tematy biblijne i chrześcijańskie reklamując Nowy Testament oraz przytaczając różne cytaty.

 

2 godziny temu, Eryk napisał:

Jeśli według Ciebie biblijne Chrześcijaństwo jest sektą to owszem masz racje jest sekciarzem.

 Każda religia i ideologia to sekta, która ma zebrać jak najwięcej wyznawców i metodą Divide Et Imperia napuszczać jednych na drugich. Już nie wspomnę o praniu mózgów i drenowaniu z pieniędzy. Religie i ideologie to opium dla mas. Żadna religia nie ma nic wspólnego z duchowością i wiarą. Ona je tylko wypacza.  W dobie globalizacji i rewolucji informacyjnej wiara w jakikolwiek autorytet czy religię lub ideologię to czysta głupota. Najlepiej do prawdy dochodzić samemu.

 

PS.

A tak apropo to już im odblokowali ten kanał bo jakiś czas temu chyba Braun i Sumienie Narodu donieśli do you tube na Idź Pod Prąd. I oni są antysystemowcami którzy chcą zmienić Polskę. Jak kurwa ? Jak oni nawet nie potrafią się sami ze sobą dogadać. Pożal się boże prawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko zastanawia jedno, no dwie sprawy...

1. dlaczego nikt statkiem nie okrążył Andarkdyty od tak :)

2. dlaczego nie ma połączeń morskich między Ameryką Południową, a Australia wzdłóż brzegów Anarktydy hehe ;) tzw. pionowych połączeń, tylko poziome, nawet jak dalej transport w km ok moze i dalej, ale turystycznych czy coś...

 

niech mi to ktos madry wytlumaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariuszsoq może dlatego, że na Antarktydzie jest wejście do wnętrza ziemi co zresztą ktoś wyśmiał w tym wątku.  Nikt nie ma prawa latać nad Antarktydą bo bez ostrzeżenia jest zestrzeliwany. Poczytaj sobie o misjach wojennych amerykanów w tamtym rejonie. Nowa Szwabia mówi ci to coś ? Były przeprowadzone dwie akcje - Deep Freeze i Sky Jump na czele których stał admirał Byrd. W grę wchodziło nawet zrzucenie bomby atomowej. Walki trwały kilka dni. Lotniskowce, i łodzie podwodne pracowały pełną parą. W akcji wzięło ponad 50 tys. żołnierzy. I teraz moje pytanie @Mariuszsoq. Z kim walczyli amerykanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym, więc kolejna mistyfikacja, a raczej kolejny dowód w jakim matrixie zyjemy...

 

no wlasnie zeby nie moc statkiem oplynac, oj jakis miliarder ma full wypas lodz i chce oplynac i co nie mozna, nie mozna... czy jest okragla nie mozna, bo cos tam cos tam, a plaska nie bo bedzie plynal wzdloz szelfu czy jak to sie zwie i opłynie, ale inaczej non stop majac po lewej szelf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedBull1973 napisał:

Panowie co niektórzy, zdradźcie co Wy bierzecie...:lol:

 

Ja stawiałbym na te grzybki, nigdy nie brałem, ale znam kogoś kto brał:D.

Wygladają niepozornie ale ponoć dają KOPA:) i tanio wychodzą, wystarczy wycieczka do lasu + wiedza o nich.

 

4533_Kopia1-skan1125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co grzybować tylko na chłopski rozum się zastanowić...

 

tyle celebrytów robi runde wokół świata wschod zachód i odwrotnie, dlaczego nikt nie sprboowal np: z Wielkiej Brytani lub Norwegii plynac na polnoc wzdloz ameryk MIJAJAC  na poludniu bokiem antarktyde i dotrzec do Australii i nikt nie zna na to odpowiedzi mowiac "technicznie sie nie da" hehehe ;) no nie da bo jest coś na rzeczy ;)

 

Kto chętny spradzić, może będziemy pinierami sprawdzenia tego (tzn. licz sie na smierc jesli chcesz to sprawdzic, nie tanczysz tak jak graja ;);)

 

gdy Marek zaczał pisać jak to wszystko działa, też mówili co bierze :):) 

 

ps: to tak jak z akumulatorami do samochodów Piast Gliwicie wymyslil taki co nigdy sie nie rozladowywuje, co sie okazalo, kazdy z producentow ten patent zna, chodzi oto aby kasa sie krecila, a nie zrobic cos gdzie nie ma obrotu... pieniadz swiatem rzadzi i wpajanie głupot ciemnocie ;)

Edytowane przez Mariuszsoq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.