Skocz do zawartości

Zmiana zdjęcia do dowodu osobistego a urzędnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Wielce Czcigodni,

składałem ostatnio wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego-minął termin ważności starego, lecz w pośpiechu zrobiłem u fotografa nieudane zdjęcie, które załączyłem do wniosku w urzędzie, dzień potem zrobiłem już gdy byłem lepiej dysponowany, lecz urzędnik powiedział że nie ma opcji zmiany zdjęcia-ja na to, że to przecież idzie do Warszawy i w jeden dzień chyba nie zrobią tego dowodu, więc co to za problem?

Nie mogę znaleźć w necie odpowiedzi, więc pytam Was wielce rozważni co czcigodni-co robić? Złożyć nowe podanie? Unieważnić? Zapłacić? Nawet, jeśli by ten nowy dowód zaginął czy się zniszczył, to wezmą do kolejnego to zdjęcie, które było nieudane, bo już je mają, widziałem we wzorze wniosku o wydanie nowego z powodu utraty-że nie ma miejsca na zdjęcie więc biorą z tego, co mieli.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować się powołać na nieaktualność zdjęcia, bo wg https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu "zdjęcie powinno być aktualne — wykonaj zdjęcie nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku". Btw ja wyrabiałem dowód w Warszawie w sierpniu i trwało to całe 2 dni :)

 

Edytowane przez Om nom nom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AdrianoPeruggio napisał:

Wygoliłem się na łyso bo poszedł zakład, że dam to do dowodu-i tak poszło. A potem chciałem dać starsze zdjęcie.

A nieaktualności powyżej 6 miesięcy nie da się udowodnić.

Nie chcesz się wywiązać z zakładu? Co z Ciebie za mężczyzna?!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.