Skocz do zawartości

Komputer dla taty


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Tacie popsuł się kolejny komputer który mu kupiłem, a kupuję polisingowe. Net nie chodzi, odpala się 15minut, sprawdzanie co poszło kosztuje więcej niż komputer jest wart. Kupiłbym mu teraz coś z I3, bo I5 do netu za mocny i za drogi. A może jakiś odpowiednik I3 w prockach AMD? Co proponujecie używanego w rozsądnej cenie, i może do kupienia w okolicach Grochowa? Póki co nadal jestem chory i za daleko się nie wypuszczę autem. Dzięki!

 

Ps. musi być windows7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Co Ci doradzić? Miałem podobny problem parę m-cy temu. Też jechałem na używkach, stary PC-et, żyjący na odbudowie.

W końcu padł, synek mi mówi że go wskrzesi za 600 zeta. Mówię nie, nie opłaca się. Kupiłem nowego lapka za 1400, 

parametry ok, i tak korzystam tylko z przeglądarki. Nie żałuj Marek, kup ojcu 'porządny', zwróci się.

 

   Teraz pojadę trochę po bandzie, ten lapek i tak będzie kiedyś Twój. Nie ma co żałować. Wybacz jeśli za ostro.

 

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pomyślałem tak - po co kupować I3 jak tata korzysta tylko z netu? Kupię ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=6338735721 i zapytam za ile wstawią najtańszy SSD z przenosinami systemu. Będzie szybszy w necie niż ten z I3 z takim dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silny

Jeżeli net tak mocno zamula, to na 99% na tym kompie zagnieździły jakieś addware, wirusy, konie trojańskie  itp.

Co chwila ludziom naprawiam takie przypadki.

 

Zanim kupisz nowy komp, odpal chociaż na tym zainfekowanym:

- ADWCleaner (ok. 5-10 minut) 

 - a przede wszystkim rewelacyjny i najlepszy ComboFix (tu leczenie dłużej potrwa)

 

http://www.dobreprogramy.pl/ComboFix,Program,Windows,15526.html

 

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

 

Bardzo duża szansa, że ten komp znów stanie się żwawy.

 

 

 

 

Edytowane przez RedBull1973
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silnysprzedaje komputer na OLX za 200 zł mógł bym CI go sprzedać . komp 100 % sprawny i śmiga jak armata, ja sobie złożyłem nowego kompa bo w nowe gry nie dało już rady grać ale dla taty zapewniam, że będzie idealny

 

Specyfikacja:
Pamięć: 4gb DDR2
Procesor: athlon II x2 2.8ghz
Karta graficzna: GeForce 315 ( dodatkowa w slocie)
Dysk twardy: 250 gb
Napęd:Nagrywarka DVD
Dodatkowo: Czytnik kart pamięci:
Tutaj link do recenzji komputera:



Na komputerze zainstalowany jest system windows 7 oraz komplet sterowników r2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powiem polisingowego della i się cieszyć.

Sam mam notebooka Dell E5410 za 500 z win 7 prof . Na i3 4gb ramu 320gb dysk.

Śmiga jak ta lala , wczesniej miałem na core2duo tez della i popierdalął 4lata bez ściny.

W stacjonarkach jescze większy wybór.

Po chuja płacić za nowe .

No chyba że siano to 0 problemów.

Kupować na INTELU , wiekszy odsetek zjebanych niestety na układach AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o jedno: dlaczego MUSI być Windows7? Mnie przy Windows do codziennej pacy trzyma TYLKO komponent do podpisu banku (Wtyczka do Chrome/FF oraz CardServer Comarchu). Nie ma tego pod Linuxa. Przelewy podpisywać trzeba. Maca nie kupie, bo to dla szpanerów jest.

 

Rozumiem, że to komputer do poczty i przeglądarki jest? Ja parę osób przekonałem do Linuxa i bardzo zadowolone są.

 

Są rzeczy, do której MUSI być windows, ponieważ specjalistyczny soft do zarządzania infrastrukturą jest dostępny tylko dla Windows, no ale to nie jest codzienna praca.

 

Najprostszy sposób na przyśpieszenie komputera to wymiana dysku na SSD. To cały czas tanieje.

Edytowane przez Grzenio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AIRBAG dziękuję ale nie skorzystam.

 

57 minut temu, 503015 napisał:

Jeśli komputer wolno chodzi, ale działa, to prawdopodobnie nie jest to uszkodzenie mechaniczne. Chcesz przenosić sam system, czy całą zawartość dysku? Mógłbyś podać specyfikacje tego aktualnego komputera?

 

Nie wiem jak to sprawdzić, przyjechałem i mimo podłączenia kablem do modemu, net nie działa. Odpaliłem kilka programów, ale działały ponad godzinę i nie mogły skończyć pracy a ja musiałem wyjść. Tata podłączył pod jeszcze starszego polisingowego della i chodzi. Podejrzewam że dysk się wykończył - jeśli tak, kupiłbym ssd i tam zamontował z przeklonowaniem systemu.

 

 

@Grzenio Tata nigdy nie nauczy się linuksa z racji wieku (z windą są problemy), a ja linuksa parę razy montowałem i nigdy więcej tego czegoś. Ja siadam do kompa i to ma działać, a nie grzebać się we wszystkim i uczyć od nowa. Szkoda mi czasu na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jeśli sklonujesz cały system, to możesz przenieść źródło problemu na drugi dysk. Na twoim miejscu kupiłbym sam dysk SSD, ze starego windowsa sczytał sam klucz i postawił system od nowa na czystym dysku. Oczywiście jeśli tamten komputer ma wystarczającą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogaduję się z gościem od tego kompa na meilu (poza allegro) http://allegro.pl/show_item.php?item=6338735721

 

Za 220zł dołożą mi SSD 120GB i przeniosą system. U siebie wszystko poskanuję, ustawię tacie zakładki, programy i wszystko na tip top zrobię, więc będzie prezent dla rodziców na święta. A procek spokojnie udźwignie kilkanaście zakładek w przeglądarce, czy film na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.