Skocz do zawartości

10 politycznie niepoprawnych prawd o ludzkiej naturze


jake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem podzelić się z braćmi interesującym artykułem z renomowanego magazynu Psychology Today: https://www.psychologytoday.com/articles/200707/ten-politically-incorrect-truths-about-human-nature  

Zazwyczaj tego typu pisemka uprawiają bezwstydną pop-psychologię, ale ten artykuł jest inny.  Jest sporo oczywistości, ale z ciekawszych rzeczy:

- Męski kryzys wieku średniego to swego rodzaju mit. Mężczyzna nie dlatego przechodzi kryzys, że jest stary, tylko dlatego że jego żona jest stara i przechodzi menopauzę. 50 latek z 25 letnią partnerką raczej nie będzie przechodził kryzysu wieku średniego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It is no coincidence that blond hair evolved in Scandinavia and northern Europe, probably as an alternative means for women to advertise their youth, as their bodies were concealed under heavy clothing.

 

Po powyższym zakończyłem czytanie tego artykułu. 

Edytowane przez Kleofas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jake napisał:

- Męski kryzys wieku średniego to swego rodzaju mit. Mężczyzna nie dlatego przechodzi kryzys, że jest stary, tylko dlatego że jego żona jest stara i przechodzi menopauzę. 50 latek z 25 letnią partnerką raczej nie będzie przechodził kryzysu wieku średniego.
 

 

1) Tak, określenie 'KWŚ' to czarny pijar, pisałem o tym szczegółowo więc nie będę się powtarzał.

2) Tylko nieświadomy i nieumiejący przewidzieć przyszłości wiąże się na stałe, szczególnie małżeństwem, z rówieśniczką lub max. 1,2 lata młodszą. Niniejszym cynicznie pozdrawiam miażdżącą większość moich kolegów z liceum i studiów.

3)  50 latek i 25 latka? 25 lat różnicy? Wyłącznie z fascynacji i funu? Ekstremalnie MAŁE prawdopodobieństwo (nie liczę sław TV i ekranu, showbizu itp). Nie ma bata - statystyczny 50 latek za Chiny kontynentalne nie nadąży energetycznie za statystyczną 25 latką !!! Na początku napędzany endorfinami może da z siebie 200% normy ale szybko padnie na pysk. Matki natury nie oszukasz a na miksie kokainy z amfetaminą długo nie pojedziesz...
Już się rozpisywałem ale powtórzę. Optimum to ok. 7-8-9-10 lat młodsza partnerka. Absolutne minimum to 5. Powyżej 15 to już zaczyna się na dłuższą metę science-fiction z przewagą fiction. Tak to widzę.

 

 

S.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Subiektywny napisał:

3)  50 latek i 25 latka? 25 lat różnicy? Wyłącznie z fascynacji i funu? Ekstremalnie MAŁE prawdopodobieństwo (nie liczę sław TV i ekranu, showbizu itp). Nie ma bata - statystyczny 50 latek za Chiny kontynentalne nie nadąży energetycznie za statystyczną 25 latką !!! Na początku napędzany endorfinami może da z siebie 200% normy ale szybko padnie na pysk. Matki natury nie oszukasz a na miksie kokainy z amfetaminą długo nie pojedziesz...
Już się rozpisywałem ale powtórzę. Optimum to ok. 7-8-9-10 lat młodsza partnerka. Absolutne minimum to 5. Powyżej 15 to już zaczyna się na dłuższą metę science-fiction z przewagą fiction. Tak to widzę.

 

Ekhem ... to już wiem co mnie czeka ;) aczkolwiek na razie to ja jestem zdecydowanie bardziej energetyczny :) .... no może dlatego, że do 50-tki jeszcze mi trochę brakuje. Ale różnica wieku prawie się zgadza. No nic, pożyjemy ... zobaczymy. Ale szczerze powiem jakoś to tak na zimno kalkuluję, aż mnie samego to zadziwia. Zapewne pokłosie nie tak jeszcze dawnych przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda! To żaden "kryzys wieku średniego", tylko PRZEBUDZENIE !...Po prostu część mężczyzn zaczyna rozumieć, o co tak naprawdę chodzi...

Tzn. , że TO ONI są teraz bardzo pożądani przez młodsze, atrakcyjniejsze samiczki, o wiele fajniejsze niż ich dotychczasowe, "sypiące się" i podupadłe wizualnie partnerki ...

A że te młodsze lecą ze względu na ich zasoby i pozycję ?

No i co z tego, zawsze jest w każdym układzie coś za coś , taki handel wymienny...

Zawsze na coś lecą, więc jaka to różnica na co ? :P

 

 

@Subiektywny - zgadzam się, kobieta 6-10 lat młodsza od nas to optimum.

Edytowane przez RedBull1973
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.