Skocz do zawartości

Co sie zepsuło ???


Qsiorz

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia mam problem

Otóż złożyłem komputer
wszystko pięknie i ładnie, ale ostatnio z dnia na dzień zaczął sie okropnie przycinać
specyfikacja sprzętowa:
Procesor
pentium g4400 lga1151
płyta główna msi z-170 pro
ram DDR4 hyperX Fury 1x16gb
grafika msi R7 250 OC 2gb
dyski wdc blue wd10ezex 1Tb

        kingston ssd M2 sm2280s3g2120g
zasilacz chieftec gpa 500s
wszystko działa pod windą 7
Komputer z nicym sobie nie radzi nawet, a o graniu w Cs Go to można pomażyć
Bracia gdzie szukać problemu,
Dodam że testowałem na bad sektory dysk ssd i jest w 100% zdrowy
grafika i zasilacz są uzywane, wyjęte ze starego komputera ( 2 lata używane)
 

Każda odpowiedz mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo:

 

- Menadżer urządzeń ---> zobaczyć czy gdzieś sterowników nie trzeba zaktualizować (płyta/grafika)

 

- Menadżer zadań ---> Procesy/Wydajność i sprawdzić czy jakiś uszkodzony program nie działa przypadkiem w tle

 

- Sprawdzić czy nie było skarg na awarie danego modelu/serii SSD

 

- wymienić/sprawdzić przewody SATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bootnij to z pendrive z linux'a live i zobacz czy to sprawa hardware czy win7.

Może jakaś aktualizacja się mądra robi, co w tle długo trwa i żadnym monitorem zasobów nie widać jej. Windows tak ma (u mnie tak kiedyś było).

3 dni chodził jak ślimak, a 4 dnia zaczął zapierdzielać. I wyszedł komunikat po 4 dniach, że Windows zakończył ważną aktualizację :|

 

Pod linux'em jakimś top, hdparm -t, iostat, dmesg zobaczysz jak chodzi pamięć, dysk, jak soft widzi sprzęt.

Jakieś Ubuntu14/16.

 

będziesz wiedział przynajmniej czy to soft czy klamoty. A jeśli linux dla Ciebie to czarna magia - to nie tykaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem OCCT i nic kurwa nie wyszło, kompletnie nic,

proc po 2h 100% obciążenia ma 43 stopnie, a grafika 41 więc temperatury to nie łapie,
Co do tej serii dysków to czytałem pozytywne opinie,

a to jest dysk typu M2 czyli wpinam go jak pamięć ram i przykręcam do płyty głównej.

 

instalowałem stery dołączone do płyty głównej, ale wcześniej to zapierdzielał a teraz ślimak, ledwo mam 15 klatek w deus ex bunt ludzkości
a odpalanie programów typu autocad 2017 można zostawić i zrobić sobie kolacje dopiero się załaduje i tnie sie okrutnie.

Co do wirusa to wątpię bo używam Kasperskiego

 

jedyne co obciąża proca na 50% to proces bezczynności systemu.

zasilacz sprawdzony na mierniku, napięcia trzyma dobrze 12.10V : 5,07V i 3,37V pod obciążeniem.

Edytowane przez Qsiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Qsiorz napisał:

Co do wirusa to wątpię bo używam Kasperskiego

 

jedyne co obciąża proca na 50% to proces bezczynności systemu.
 

 

Nie rozśmieszaj mnie Bracie...:lol:

Kasperski to jedno z najgorszych rozwiązań...niska skuteczność i duże obciążenie systemu.

Zdecydowanie odradzam, Kasperskiego zawsze ludziom wywalałem w cholerę i kazałem zapomnieć o tej nazwie.

ESET NOD32, albo nawet Norton jest już lepszy...

 

Odpal na kompie ComboFix'a , a najpierw ADWCleanera, prawdopodobnie złapałeś jakieś adware, wirusy czy coś podobnego...

 

https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

 

https://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

 

 

No i zobacz w Dzienniku zdarzeń, co się dzieje z systemem.

 

Warto też puścić sprawdzenie dysku: chkdsk /F /R

 

 

I tak jak radził @Grzenio, odpal jakąś płytkę Linux Live - będziesz miał pewność, czy to system , czy sprzęt...

 

 

Jak nic nie wskórasz, zrób Przywrócenie systemu ("Odzyskiwanie" w panelu sterowania)

Edytowane przez RedBull1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij to:

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

Wypal płytkę i wystartuj z niej kompa.

W menu wybierz start namiastki windyXP.

W menu: HBCD Menu.

Wybierz  Programs>>Testing:

Będzie tam 1- PRime95, 2- tester 3- dysków i pamięci.

Jest tam kilka optymalizatorów, etc, z łytki możesz też korzystać, w normalnym windowsie.

Miałem podobny kłopot, kiedyś jak zasilacz padał, za mało miał mocy, i dyski stawały.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam nowy zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m1-600w-80plus-spc117-720234/

więc raczej moge odstrzelić to że to jest zepsuty zasilacz

problemy dalej są...

 

 

 

Bracia rozwiązałem problem, okazało się że dysk ssd psuł mi wszystko.

Temat do zamknięcia.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rarek2 napisał:

Z tego co widzę konfiguracja 1 x 16gb ram - o Dual Channel słyszałeś? jak chcesz mieć 16 gb to się kupuje 2 x 8gb i obsadza dwa sloty. Wtedy pamięć działa 2 x szybciej bo można wymienić 2 x więcej danych.

 

Przyrost wydajności przy dual channel to 1 -2 % max ;) 

 

@Qsiorz - zaktualizuj bios płyty głównej być może jest jakiś konflikt między mobo, a ssd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz nowy dysk ssd, i jest to samo xd
Płyta główna wróciła z serwisu i tyki mówią że jest zdrowa w 100%
test ramu moge wrzucić bo mam zdj jakie wyniki miał

http://pokazywarka.pl/17k496/
Najgorzej jest z programami odciążającymi proca działają fatalnie

muszę jakoś sprawdzić proca

Edytowane przez Qsiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qsiorz: 

Zacznijmy od początku, nie kupuj nic z Kingstona jeśli chodzi o dyski SSD. Klienci nieraz narzekali na przycinanie ich kompa zawsze brałem pod uwagę sprawdzenie czy to nie dysk, czyli tak jak @Grzenio odpalałem Live Linuxa z pena. Wszystko było w porządku, to wiedziałem, że dysk może mieć problemy albo system nawalony syfem. Kingstony potrafią się szybko psuć. Obie wersje SATA(II/III) / M.2. Są też bardzo niestabilne z czasami dostępu i operacjami I/O. 

Mam nadzieję, że nowy SSD to nie kolejny Kingston?

Problem też może być z portem M.2. w płycie. Jeśli jest wadliwy, to mogą być niezłe jaja z dyskiem wpiętym do niego. 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie W swojej HGW jak długiej już karierze z IT najdziwniejszy przypadek jaki miałem z komputerami to "powolne działanie sieci". Przyczyną był problem zasilacza. Jakieś zbyt małe napięcie zasilania powodowało, że konkretna karta sieciowa (to było w czasach 3C509c) z konkretnym zasilaczem chodziła jak modem 28.8k. Ale uwaga! tylko w jedna stronę (już nie pamiętam w którą). I za cholerę nikt nie wiedział dlaczego. Wszystkie testy, dupleksy, srupleksy były OK. A nie chciało chodzić po bożemu. Zmieniano kable, systemy operacyjne, Linux, Windows. I nic. Po wymianie zasilacza chodziło po ludzku - pełne 100mbit. W dzisiejszych czasach to czasem tak bywa, że coś przestaje działać i nikt nie wie dlaczego.

 

[OT/hint] Polska jako mniej wymagający rynek jest odbiorcą wszelkiej maści gówna, które jest tańsze, bo nie przeszło gdzieś kontroli jakości a "ktoś" (oni) chce zarobić. Teraz nawet Lenovo biznesowe kupione w Polsce za 6000 potrafi się zepsuć po 2 latach. Skandal.


 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzenio napisał:

Polska jako mniej wymagający rynek jest odbiorcą wszelkiej maści gówna, które jest tańsze, bo nie przeszło gdzieś kontroli jakości a "ktoś" (oni) chce zarobić.

@Grzenio Święte słowa kolego, taka jest prawda. 

Aż się dziwię, że nikt w Polsce zareaguje na takie traktowanie kraju jako gorszego konsumenta, któremu można wcisnąć gorszy syf/odpady. Nie tylko elektronika jest gorsza, ale żarcie/napoje również. 

Wiele słodyczy przeszło na słodziki, a na Zachodzie dalej są na cukrze produkowane.

PS: Dałbym Lajka, ale limit, jutro dam jak się zwolni limit.

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.