Skocz do zawartości

Jaki bank polecacie?


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie widziałem takiego tematu, więc zakładam.

 

Od paru lat mam konto w mbanku. Do tej pory nie narzekałem, jednak od 1 lutego wchodzi w życie takie coś:
http://www.rp.pl/Banki/161209919-mBank-wprowadza-oplaty-za-bankomaty-takze-swoje.html#ap-1

 

W szczególności uderzy to w takie osoby jak ja. Bo ja w zasadzie wypłacam głównie kwoty poniżej 100 zł i robię to niekiedy 2-3 razy w tygodniu.

Czy może mi ktoś polecić bank, w którym będę miał stałą opłatę miesięczną za wypłaty z wszystkich bankomatów? Bez ukrytych kosztów. W zasadzie nic innego mi nie jest potrzebne.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz banku :) Ja mam kilka kont:
- w dwóch mam rachunki maklerskie;
- jeden jest od kredytu hiptecznego;
- jeden od kredytu gotówkowego;
- w jednym mam kartę kredytową.

Kartę do wypłat z bankomatu mam tylko w Reiffeisen. Tam jest opłata chyba 3 zł. Jest jakieś ubezpieczenie i dodatkowe usługi ale nigdy z tego nie korzystałem.

Jeśli często wypłacasz kasiorę z bankomatu, to możesz to robić przez BLIK. Większość banków to obsługuje. Na razie nie ma żadnych opłat. O ile dobrze pamiętam, to w aplikacji mobilnej mBanku jest możliwość wypłaty kasiory z bankomatu przez BLIK.
Rezygnujesz z karty i nadal masz wszystkie bankomaty za darmo bez żadnych opłat :) 

W niektórych sklepach można już płacić BLIKiem.

Edytowane przez Dobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Brachów pisał o banku pocztowym, @RedBull1973 o spółdzielczym.

Mają dość niskie opłaty i ponoć dobrze chronią  kwotę wolną od zajęć komorniczych:D.

 

Teraz czytam książkę "Wojna o pieniądz" i w formie lekkej ironii poleciłbym ci Bank Centralny Anglii - państwowy,

którego właścicielami są Rothschild' wie:D - to, żarcik taki.

Edytowane przez SledgeHammer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe @SledgeHammer tez czytam tu z polecenia na forum...

co do tematu ja polecam Bank Ziemski - oglądnij polski film Sztos...

 

A na poważnie tez jestem klientem mBanku z tym ze od 2007 jestem na wyspie, rachunku nie zamknąłem, i co miesiąc pobierają mi za kartę - kiedyś było kompletnie za free wszytko, a teraz to....  Miałem zakładać podobny temat ale szukam wszystkiego za free tzn prowadzenie rachunku i karta debetowa, przelewy on line tez za free.... Jest coś takiego w Polsce??? 

 

Dla porównania w UK mam konto w lloyds - basic, karta za free, prowadzenie za free, przelewy w UK za free. Czyli to co mi trzeba fakt ze jak zakładają Tobie konto silver w domyśle i trzeba zmienić sobie u pani obsługi na basic.

 

 

musze doczytać co to ten cały BLINK

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa BLIKA jest prosta i szybka:
- logujesz się do aplikacji mobilnej;
- w bankomacie wpisujesz wygenerowany kod (ważny minutę);
- w aplikacji potwierdzasz wypłatę;

- wyciągasz kasiorę z bankomatu :) 


W sumie fajna rzecz. Telefon każdy ma zawsze przy sobie, a z kartami bywa różnie.

Niektóre aplikacje umożliwiają płatności telefonem przez NFC. Nie testowałem tego ale wiem, że taka możliwość istnieje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli przewidujesz komornika, to tylko bank spółdzielczy :lol:

Komorników gonią w cholerę, o ile jesteś pełnomocnikiem (nie współwłaścicielem!)...

Ale już opłaty są za każdy przelew 0.5 zł, za wypłatę z bankomatu też minimum 5 zł,  i za obsługę konta też parę zł...

Funkcjonalność konta - u mnie tragedia...żadnego powiadamiania itp. Nawet PINu nie mogę zmienić!

 

@zuckerfrei i @verde

Z czysto finansowego punktu widzenia, bardzo dobry jest T-Mobile (Alior).

Wszystkie bankomaty  i przelewy za free, w dodatku dostajesz od nich jeszcze co miesiąc 25 zł, jeśli dokonasz płatności na 500 zł miesięcznie.

U mnie wychodzi zero opłat, tylko chyba 3 zł za SMSy (można wyłączyć)...

Czyli zarabiam prawie 22 zł miesięcznie.

 

Fajne są też samodzielnie definiowane właśnie te powiadomienia SMS o wszelkich zdarzeniach na koncie.

Łatwo można skonfigurować do płatności telefonem (NFC).

Same plusy.

Ale komornikowi blokują konto w dwa dni, gdzie w mBanku miesiąc...za szybcy :D

 

https://online.t-mobilebankowe.pl/ib/login.html

Edytowane przez RedBull1973
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie przez BLIK niestety odpada, bo nie używam smartfona. Dla mnie telefon musi być przede wszystkim do dzwonienia i taki właśnie mam. Bateria mi trzyma 2 tygodnie i nie muszę się niczym przejmować. Szlag by mnie trafił, jakbym miał go ładować codziennie.

Zobaczę oferty tego Idea Banku i Alioru, dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nest Bank? 0 zł za prowadzenie i bankomaty, 0 zł za karte płatniczą i utrzymanie tej karty. Również za konto walutowe. Mają placówki również.

Jeśli chcesz, to mogę dac ci namiar do znajomego, który miał z nimi umowę partnerską, zarabiał 70 zł za każde polecenie i załozenie konta, kasą dzielił sie po połowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu staram się gdzie tylko mogę używać gotówki (płacąc kartą za dużo wydawałem na pierdółki), więc mam konto w Banku Pocztowym (Konto zawsze darmowe), ale nie zamawiałem sobie karty płatniczej. Jeśli zrobisz zakupy kartą za minimum 300zł nie pobierają prowizji. Jeśli nie, to 5zł miesięcznie ściągają z konta. W każdej placówce Poczty w Polsce możesz wybierać gotówkę na dowód, bezpośrednio w okienku (wiem, czasem trzeba swoje odstać ;)


Szczegóły: https://www.pocztowy.pl/indywidualni/karta-do-konta/

 

Do tego, szczególnie do płatności internetowych mam kartę wirtualną ING.

Szczegóły: https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karta-wirtualna-ing-visa

 

Dla mnie plusem takiego rozwiązania jest to, że zawsze staram się mieć gotówkę w portfelu, co pozwala mi na kontrolę niepotrzebnych wydatków.

 

T-Mobile Bankowe też było w miarę fajne, ale ostatnio wprowadzili nowe opłaty i zlikwidowałem tam konto (przy moim trybie korzystania z tego konta to nic bym nie zarobił a płaciłbym jakieś 60-70zł rocznie za możliwość korzystania ze swoich pieniędzy).

I jeszcze jedna rzecz: jak już mam trzymać kasę w banku, to wolę w polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiu Horsie Jeśli o takie promocje chodzi, to Citibank bryluje.

Za aktywację karty kredytowej i płatność 3tys.zł w ciągu 3 miesięcy (głównie poszło na żarcie i paliwo) dostajesz tablet, telefon albo inne cuda ;)

Ja dostałem tablet. Teraz córka ma na czym grać w te swoje gry z księżniczkami.
Może niewiele, a cieszy :) 



Była promocja z telefonem i z voucherami do różnych sklepów.
Do tego można przelać kasiorę z karty na dowolne konto max do 10 tys.zł i opłata wynosi 20zł miesięcznie, co daje ok. 2% w skali roku. Toż to taniej niż kredyt hipoteczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę to taki problem wypłacić 100zł zamiast 50zł? Mniej czasu zmarnujesz na latanie do bankomatu, zamiast latać za każdym razem po 20 czy 50zł.

Sam mam konto w mbanku, w większości płacę kartą. W domu po wejściu na konto możesz sobie otagować, na co wydałeś każdą kwotę. Masz finanse pod kontrolą, rozdzielone na co wydałeś w każdym miesiącu, auto i transport, żywność, rachunki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Horus napisał:

Czy naprawdę to taki problem wypłacić 100zł zamiast 50zł?

Tak. Ponieważ ja nie mam samochodu i jeżdżę busami do pracy. A busiarze (szczególnie rano) nie mają wydać z wyższych banknotów (często nawet się krzywią na 50 zł). Ale to nie jedyny przykład. Cóż z tego, że wypłacę 100 zł, jak sytuacja będzie się powtarzać np. w Biedrze. Nie lubię sytuacji w której tracę czas, bo ktoś szuka dla mnie reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RRRR_WWWW napisał:

@verde Znajdź bankomat co ma same 50 i 20. a nie setki. I wypłać jednorazowo 300zł. Problem solved.

W jaki sposób można je znaleźć? Gdyby była opcja wypłaty w bankomatach określonych banknotów, to problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bankomaty pokazują na liście kwot również małe sumy jak np. 20zł,  tak jest w Euronecie i BZ WBK. W tym drugim wypłacane są nawet i dychy.

A żeby mieć większy bilon to najlepiej zrobić deal z pracownikiem myjni samochodowej.:)

 

Co do wyboru banku banku odpowiedź brzmi: to zależy. Od tego czy robisz dużo przelewów, czy chcesz odkładać na konto oszczędnościowe.

W kwestii bankomatów, to np. Millennium nie pobiera żadnych opłat za wypłatę w swoim czy obcym ATM.

 

I jeszcze dwa linki pomocne w tym, żeby wyciągnąć parę złotówek od banku a nie odwrotnie ;) okazje, promocyjki i takie tam:

 

http://bankobranie.blogspot.com/

 

http://livesmarter.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@verde Czytałem te opinie, część pozytywnych, cześć negatywnych w stylu: to złodzieje, 100 razy nie można się dodzwonić, pracownicy się nie znają...Cóż komentować takie "argumenty". 

Chciałeś konto za darmo to tam właśnie jest: i karta, i płatności online, aplikacja na smartphone itp. 

Sam zdecydujesz. Poza tym to nie kupno auta tylko założenie konta. Jak nie będzie Ci się podobało to zrezygnujesz. To normalny bank.

Z minusów to brak punków w mniejszych miastach, ale ja i tak do nich nie chodzę - wszystko robię online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.