Skocz do zawartości

Jaki bank polecacie?


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rachunki w Aliorze i w mBanku.
Nie uznaję kart. Zawsze noszę gotówkę przy sobie(to tak dużo miejsca nie zajmuje, nie przesadzajmy ;) ). Mam specjalnie cieniutki portfel.
Poza tym, Panowie, czy jest coś lepszego od szeleszczących nowych banknotów? Trzymasz coś w ręku i czujesz tego zapach, strukture, ciężar; a nie jakieś plastikowe karty.
Lubię to uczucie gdy wyciągam banknotówke w kolejce pełnej ludzi, a tam widoczny wachlarzyk świeżych papierków.
Banknotowka_Mala_MAGRE_PL_Skora__%5B28106%5D_1200.jpgEhh ta moja próżność.  no ale, w końcu taki zadbany młodzieniec z gotówką, musi dobrze rokować :wub:

Co jakiś czas wpadam do oddziału po nową partie. Nie zapomne tych ździwionych min panienek z okienka, "a dlaczego nie ma Pan karty? a dlaczego nie aktywował Pan karty którą przysłaliśmy? a płatność zbliżeniowa? a może przelewy przez smartfona?" > a weźta spierdalajta wariaty :lol:.

Aby nie płacić za prowadzenie, w obu trzeba spełnić pewien warunek: "wpłata z tytułu stypendium lub wynagrodzenia" > sposób > "co miesiąc z jednego do drugiego i z powrotem przelewam 500-1000zł z tytułem "wynagrodzenie". I pocałujta świętego Sainta w dupe.
Jednak by nie było tak różowo, zauważyłem w mBanku pewną niekorzystną zmianę. UWAGA dla obecnych tu klientów by się nie ździwili  > wypłata gotówki w okienku kosztuje 9zł!  dlatego wypłacam już tylko z Aliora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił z czystym sumieniem nasze rodzime (Chyba, że o czymś nie wiem i już w posiadaniu obcego kapitału. Skoro była władza potrafiła sprzedać nawet Amerykanom prawa do nadawania sygnału TVP, to nic mnie już nie zdziwi) PKO Bank Polski. Konto mam już od przeszło 10 lat i nigdy się nie zawiodłem. Jest stała opłata - bodajże 6,90 za prowadzenie konta. W tym roku Bank wprowadził usługę tzw. "Konto za zero": https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-za-zero/

 

Generalnie nigdy nie zdarzyły się jakieś nagłe dodatkowe opłaty związane ze zmianą regulaminu. Gdy przypadkowo nie miałem karty, w ciągu 10 minut załatwiłem sobie BLIK. Gdy miałem przejściowe problemy finansowe, konsultant przez dwie godziny szukał mi opcji z dogodną ratą i cierpliwie oraz rzetelnie przedstawiał mi wszystkie dostępne symulacje. 

 

Niestety mam niemiłe wspomnienia z MBANK i już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem likwidacji konta. Kilka lat temu założyłem tam rachunek z myślą o drobnym oszczędzaniu. Chciałem przelewać sobie jakieś końcówki, nadwyżki itp. Wszystko było za darmo. Wk....iłem się strasznie gdy okazało się, że nagle wprowadzili opłatę za kartę, opłatę za prowadzenie konta itp, przez co straciłem większość uciułanych oszczędności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja myślę, że warto może skorzystać z jakiegoś rankingu kont bankowych. Teraz dla siebie szukałam konta walutowego i trafiłam na całkiem interesującą stronę. Planuje przejrzeć ją dokładnie ponieważ, pomoże ona mi w znalezieniu odpowiedniego dla mnie produktu. Strona przedstawia najróżniejsze propozycje bankowe, które można między innymi porównać sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z konta rozsądnego w Alior Banku, jeżeli wpływa Ci na nie minimum chyba 600 zł miesięcznie to masz prowadzenie i wypłaty za darmo, kartę chyba też o ile dobrze pamiętam plus CashBack za zakupy spożywcze 5% do jakiejś tam kwoty. Miałem konto w Pekao pod kredyt ale nie podobała mi się ich bankowość internetowa. Alior ma przejrzysty interfejs, łatwo się tam odnaleźć.

Z zagranicznych to mógł bym chyba polecić HSBC Basic, nigdy nie miałem problemów z przelewami krajowymi, zagranicznymi, wypłatami, kartą ani prowadzeniem konta a co najważniejsze nie było problemu z jego otwarciem a jak wiemy czasem dla nowego na wyspach może stanowić wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie sorry za off top ale mam do Was pytanie.

 

Ostatnio zadzwoniła do mnie przemiła pani z banku z propozycją zmiany "taryfy" w związku z końcem ważności tzw. konta startowego. Wobec tego udałem się do placówki gdzie przekazano mi szczegóły oferty, w której zaproponowano nowe usługi w postaci:

- darmowej karty jeżeli dokonam iluś tam płatności w miesiącu

- mobilnego i internetowego dostępu do konta

- bezpłatnego prowadzenia rachunku

- konieczność comiesięcznych przelewów na konto w kwocie co najmniej 500 PLN itd.

 

Generalnie same superlatywy z tym, że ja nie potrzebuję takich bajerów. Wynagrodzenie biorę do łapy, ze smartfona tylko dzwonię i wysyłam sms-y, kartą nie płacę bo nie posiadam, kasę wypłacam wyłącznie w okienku jeśli zajdzie taka potrzeba zatem nie jestem i nie będę dla nich strategicznym klientem hahaha. Pytanie brzmi czy mogę w takiej sytuacji cokolwiek negocjować i ew. zrezygnować z powyższej opcji ( co prawdopodobnie zakończy się zamknięciem rachunku bo po co mi coś z czego nie skorzystam) czy taka oferta jest sztywna nie podlegająca dyskusji?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez maniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.