Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ciekawa strona w polskich internetach: http://boungler.pl/

Warto poczytać, szczególnie forum.

 

@Chrumkacz Pozwolenie na broń dobra rzecz, ale w razie jakichkolwiek większych rozrób w kraju przyjdzie wojsko/milicja/policja i Ci ją zabierze do depozytu/skonfiskuje, albo sam będziesz musiał w te pędy popindalać z Glockiem czy innym AKMS do najbliższego posterunku policji. W stanie wojennym tak było, więc czemu w przyszłości mieliby tego nie powtórzyć? Władzuchna wie, że masz i władzuchna jednym zarządzeniem może kazać zdać broń w ciągu 24h do depozytu.

Czarnoprochowce to inna rzecz. Legalne, trochę więcej zabawy z ładowaniem, ale w razie potrzeby również mocno skuteczne. Kiedyś się tym przecież zabijali. Największym plusem tej broni jest brak jakichkolwiek pozwoleń. Idziesz do sklepu i kupujesz. Jak nie chcesz na siebie (wypisują fakturę imienną), to przecież można to załatwić w inny sposób.

Koszty wcale nie są takie duże. Za rewolwer ok 1400zł + akcesoria i masz wszystko, czego potrzebujesz. Koszty amunicji nawet mniejsze niż w najpopularniejszym Glocku 9x19.

Nie potrzebujesz szafy, badań, wizyt dzielnicowego, możesz strzelać na prawie każdej strzelnicy otwartej. Strzelcy czarnoprochowi są trochę inaczej traktowani - zarządca strzelnicy wcale nie pyta czy masz kurs prowadzącego strzelanie, patent czy jakieś inne papiery. Wpłać kasę za pobyt na strzelnicy, wpisz się do książki i możesz strzelać. Nawet samemu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiu Horsie Wiem wiem, że władza nie lubi gdy obywatel ma broń i może się nią bronić :(
Nie neguję czarnoprochowców, mi się one bardzo podobają, ale lepsza jest jednak broń centralnego zapłonu. Pewnie też sprawię sobie jakiś fajny rewolwer.
Zazdroszczę Czechom, ich MSW pisze projekt poprawki do konstytucji by każdy mógł nosić broń...http://trybun.org.pl/2016/12/19/czeskie-msw-przygotowuje-konstytucyjne-prawo-do-posiadania-i-noszenia-broni/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barter do dobra sprawa, zwłaszcza w krainach zarządzanych na zasadzie "my i oni". Pozwala ominąć paskarski system ucisku fiskalnego (więc wcale się nie zdziwię, jak każdy będzie płacił dodatkowy, zryczałtowany podatek bo na pewno sąsiedzi sobie wzajemnie w czymś pomagają, świadcząc nieopodatkowane usługi. No jak tak można?!). 

 

Niestety nie ma możliwości rozciągnięcia barteru, czeskim wzorem, na aktywności typu "ty mi portfel, ja ci kulkę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chrumkacz napisał:


Nie neguję czarnoprochowców, mi się one bardzo podobają, ale lepsza jest jednak broń centralnego zapłonu. Pewnie też sprawię sobie jakiś fajny rewolwer.
 

 

Właśnie przyjechałem z Ostrawy  ze świeżym kilogramem Vesuvitu, wychodzi taniej niż w Cieszynie bo nie całe 500kc czyli koło 80zł ( w Cieszynie 100). Teraz poluję na Remingtona , najlepiej jakby był z Uberti ale z Pietty w ostateczności też może być choć podobno jakość gorsza. Ciekawe jakby kupić kilka bębnów ,załadować prochem i ołowiem i zalać np. parafiną od góry żeby przechowywać przez dłuższy czas jako rezerwa bezpieczeństwa ? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tak mam z "remikiem" (właśnie Uberti w wersji "target" z koronowaną lufą, cacko). To w sumie jedna z jego dwóch podstawowych zalet (pierwsza to zamknięta rama). Zamiast parafiny wosk pszczeli wprawdzie. A wymiana bębna to kilka sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rnext napisał:

Spoko, ja tak mam z "remikiem" (właśnie Uberti w wersji "target" z koronowaną lufą, cacko). To w sumie jedna z jego dwóch podstawowych zalet (pierwsza to zamknięta rama). Zamiast parafiny wosk pszczeli wprawdzie. A wymiana bębna to kilka sekund. 

 

Co to znaczy "koronowana" lufa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
On 12/17/2016 at 10:51 PM, SennaRot said:

Dzisiaj wystarczy odciąć po prostu prąd społeczeństwom (miastom) i są całkowicie bezradne, poległe.

ładowarka na korbke + powerbank na bateria słoneczne i wszystko co ma akumulator i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mało, dlatego warto coś sobie przygotować na taki wypadek. Stulecia temu ludzie żyli kompletnie bez prądu (pamiętam nawet takie wynalazki jak odkurzacz ręczny, choć to akurat przypadek) który dziś jest obowiązkowo w każdym mieszkaniu bo ludzie przesiadli się z ręcznych machin na automaty (blendery, latarki, wiertarki itd. kiedyś były na energię kinetyczną) i to nie jest problem, prąd zasadniczo potrzebny jest do dwóch rzeczy: do łączności i do przemieszczania samochodu elektrycznego własnej produkcji. Obie te kwestie nie są niezbędne, ale są przydatne. Miałem już parędziesiąt okazji żyć bez prądu przez kilka dni i nie było większej tragedii, wszystko co niezbędne działało. Reszta to tylko rozrywka.

 

Oczywiście najlepiej jakby prąd samemu wytwarzać - na sposoby są sposoby, w miare tanie:

 

 

Edytowane przez SnqGrqDs1A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.