Skocz do zawartości

Dobra książka na temat konsekwencji w dążeniu do celu - Wasze typy?


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,

 

potrzebuję Waszej rady ;)

 

Chciałbym zakupić jedną / dwie książki dotyczące stawiania sobie realnych celów (metoda małych kroków?) oraz konsekwentnej ich realizacji / samodyscypliny. Ma to być prezent dla osoby, która ma z tym problem. Chodzi mi o to, aby lektura nie była taką NLPowską gadaniną - nie ten target.

 

Doradzicie coś?

 

Ważne aby wytłumaczyć takiej osobie, iż dzięki konsekwencji osiągnie określone i wymierne korzyści oraz profity. Kolejna podpowiedź - jeśli byłoby to związane ze sportem / zarabianiem (ale nie poradnik jak zostac milionerem tylko wpływ na życie "zwykłej" osoby bez takich ambicji) - byłoby idealnie ;)

 

Co typujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra książka ogólnie o rozwoju, z wieloma praktycznymi ćwiczeniami, trochę taka "amerykańska", ale jest w niej ładnie rozpisanych wiele mechanizmów - Obudź w sobie olbrzyma.

 

Jeśli chodzi stricte o cele, to ja polecam Briana Tracy. Ja akurat słuchałem jego nagrań i uważam, że mi dały bardzo dużo. Właściwie to nie uważam, a wiem, bo mam to zapisane ;) Oczywiście też nie mogło zabraknąć słodkiego pierdzenia, ale nie ma tego jakoś przesadnie dużo. Jeśli chodzi natomiast o konkretne wskazówki jak to robić, dlaczego tak a nie inaczej, co zrobić żeby to działało - mistrz. A czy to będzie droga do milionera, czy "zwykłe" cele to już zależy od czytającego. Można wpisać wszystko, przekonania, cechy charakteru, itp. Poza tym widać, że koleś z natury jest pozytywny i bije od niego fajna energia. To zawsze na plus.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo_theslightedge_8thanniversayhardback.j
Niestety ksiażka tylko ENG - ew masz filmik Mirosława Zelenta nt Slige Edge na YT

 

NT robienia pieniędzy (nie przeczytałem nigdy lepszej książki)

fastlane-milionera-b-iext34509913.jpg

 


 

36 minut temu, Długowłosy napisał:

 

to związane ze sportem

 

 

 

NOWY ROK NOWA JA? :lol:

 

Edytowane przez GluX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o poradniki to nie mam głębokiej wiedzy. W sumie polecam: Wilka z Wall Street. Naprawdę książka zrobiła na mnie wrażenie. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na podejście Jordana do pieniędzy i odnoszenia sukcesu, jak się nastawiał do tego. Należy odrzucić jego uzależnienia od kobiet i prochów.

 

Nieśmiertelny cytat głównego bohatera na zachętę. ,, The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.