Skocz do zawartości

Atopowe zapalenie skóry (egzema)


gryczany

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.
Od urodzenia zmagam się z chorobą zwaną azs.
Od samego początku rodzice leczyli mnie maściami sterydowymi  przepisywanymi przez lekarzy. 
Nie narzekałem, bo nie miałem tych plam aż tak dużo. Lecz ostatni zacząłem dużo czytać na temat atopowego zapalenia skóry i wyczytałem, że stosowanie siemienia lnianego przynosi podobno dość dobre efekty w walce z tą chorobą.
Dopiero to mój 3 dzień z siemieniem lnianym, więc nie mogę opisać efektów. 
Jest może tutaj jakaś osoba, co ma ten sam problem jak ja i stosuje siemię lniane, bądź ma inne sposoby?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam ;)? :)

Edytowane przez gryczany
Zła litera w słowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zacząłbym od bardzo dobrego dietetyka klinicznego- np Ajwen.

 

Doświadczenie tej Pani pokazuje, że jest to choroba spowodowana stanami zapalnymi w organizmie - dojście co i jak oraz dlaczego trochę trwa - ale warto ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zablokował(a) ten temat
  • Brzytwa odblokował(a) ten temat

AZS to taka choroba, w której możesz szukać czynnika sprawczego przez całe życie i nadal go nie znaleźć. Domniemywam, że w będziesz należeć do tej grupy. Gotowego przepisu ani propozycji jak sobie z tym poradzić Ci nie podam, bo tego jest po prostu zbyt wiele. Ile ludzi, tyle hipotez - musisz próbować sam.

 

Zapoznaj się z pojęciem marsz alergiczny. Ponadto zbierz szczegółowy wywiad rodzinny czy ktoś choruje na jakieś alergie, choroby przewlekłe. Jeżeli tak to kiedy się nasilają, słabną itd. Wypytaj pod każdym kątem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z ATP nie mam doświadczeń, jedynie podejrzewano to u mnie, w końcu zdiagnozowano coś co nazywa się "Wielopostaciowe osutki świetlne". Lekarz który mnie prowadził streścił mi tę chorobę jako "nie wiadomo co to jest, skąd się bierze, kiedyś ludzie tego nie mieli, słońce powoduje zmiany chorobowe na skórze ale nie jest to alergia bo nikt nie stwierdził działalności alergenów".

Pierwsze objawy pojawiły się u mnie jak miałem około 13 lat, wcześniej bez problemów przebywałem na słońcu opalałem się itp.

 

Leczyć tego się nie da, bo nie znane są przyczyny, można jedynie stosować sterydy skórne aby zaleczyć istniejące już objawy i stosować w dni słoneczne krem z filtrem 50.

 

Objawy nie są już tak uporczywa jak kiedyś odkąd zrzuciłem około 10 kg (podobno tłuszcze w ciele potrafią łączyć się z niektórymi toksynami i to mogło być przyczyną ),

teraz staram utrzymywać stałą wagę.

Pomaga też codzienne nacieranie skóry czystym spirytusem 97% (nie salicylowym, ten sprawdzałem i nie działa) po kąpieli (wiem, że to strasznie wysusza skórę ale działa).

Od około dwóch lat pijam kilka razy dziennie napar z Yerba Mate, który pomógł mi schudnąć (zabija uczucie głodu) i prawdopodobnie działa też oczyszczająco - też zmniejszyło objawy.

 

I to tyle... leczę się na to od 15 lat (lekarze prywatni, państwowi, szpitale dermatologiczne) - właściwie to leczyłem bo zrezygnowałem z leczenia farmakologicznego u "specjalistów".

Jedyne co Ci mogę poradzić to nie poddawaj się i nie bój się ziół -wiem, że naprawdę działają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z taką dolegliwością. AZS objawiał się strupami na dupie. Przechodziłem przez to w podstawówce przez parę lat. Objawy AZS wywołała alergia na pyłki traw. Potem przeszło w dokuczliwe pieczenie i łzawienie oczu, z którym walczę do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śmieszne, ale w pracy ze względu na warunki jakie mam zacząłem smarować dłoń, która akurat była zasypana AZS kremem nivea men. Jestem zdziwiony i troszkę przerażony efektem.
AZS zniknęło z mojej dłoni, a stosowałem wiele kremów specjalnie przeznaczonych do atopowej skóry, a tu taka niespodzianka. Krem nivea men mi pomógł zaleczyć. 
Czytałem kiedyś, że na każdy organizm działa lek inaczej, dlatego u jednego działa krem specjalny do atopowej skóry, a na przykład u mnie krem nivea men. 
Poczekam jeszcze na efekty siemienia lnianego, z którym wiąże duże nadzieje i liczę, że rzeczywiście mi pomoże z walce z tą paskudną chorobą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 4.01.2017 o 12:35, gryczany napisał:

Dzień dobry wszystkim.
Od urodzenia zmagam się z chorobą zwaną azs.
Od samego początku rodzice leczyli mnie maściami sterydowymi  przepisywanymi przez lekarzy. 

A masz takie dziwne uczucie, jak swędzenie skóry głowy, jak zapuścisz trochę dłuższe włosy od razu ciebie gryzą ?

W dniu 4.01.2017 o 13:08, GluX napisał:

stanami zapalnymi w organizmie - dojście co i jak oraz dlaczego trochę trwa - ale warto

Od czego zacząć od dermatologa, żeby przebadał skórę głowy ? Czy już dalej trzeba iść do innych lekarzy, jeśli tak to do jakich ?

W dniu 5.01.2017 o 00:03, PanDoktur napisał:

czy ktoś choruje na jakieś alergie,

U mnie nikt, albo nic mi o tym nie wiadomo, kiedyś miałem na wiosnę spękaną skórę na dłoniach, wówczas zacząłem jeść więcej magnezu, oraz produktów bogatych w magnez i mi przeszło samo.

W dniu 5.01.2017 o 18:18, SennaRot napisał:

Wypróbuj maść z propolisem na zmiany skórne.

Jaką ty używasz, używałeś ? Jak mam skórę głowy gryzącą wówczas smarować na głowę. Kupuje nawet szampony przebadane w kierunku atopii.

W dniu 9.02.2017 o 19:09, gryczany napisał:

efekty siemienia lnianego

Jak spożywasz siemię lniane ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.08.2022 o 23:25, Druid napisał:

A masz takie dziwne uczucie, jak swędzenie skóry głowy, jak zapuścisz trochę dłuższe włosy od razu ciebie gryzą ?

W żadnym wypadku, mam dłuższe włosy i nie swędzi mnie skóra głowy.

 

 

W dniu 15.08.2022 o 23:25, Druid napisał:

Jak spożywasz siemię lniane ?

Mielę ziarna w młynku i zalewam do ciepłej wody po czym mieszam i piję. 
Ziarna zmielone nie mogą leżeć od tak dłużej.
Tak samo jak mielisz młynkiem to nie doprowadzaj by się mocno papka rozgrzała, bo traci całą wartość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.