Jump to content

Recommended Posts

Ostatni post o kawie pokazał, że jest tu wielu smakoszy tego zacnego trunku. A i ja dołączyłem do tego grona i właśnie mam pytanie do Was, czy używanie kubków termicznych, czy pijecie kawę/herbatę/inny ciepły napój gdzieś w warunkach gdzie samemu nie da się przygotować tegoż wywaru?

Jeżeli tak, to czy polecacie kubki jakiejś konkretnej firmy? Oczywiście w miarę przystępnej, "studenckiej" cenie. 

Przeznaczenie kubka? Na uczelnię, do pracy, jest szansa również że mi będzie towarzyszyć na różnego rodzaju wycieczkach.

Z tego co widzę to podobnież dobra jest firma Contigo ale ponad 100 zł za kubek nie dam, a nie wiem czy te po 20-30 zł dostępne nawet w księgarniach są dobre. Macie może jakieś doświadczenia z nimi? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Artem

Ja nie polecę ale może powinieneś użyć wybiegu i mimochodem napąknąć rodzinie, znajomym że takowego pragniesz i Ci na urodziny sprezentują. :) Będzie za darmo.

Wyłożyłbym te 100zł na Contigo, poważnie. Trzymanie ciepła to jedno, ale kubek musi być też szczelny - nie znajdziesz takiego wykończenia w tych za <50zł. Contigo nigdy mi się nie rozlało i już ze spokojem trzymam je z dokumentami/laptopem i innymi więcej wartymi rzeczami.

Używam go też bez zakręcania, w domu - długo trzyma ciepło i po prostu lubię pić z cienkiej ścianki ^_^

• Like 1

Te z empiku z tym wduszanym okrągłym szarym guzikiem są spoko, długo trzymają temperaturę.

Pomijam fakt, że kawa pita w ten sposób nie ma nic wspólnego z samczą etykietą :)

@icman a są w szczelne chociaż? 

Wiesz nie będę kupować różowego kubka ze słonikami, są ich męskie odmiany więc nie widzę żadnego problemu w takiej formie piciu kawy. Zresztą ja i tak pedzio jestem bo nie mam dziewczyny, więc co mi zależy :D

Ja dostałem jako upominek taki za 30 zł. Ciepło trzyma bardzo dobrze, ładnie wygląda, ale kwestia wieczka ... no jakością nie powala. Trudno się odkręca, a przy zakręcaniu trzeba przypilnować czy dobrze trzyma.

Przy najbliższej okazji sprawię sobie lepszy.

Edited by Miner
  • Like 1
  • Similar Content

• By deleteduser125
      @Martius777
      Już w dziale "gadżety" Ci doradzają.
      Ja muszę dodać też swoje mądrości.

Nie polecam De'Longhi serię ecam. 
      Sparzyłam się zakupem. Skusiła mnie cena.
      Dość często trzeba odkamieniac i wymieniać filtr. Dużo zużywa wody (płukanie przy włączeniu i wyłączeniu ekspresu, woła, by płukać po każdym użyciu spieniacza do mleka, ale olewam tą opcję, bo jak robisz jeden rzut cappuccino dla 6 osób)...
      Zbiornik wody jest na boku (nie na tyle), więc tacka z przodu będzie za chwilę porysowana.
      Kawa w smaku jest bardzo dobra - chociaż taki plus. 

Marka Krups jest spoko (prędkość przelewu kawy).

Ja trochę bawię się w retro i wzięłam ekspres przelewowy (z 94' r.) od rodziców. Muszę go naprawić (sprężyna od komory przepuszczającej przefiltrowaną kawę pewnie zepsuta). Ekspres nie był używany, więc spoko. 

Zaparzacz z sitkiem jest też spoko.

Kiedyś z tatą mieliliśmy ziarna kawy w młynku i wsypywaliśmy do zaparzacza, ale weź codziennie rano pitol się z robieniem kawy dla 6 osób. 
    • By deleteduser69
      Czy zauważyliście jej dobroczynny wpływ na np. trawienie? Kiedyś w pracy piłam czarną kawę by nie zasnąć, przestałam jak mnie zaczęło troszkę kłuć w sercu od takich praktyk, a wczoraj wypiłam rozpuszczalną po posiłku, w ciągu jakiejś godziny więc pijąc powoli, no i czułam się świetnie i lekko po obiedzie, po którym zwykle czuję się tak sobie. Zamierzam wrócić do kawy i sprawdzić efekty, oczywiście pijąc w ten sam sposób, po posiłku i wolno popijając.  
    • By Pieter
      Czy yerba mate podrażnia jelita,jest prozapalna czy raczej przeciwzapalna ?
      I czy jest jakaś lepsza alternatywa dla kawy,np guarana?

• By Qaikwow
      Natrafiłem na wideo w którym kobiety mówią, że warto bić mężczyzn, bo świat się zmienia i to dla ich dobra.

A tu  główna perełka:

https://mobile.twitter.com/batmar14/status/972357739606396928/video/1

"Jak się męża nie bije to mu wątroba gnije"

• By MoszeKortuxy
      Cześć Bracia. Właśnie znalazłem film z Australii w którym jest mowa o 18% podatku od bycia mężczyzną, który jest rzekomo dobrowolny. Płacą go tylko mężczyźni, którzy są klientami tej kawiarni.

Film Carrionera na ten temat 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.