Skocz do zawartości

Hip Hopowa piosenka ku pokrzepieniu serc, pomożecie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bit który kupiłem na wyłączność: https://soundcloud.com/dajeslowo/hiphop-beat-for-sale-bit-na-sprzedaz-582-sampled-and-composed

 

 

Tekst @Artem:

 

Wstaję rano w nowy dzień
Słońce cudnie wita mnie
Mogę robić to co chcę
Tak me życie kręci się
Ale myślę trzeba ruszyć
Świat rozpędzić, mury skruszyć
Lenia w sobie już udusić
By go więcej już nie kusić  

Ta,przy dźwiękach ulu - bionej piosenki
Robie kroki do  - swojej łazienki
W lustrze twarz na której były kiedyś lęki
Dzisiaj co? - Dzisiaj radość nie męki

 

Ta, były czasy gdzie chciałbym się cofnąć
Ta, Były talenty, które miały prawo rosnąć
Były problemy, których tak nie chciałem mocno
Ale wiem że przeszłości już nie mogę dotknąć

Chcieli abym z nimi pił i palił
Chcieli abym się nie oddalił
Mam być taki sam, tak to mi podali
Każdy ma być równy, jak mówił wujek Stalin

 

Ref. Na, na, nana to jest wolność, piękna wolność
Na, na, nana to jest wolność, piękna wolność
To jest wolność bra-cie (0:53)


Miałem mieć też dziewczynę
Która robi słodką minę
W brzuchu były już motyle
Gdy ją całowałem chwilę  
Nagle - 
ona odchodzi i mi nic nie mówi
Przecież myślałem że mnie choć trochę lubi
w takim momencie można się pogubić
A gorące serce trzeba znowu ostudzić
Spytaj siebie czy chcesz się tym trudzić?
Byciem zależnym czy chcesz się brudzić?

Miłość- w końcu to jest piękna rzecz
Mówią - gdy ją czujesz to śmiało za nią leć
Ale gdzie tu sens,gdy jest słaba więź
A Ty mocno chcesz lecz nie możesz mieć?

Dlatego pamiętaj - miłość do siebie 
Istnieje naprawdę a Ty będziesz w niebie
Zawołaj ją to przyjdzie do Ciebie
Zawsze pomoże gdy będzesz w potrzebie


Ref.  Na, na, nana to jest wolność,piękna wolność (1:58)
Na, na, nana to jest wolność, piękna wolność
To jest wolność bra-cie 

(I tak do końca piosenki, nie miałem pomysłu na inny refren ale można go fajnie zaśpiewać z tą melodią w refrenie)

 

--------------------------------------

 

I teraz tak, chciałbym ten tekst pod siebie bardziej ustawić, macie jakieś propozycje? 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem do tego tekstu @Artem zwłaszcza do początku:

 

Wstaję rano w nowy dzień
Słońce cudnie wita mnie
Mogę robić to co chcę
Tak me życie kręci się
Ale myślę trzeba ruszyć
Świat rozpędzić, mury skruszyć
Lenia w sobie już udusić
By go więcej już nie kusić 

 

 

I nawet tu nie umiem nic wymyślić. Powoli dochodzę do wniosku że się do tego nie nadaję. No ale Dusza chce zarapować. Ale jak bez tekstu mam to zrobić? Oszaleję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia @Stulejman Wspaniały, nawet nie wiem co Ci mógłbym doradzić ;/ Tak sobie myślę jednak i mam kilka koncepcji:

1. Dusza tego pragnie ale Ty się za bardzo spinasz i od razu chcesz Eurowizję z tym wygrać zamiast stworzyć coś po prostu DLA SIEBIE I SWOJEJ SATYSFAKCJI

2. Albo to nie Dusza pragnie tylko ego a siedzą za tym jakieś inne ukryte potrzeby?

3. Nie wiem co i jak chciałbyś przerabiać w moim tekście, ale w sumie niekiedy przerobienie tekstu może być TRUDNIEJSZE od napisania nowego. Przyznam, że pisząc dla Ciebie pierwszy raz pisałem coś pod bit i musiałem nad tym trochę przysiąść. Pewnie to jest kwestia wprawy. Co do samego tekstu pisałem Ci, że jest on dla Ciebie i jest Twój. Czy chcę coś w zamian? Wystarczy, że się kiedyś na piwku spotkamy ;) 

4. No właśnie, WPRAWA. Umiesz w ogóle rymować? Robiłeś to kiedyś? Może to najpierw poćwicz? Spróbuj od wiersza, albo sobie jakiś ulubiony kawałek skoweruj, zamień w nim tekst na przykład. Mój pierwszy wiersz z okresu gimnazjum to była tragedia, ale sobie inne dalej pisałem bo to mi sprawiało przyjemność i wyzwalałem się z emocji. Właśnie emocje.

5. Siadasz nad tekstem i co się wtedy dzieje? Co czujesz? Może wywal te emocje (widzę tu złość) np. przelewając je na papier? Tego się nie pisze jak książki, tutaj potrzeba więcej weny. Tutaj nie usiądziesz i powiesz sobie: dobra ciul, dziś to napiszę. Mi się już tak udaje ale to też pewnego wczucia się wymaga, pobudzenia jak i wprawy, pomysłu. 

6 NIE RYMUJE SIĘ? A KTO POWIEDZIAŁ, ŻE MA SIĘ RYMOWAĆ? :) Ja bardzo lubię rymy dlatego rymuję ale można i tak śpiewać:

 

Skoro bit jest już Twój to Ci nie ucieknie. Daj sobie czas na trening.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artem Popróbuję.

 

 

 

Wczoraj @manygguh zapodał mi rym do szybkiego bitu który kupiłem, kilka rzeczy chcę zmienić ale ogólnie jest prawilny, co sądzicie?

 

Kocham hip-hop, znaczy dla mnie wszystko, gdy mi było ciężko, to zawsze był blisko,

To balsam, dla duszy, miód na moje uszy, jedna rzecz mnie tu boli tylko,

W głowie się nie mieści, ile w nim jest brudnych treści, i mało by zostało, gdyby to zło stąd wykreślić,

A młodzi słuchają, jaki im przykład dają, potem to powtarzają i problemy same mają,

Życia nie znają, jadą według schematu, kończą u adwokatów, sędzia nie miał dylematów,

Tyle dramatów, co to za rap bez obrazy, chcę Ci dać drogowskazy, byś rozwijał się i marzył, bez*

Gangsterki i złodziejki są tu te frazy, duch walki większy niż w Strefie Gazy,

Ot serca Ci powiem, emocje** które w głowie trzymasz, stworzą Twoją rzeczywistość, jaki chcesz mieć finał

 

Ref.

Żyć tak, by świat dzięki mnie lepszym był,

Ze wszystkich sił, walczę do końca, nie patrzę w tył,

Odchodząc stąd, by na twarzy uśmiech był, że***

dałem z siebie wszystko, nim się zamienię w pył,

 

Żyć tak, by świat dzięki mnie lepszym był,

Ze wszystkich sił, walczę do końca, nie patrzę w tył,

Odchodząc stąd, by na twarzy uśmiech był, że***

dałem z siebie wszystko, nim się zamienię w pył,

 

Emocje w Twojej głowie, tworzą Twoją rzeczywistość, wiem to po sobie, więc spokojnie patrzę w przyszłość,

Dlatego pracuję, by do ludzi czuć życzliwość, nie będę ich osądzał, Bóg wymierzy sprawiedliwość,

Klucz to cierpliwość, wybaczyć sobie i innym, by nie czuć się winnym, lecz coraz bardziej silnym,

progres stabilny, przez obserwowanie siebie, odetnij się od ludzi, którzy nie chcą zrozumieć Ciebie,

Nie żeby czuć wyższość, to gra o Twoją przyszłość, do stracenia masz sporo, ale możesz wygrać wszystko,

Nie patrz na tych co, innych ludzi krzywdzą, to do nich zawsze wróci, lecz oni o tym nie myślą,

Pamiętaj tylko, że będziesz wytykany nie rozumiany, wyśmiewany, atakowany,

Trzymaj się ramy, kieruj się swym rozumem, nie każdy to umie, nie bądź owcą w tłumie.

------------------------------------------------------------------------

* Kolejny wers zaczyna się jeszcze w tym początkowym, dzięki temu szybciej przechodzisz do następnej linijki i zdążasz z nawijką.

** powiem i emocje nawijasz jakby były jednym długim słowem

*** analogicznie do pierwszego punktu

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki @Artem że odpisuje dopiero teraz, ale szukałem tego bitu.

 

Niestety, nie mogę Ci pokazać bitu do teksty @manygguh bo sprzedawca bitu usunął go już z soundcloud nie wiem dlaczego. Szybki bit, kiedyś puściłem go w audycji, zerznięty z jakiejś rockowej piosenki :> 

 

A zmienić w nim chcę parę rzeczy, które nie pasują do mnie - ja np. nie kocham HH, kocham tylko wolność - ale już niech tak zostanie. Ale czy to nie będzie kłamstwo? Nie wiem. No i muszę się nauczyć śpiewać, dziś zacznę bo czasu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten bit ale nie pamiętam w której audycji to było. Ale podobał mi się. Taki ostrzejszy był. 

 

A co do zmian to wystarczą pojedyncze słowa. @manygguh proszę o wybaczenie :D 

" Kocham skodę, znaczy dla mnie wszystko, gdy mi było ciężko, do Częstochowy miałem blisko"

 

Właśnie, może przejdźmy na priv grupowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możecie chłopaki pisać post pod postem bez warna - robię wyjątek bo sprawa ważna wizerunkowo dla forum.

 

Co bym zmienił? Strefa gazy jest mi obca kulturowo - bardziej mnie rajcuje młody chłopak z AK, który atakuje niemiecki czołg płonącą butelką i morduje bestialsko niemców w okupowanej Warszawie.

 

To bym jeszcze zmienił:

 

"Pamiętaj tylko, że będziesz wytykany nie rozumiany, wyśmiewany, atakowany,"

 

To nieprawda, jak nie puścisz farby czym się zajmujesz, to nikt Cię nie wyśmieje. Trzeba dać ludziom siłę i wiarę a nie ich straszyć że będą wypędzeni ze swojej społeczności.

 

Zmienił bym też ten HH na początku - ale to nie musi być na 100%

 

No i jakaś bluzga jedna? Niby czemu nie? Jedna chociaż... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś być o młodym z AK, co na panterę z butelką z benzyną się rzucał, przed szkopem nie kucał - no i jakiś mały rym, który wejdzie do rapowej kultury, jak hemp gru "Jebać leszczy, z lamusami się nie pieścić".

 

Jak mam już coś nagrać, niech to będzie dobre. Coś o naszych, jak za ojczyznę umierali i szkopów mordowali. Co się nie bali dziesiątek ton stali, bo napędzał ich idealizm i wiara w wyższe wartości, za co z uśmiechem umierali, a nie żyli jak rzeźne zwierzęta. Coś w tym stylu.

 

Odezwała się we mnie żądza krwi jak tak śpiewam, mógłbym teraz jakiegoś zbója rozpruć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały sprawdzałeś w ogóle czy dasz radę zaśpiewać ten tekst? @manygguh pisze świetnie ale przeczuwam że to trzeba szybko śpiewać i może to być trudne na początek. Przynajmniej dla mnie takie jest :) 

@manygguh samemu coś śpiewasz czy tylko piszesz teksty? Nie wiem jak jest w rapie ale w normalnym śpiewie potrzebna jest przepona i praca z nią. Wiesz może jak to wygląda podczas rapowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały zamiast hip hop zmieniłem na "Duszę" i też już nie ma Strefy Gazy :) 

 

Kocham swoją Duszę, znaczy dla mnie wszystko, gdy dobrze czy źle, to zawsze jest blisko,

To najlepszy doradca, sługa, przyjaciel, Podświadomość się nazywa i posłuchaj tego bracie   

W głowie się nie mieści, jak mnie ona chroni od tych brudnych treści, a każde zło z mego życia wykreśli,

Młodzi jej nie słuchają, celebryci przykład dają, potem ich powtarzają i problemy same mają,

Życia nie znają, jadą według schematu, kończą u adwokatów, sędzia nie miał dylematów,

Tyle dramatów, co to za życie bez obrazy, chcę Ci dać drogowskazy, byś rozwijał się i marzył, bez*

Gangsterki i złodziejki są tu te frazy, jak młody AKowiec wstawaj do walki wiele razy

Ot serca Ci powiem, emocje** które w głowie trzymasz, stworzą Twoją rzeczywistość, jaki chcesz mieć finał

 

Ref- moim zdaniem jest kozacki i nie trzeba w nim nic zmieniać.

 

(...)

Pamiętaj tylko, że możesz być nie zrozumiany, lecz trzymaj się ramy i walcz o siebie stary

Kieruj się swym rozumem, nie każdy to umie, spójrz na siebie w dumie, nie bądź owcą w tłumie.

 

Śmiało możecie przerobić moje propozycje ;) Czekam na opinię. 

 

@manygguh spoko, ja się nie znam na śpiewaniu w rapie i tak mnie to zastanowiło właśnie ;)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spoko tekst napisałeś, tylko ja bym zamienił rymy na mające więcej sylab np.

 

zamiast "  chcę Ci dać drogowskazy, byś rozwijał się i marzył " to:

"chcę dać tobie znaki, byś miał progres i marzył"

 

albo "brudnych treści - w chuj wykreślił"

 

czy: "za gangsterkę trzeba płacić, u mnie w sercu walka jak strefa Gazy"

 

A z szybkością to możesz się nie przejmować, np. taki Laikike1 dalej tnie swoją nawijkę co kilka wersów, mimo 10 lat doświadczenia. I jak ja miałbym coś takiego robić, to też bym nagrywał max kilka linijek na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artem Przypomniało mi się, że Marek mi pisał chciał, żeby było o tym, że:

- kocha hip hop

- brzydzi go proponowanie gangsterki i złodziejki w hh

- chce tak żyć żeby nie czuć wstydu jak przed śmiercią

- że brzydzą go osoby które muszą kogoś skrzywdzić lub okraść żeby coś mieć

Stąd taka treść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.