Skocz do zawartości

Powerbank


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

... chyba 2400 mAh :) bo to by były kolubryny. Generalnie polecam Xiaomi - rzędu 10 000 mAh - powinno wystarczyć na dwa pełne ładowania :)
Jakość bardzo dobra - ceny tak na szybko ...

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Power-Bank-10000mAh-2rd-Mobile-Backup-Powerbank-10000mAh-Quick-Charge-2-0-Bateria-Externa-Universal/32757715513.html

oczywiście też są na alle...

 

aha teraz widzę, że wersja 20 Ah ma 2 porty USB - więc lepiej taką ...

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 kwestia, chodzi o jak najszybsze naładowanie.

@GurneyHalleck na tak 2400mAh  :)

Ile czasu zająć może naładowanie takiego tel.?

Czy można korzystać podczas ładowania?

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ładowanie nie pamiętam jaka była pojemność powerbanku mojego kolegi ale to był duży kloc, moja ładowarka na wyjściu miała 2.1A w tym czasie najmocniejszy pocisk na rynku. I to dziadostwo ładowało się cala noc i jeszcze trochę - trochę za długo jak dla mnie i ciągle nie mam wlasnego...

 

Są juz ładowarki na rynku z więcej niż 2.1A na wyjściu?

 

To było cos na wzór tego z linku + do tego miało wbudowaną diodę LED 5mm - robiąc a za latarkę.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm .... 2.1 A i całą noc ? no to nie jest możliwe ;) znaczy jest możliwe, jeżeli ładowanie było mniejszym prądem ok. 0,5-0,8 A czyli typowo dla starszych telefonów . Takie ładowanie jest korzystniejsze dla baterii bo mniej się nagrzewa. Czas ładowania z powerbanku i z ładowarki sieciowej (typ. 1,0-2,0 A) jest porównywalny - jeśli na wyjściu mamy taki sam prąd. Ani szybciej, ani wolniej - pod warunkiem, że powerbank będzie całkowicie naładowany i nie zadziałają zabezpieczenia np. termiczne.. Dużo też zależy od samego telefonu - do ładowania baterii w telefonie  jest uruchamiana procedura, która tym steruje i m.in. ogranicza prąd pobierany. Xiaomi z tego co się doszukałem ma 2.1 A na wyjściu czyli wystarczająco.

Aha, i oczywiście można korzystać z telefonu podczas ładowania ...

 

Na rynku są ładowarki sieciowe dające ponad 2 A (sam mam 3,5A 2xUSB) ale z uwagi na ograniczenie prądu ładowania to się nie przydaje - chyba, że ładujemy dwa urządzenia równocześnie.

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck wszytko tak jak piszesz, ale opisuje tylko tak jak bylo, w tym tygodniu będę widział się z tym kolega to spytam jak uzytkowanie... Może było jakieś zabezpieczenie. Ma to sens! Switch mode power supply to już nie to samo co trafo, mostek, kondziolek i lecimy....

 

Mnie to właśnie wtedy wstrzymało od zakupu powerbanku a była to taniocha z amazona.

 

Co do mojej ładowarki to wtedy miałem iPhone 4s, ładowarka kosztowała sporo i jest z logo energizer (baterie). I ładowała go w 20 min. Przy czym nie zauważyłem aby bateria dostała w pizde przez to.

 

Fizyki nie da się oszukac, fakt ale mnie to zraziło do zakupu mimo iz to tylko,£20.

 

Natomiast do domu chyba zakupie to

http://www.maplin.co.uk/p/maplin-red-9a-8-port-usb-building-block-charging-station-n31ee

 

Ilość ładowanych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym rośnie lawinowo.

 

Proszę niech ktoś poleci jakiś power bank!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Natomiast do domu chyba zakupie to

http://www.maplin.co.uk/p/maplin-red-9a-8-port-usb-building-block-charging-station-n31ee

 

Ilość ładowanych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym rośnie lawinowo.

 

No tak, ale tu jest jakaś ściema - maksymalny prąd 9A, ale 4 gniazda są 2,4 A - to się nie dodaje. Więc pewnie jest tam takie ograniczenie, ale wszystkich na raz się nie da używać z takim obciążeniem.

Oczywiście ta ładowarka spełni swoją rolę, bo powinna mieć zabezpieczenie przed przeciążeniem :) ale czy ma ?
Cena za to mnie powaliła :)

Ja kiedyś chińską ładowarkę no-name puściłem z dymem :) .. a właściwie to z hukiem, bo po prostu wybuchła. I nawet jej nie przeciążyłem jakoś znacznie :)

Generalnie ja polecam XIAOMI z chińskich wynalazków, bo są rzetelni w tym co piszą. Jeżeli jest 2,1A na wyjściu to tak będzie :)

 

A z sieciowych:

https://www.aliexpress.com/item/Aukey-Quick-Charge-3-0-Multi-USB-Fast-Turbo-Wall-Charger-60W-Charging-Station-Compatible-With/32695597881.html

https://www.aliexpress.com/item/Fonken-5Port-USB-Charger-Quick-Charge-3-0-Certified-50W-Smart-IC-Fast-Charger-QC3-0/32729664678.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten klocek kosztował przed św 24.99 funty, a za taka cenę to moga mnie co najwyżej w ptaka pocałować. Ma 8 portów USB na około ciała urządzenia. I taki "dizajn" urządzenia mi odpowiada.

Ta pierwsza ładowarka z linku - kozacka, taka masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn mi zasugerował powerbank, ale zastanawiam się czy zapasowa bateria do smartfona lub 2-ie nie byłyby lepsze?

Cena ok 90zł 2szt.

Nie trzeba kilka godz. nosić 2 urządzeń złączonych jedynie kabelkiem, minutka i bateria wymieniona.

Tylko czy częsta wymiana baterii nie uszkodzi sprzętu np. zatrzasków tylnej klapki lub spowoduje wyrobienie styków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ingerencja cos narusza i tak na pewno, Janie cos tam się sknoci, ale równie dobrze podłączanie telefonu do lądowania wyrabia i "uszkadza" gniazdo - woda drąży kamień. 

 

Przerabiam to w mojej Motoroli właśnie... :( dla mnie powerbank  to tylko jak w delegację lub podróż pociagiem, ale tak żeby smigac na co dzień to nie.... Choć..... Hmmm baterie bym jednak odradził aby je mieć naładowane tez będziesz musiał otwierać tel.... Za dużo tego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebne to jest w ciągu dnia, ale nie na co dzień, głównie jakieś wyjazdy, max 1 dzień w tygodniu.

Gdy padnie bateria jakoś słabo widzę noszenie podpiętego na kabelku powerbanka, co innego gdyby był w formie etui.

 

A gdyby tak dodać ładowarkę samych  baterii?

3 opcje zasilania ładowarki:  z USB, zapalniczki w aucie oraz z gniazdka 220V

 

coś tego rodzaju:

http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka-do-baterii-gsm-z-wyswietlacz-i5529389831.html?reco_id=403b82af-e258-11e6-857e-02de7dc7c558&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry z tym urządzeniem, i jestem zaskoczony ze ktoś cos takiego wyprodukował...

 

No i teraz sławne ALE, za 17 PLN to musi być jakieś dziadostwo, a z nauk Big Bossa jasno wynika, że koniec z dziadostwem!

 

Zakładami ze kupisz oryginalne baterie do swojego telefonu to pewno będą ciut droższe plus ten "wichajster" z allegro. Wolabym jakiś mały dyskretny power bank + do tego jakąś dużą krowę! 

 

Jak kupisz ta ładowarka to daj parę fotek i napisz co jest 5.

Pozdro

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan weź tylko pod uwagę, że coraz więcej telefonów jest nierozbieralnych - bateria zamontowana na stałe. Wtedy ładowanie "na zewnątrz" nie jest możliwe. Jak już pisał zuckerfrei, generalnie powerbanki zostały wymyślone na wypadek kiedy nie ma dostępu do zasilania sieciowego. Ja np. jak idę w góry, biorę mały powerbank - tak awaryjnie. We wszystkich innych przypadkach ładujesz telefon "normalnie".

A co do tego "wynalazku" o którym pisałeś - tam prąd ładowania baterii to 300mA - z jednej strony dobrze, bo szanuje baterię, z drugiej strony ładowanie potrwa kilka ładnych godzin.

 

 

@zuckerfrei ładowarki jeszcze nie zakupiłem, ale nie mam wyjścia ;) mam tej elektroniki coraz więcej. Także jest na liście zakupów :)

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te z "Alledrogo" ;) na 1 aukcji piszą obsługiwana pojemność do 3000mAh, a na innej to samo zdjęcie i tylko do 2000mAh

Bateria w tel.  ma 2100mAh

Ma to jakieś duże znaczenie?

 

Gdy coś zakupię opiszę i może fotki będą :D

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

Tylko te z "Alledrogo" ;) na 1 aukcji piszą obsługiwana pojemność do 3000mAh, a na innej to samo zdjęcie i tylko do 2000mAh

Bateria w tel.  ma 2100mAh

Ma to jakieś duże znaczenie?

 

Gdy coś zakupię opiszę i może fotki będą :D

 

Ma, czas ładowania przy pojemności 2100mA i prądzie 300mA będzie 7 godz. przy założeniu zerowych strat. Zakładałbym, że realnie będzie 8 godz :) Szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2 baterie do 2 smartfonów to ok16godz., więc potrzeba by zakupić 2 ładowarki, żeby przez noc naładować 2 baterie luzem :(:angry:

Więc chyba zostają te zasilane z sieci 220V, samochodowe odpadają, bo 8 godz jazdy autem b. rzadko się zdarza, a po zgaszeniu jest odcięcie prądu po ok 15-20 minutach.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić samochodową ładowarkę z większym prądem i wtedy doładowywać telefon w czasie jazdy.

Baterie w smartfonach nie mają efektu pamięci, zalecane jest ich doładowywanie, natomiast zdecydowanie jest odradzane rozładowywanie ich do "zera".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Latarka przy kluczach , dwie sztuki w torbie i dioda w komórce. Ja też lubię mieć przy sobie awaryjne światełko :)

 

Jeszcze w powerbanku ? Eeee tam ;)

 

Ja bym polecił model z wbudowanym kabelkiem, nie trzeba pamiętać o noszeniu dodatkowego. Mam taki o:  http://allegro.pl/oryginalny-powerbank-samsung-11300-mah-a5-s7-edge-i6598482742.html#thumb/2

 

i polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@APSS ten polecany przez Ciebie to można naładować z 220V czy tylko z kompa przez USB? Bo nie widzę info na aukcji.

Jak długi jest ten wbudowany kabelek? Da się go wyginać tak aby razem trzymać w 1 ręce tel. i powerbank?

 

 

@Stulejman Wspaniały w Twoim też nie podali sposobu naładowania go oraz czasu naładowania.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały

 

Co do powerbanku- będzie ok. Wytrzyma to co potrzebujesz.

 

Ma pojemność 16Ah- to dużo- możesz nim naładować 6-7 razy tel o standardowej baterii 2100 mAh. Przy wyjściu 2,4 A teoretycznie telefon powinien być naładowany jak z gniazdka 220V.

 

A czas ładowania? Standardowa ładowarka operuje 2-2,2 A. Czyli na wyjściu odejmując straty powinieneś operować prądem 1,8-2 A. To daje Ci jakąś całą noc ładowania od 0 do 100%. W przypadku takiej pojemności- uważam, że to całkiem niezły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.