Skocz do zawartości

Uwaga Banany !


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki,

 

Myślę, że znajdzie się tu parę osób których zainteresuje to co opiszę poniżej.

Na wstępię chcę zaznaczyć, iż nie opisuję żadnej diety. Jestem 30 letnim facetem. Wzrost 190 cm. Waga 86,5 kg. Od ponad 9 msc nie spożywam absolutnie niczego słodkiego w postaci: Ciastek, czekolady, napojów słodzących, etc.

Na codzień spożywam absolutnie wszystko, w dużych ilościach. Posiłków nie spożywam regularnie. Mięso, produkty mleczne, pszenne, warzywa, owoce - wszystko zjadam. Dzieki wyeliminowaniu TYLKO i WYŁĄCZNIE słodkości. Moja waga z 98kg spadła do obecnej. 

 

Dlaczego o tym piszę ? Ponieważ chciałym wam polecic spożywanie dużej ilości bananów. Na codzien jem średnio od 5-8 bananów dziennie. Pewnie większość z was zareaguje dokładnie tak samo jak ja gdy o tym usłyszałem. Banany są bardzo kaloryczne, więć większa ich ilość dobrowadzi do tycia. Otoż wląsnie nie. Nie mam pojęcia czy osoba, która spożywa słodycze na codzien w połączeniu z bananami może przytyć. Wiem tylko, że jestem świetym przykladem tego, że spożywajać wszystko poza słodkościami i dokładajać do tego banany w większej ilości mój organizm dalej redukuje tłuszcz.

 

Ponad 4 msc temu trafiłem na ciekawy artykuł o bananach. W tym artykule była wzmianka o ludziach (patrz youtube bananasa day diet ) którzy opowiadają o swoich nawykach spozywania nawet do 30 bananów dziennie. Generalnie jestem wielkim sceptykiem jesli chodzi o takie rzeczy. Stety coś mnie podkusiło i stwerdziłem , że sam wypróbuje na sobie bananowy hardcore i zobaczę czy rzeczywiscie móje cialo przybierze na wadzę.

 

Dzień w dzień na snadanie zjadam trzy pokrojone banany z płatkami owsianymi na mleku. Szczerze, nigdy wcześniej nie czułem się tak dobrze, jak po takim posiłku. W ciągu dnia dokładam jeszcze 5 sztuk zółtych pyszności i czuję sie znacznie lepiej niż wcześniej. Po upływie 120 dni nie przytyłem.

 

Banany przede wszystkim zmuszają nas do odwiedzania toalety min 2 x dziennie. Uważam , że dzięki temu po dłuzszym czasie nasz ograznim szybciej i lepiej się oczyszcza co wypływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie.

Banaany nie zapychają. Po spożyciu 3-4 sztuk w krótkim odstępie czasu. Nie czujemy się bardzo syci. Spokojnie po upływie 45 min mozna wciągnać kolejny posiłek.

 

Parę dni temu byłem na okresowych badaniach. Moje wynniki są znacznie lepsze niż poł roku temu. Nie wiem czy to zasługa bananów. Nie jestem lekarzem, ale myślę że ma to związek.

 

Generalnie czuję się znacznie lepiej ! Mam więcej siły a chęci do pracy.

 

Poniżej link do jednego z wielu fanów bananów :)

 

Ps. Banany muszą mieć czarne kropki. Banany zółto zielone nie są dojrzałe.

 

 

 

Edytowane przez Jacol1986
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zacny napisał:

A jak to się ma do nektarów bananowych? bardzo je lubię :)

Ja jak kupuję sok zawsze sprawdzam, czy jest to nektar czy sok. Nektar może mieć zawartość owoców zdaje się do 30 %, nie pamiętam dokładnie, jednak na pewno jest produktem uboższym niż sok. Między nimi jest napój z zawartością owoców pośrodku. Najlepiej jest samemu sporządzić napój z bananów-elegancko się je blenduje.

3 godziny temu, zuckerfrei napisał:

@Zacny sprawdź skład nektaru na 99.9 jest tam dodany cukier lub cos innego słodzącego... Cukier to takie tanie coco uzależnia....

Syrop glukozowo-fruktozowy to sam cukier. Ponoć najlepsze są produkty z soku zagęszczonego. Tak jak pisałem nektar to najmniejsza zawartość owoców, a słodkie musi być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.