Skocz do zawartości

Bojkotuj Michnika i Sorosa - skuteczny bojkot konsumencki


Rekomendowane odpowiedzi

Bojkot konsumencki to jedna z najprostszych i najbardziej bezpiecznych form sprzeciwu społecznego. W Polsce niewątpliwie nie brakuje chętnych na bojkotowanie "michnikowszczyzny", naczelnego siedliska zła w naszym kraju :). Problem w tym, że większość ludzi źle się do tego zabiera. Jeśli spytamy przeciętnego człowieka jak bojkotować Michnika?, zapewne odpowie "nie kupować Gazety Wyborczej i namawiać do tego wszystkich znajomych". Nic bardziej mylnego, ta gazeta już od dawna nie jest głównym źródłem dochodu dla Agory S. A, dlatego pomimo już widocznego spadku jej sprzedaży i braku wsparcia od rządu (państwowe firmy nie wykupują u nich reklam jak to było za rządów PO-PSL) spółka trzyma się całkiem nieźle. 

 

Obecnie zyski przynosi przede wszystkim należąca do Agory sieć kin Helios:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Helios_(sieć_kin)

 

To właśnie ta branża praktycznie ratuje im dupę, więcej szczegółów poniżej:

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wyniki-finansowe-agora-2016-rok-gazeta-wyborcza-strata

http://www.pch24.pl/mocne-plecy-michnika,43963,i.html

 

Zwłaszcza premiery takich filmów jak nowe "Gwiezdne Wojny" nakręciły mocno sprzedaż biletów. Więc jeśli ktoś chce bojkotować Agorę, to właśnie kina Helios są w pierwszej kolejności do omijania. Duże zyski przyniosła im ostatnio także sprzedaż zarówno filmu jak i książki „Wiedźmin: Dziki Gon”, w dodatku firma była współwydawcą gry komputerowej o tym samym tytule. Jeśli jednak ktoś lubi sobie pogiercować, zawsze warto pamiętać że istnieją pirackie wersje :D

 

Dodam że George Soros kupił niedawno 11% akcji Agory, jeśli firma zacznie przynosić straty to również strata dla niego. Upodobania polityczne nie zmieniają faktu, że nawet Soros nie jest w stanie grać przeciwko rynkowi, o czym zresztą się niedawno przekonał tracąc miliard dolarów grając na bessę w USA po wygraniu wyborów przez Donalda Trumpa, tymczasem amerykańskie rynki zareagowały hossą.

 

W ogóle coś ostatnio mu nie wychodzi. Wydał dużo hajsu na kampanię Clintonowej, i tak przegrała, w dodatku jeszcze ta strata na giełdzie. "Women March" okazał się kompletną kompromitacją. A w Polsce? Wpierw fail stowarzyszenia "Nigdy Więcej" z Simonem Molem jako "antyfaszystą roku". Potem Kinga Dunin z "Krytyki Politycznej" strzela głupkowaty artykuł o nocy sylwestrowej w Kolonii, a Sierakowski zapomniał ugryźć się w język z tym że ich pismo jest finansowane w 90% ze źródeł z zagranicy. Wcześniej wpadka "HejtStopu" z Pudzianem. "KOD" zamiast Majdanu, postawił Ciamajdan. A na dokładkę do "Centrum Monitorowania Zachowań Rasistowskich" niedawno wkroczyła policja doszukując się prawnych nieprawidłowości. Jak się okazało donos został złożony przez... "Fundację im. Batorego", którą chcieli wyruchać na kasę. Tak ładnie się to wszystko sypie :)

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w kinie byłem właśnie w Heliosie, bo jest w Rzeszowie - wpadłem w otchłań rozpaczy, gdy blok reklamowy trwał chyba 20 albo więcej minut. Pokurwiło ich kompletnie, płacę za film a oglądam reklamy za które to oni powinni mi zapłacić. Niech spierdalają.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały

Nie tylko ty się na to wkurzyłeś, bojkot tych kin już istnieje właśnie z tego powodu:

http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/art/4587865,kinomani-chca-bojkotowac-opolski-helios-powod-reklamy-sonda,id,t.html

 

To teraz są już dwa powody żeby ich bojkotować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rewter2 napisał:

Sorry że tak głupio spytam, a jaki jest ogólnie szerszy sens ten akcji?

 

To że najbardziej szemrane towarzystwo polityczne w Polsce staje się w końcu powoli coraz słabsze. I powiedzmy że nie warto ułatwiać im życia :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ich kin nie chodzę, bo:

1. Mam daleko, teraz.

2. Mam super kino w okolicy 3D (może nawet 7D:D), i chyba z 40 K - jest spoko i nie drogie ;)

3. Sam mam w domu "kino domowe" i TV 3D, tak więc wolę w domu sobie jebnąć seansik.

4. Oczywiście, że o tym wiedziałem, że Helios należy do Agory :) - tyle juz było na forum o tym ;)

 

Ale nie wiedziałem, że Szechter:ph34r: i jego Koprus Bezpieczeństwa Wewnętrznego:ph34r:, wydaje jakąś grę, no nie qwra mać.

Będę przestrzegał:rolleyes:.

 

 

3 minuty temu, rewter2 napisał:

Bekę sobie ze mnie kręcicie.

 

Absolutnie nie.

No chyba, że Pan prawnik pracuje dla Szechtera.

W takim wypadku zabraniam ! pracy dla tej KANALII:P.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kin.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cinema_City

Czyżby nasi starsi w wierze bracia wzięli się za "ukulturalnianie" nas poprzez kino. :)

Ostatnio wpadłem na pomysł, aby ze swojej wioski pojechać do kina do Wawy na jakiś film. Odpaliłem repertuar kin, przejrzałem i wniosek; jedno wielkie kinowe gówno. Jedyny film do rzeczy, to "szwedzka teoria miłości", grają, przepraszam grali w tygodniu, ale już nie grają.

No i kino z mam z bani. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rewter2 napisał:

Bekę sobie ze mnie kręcicie.

 

Jeśli ktoś bezustannie Cię opluwa, mówi że jesteś winien za coś, co zrobił ktoś inny - to będziesz tę osobę wspierał swoimi pieniędzmi, czy może jednak zadbasz o to, by ta osoba była jak najsłabsza? Czego tu nie rozumieć? Wyborcza od lat lansuje Polaków jako tępych, antysemickich debili, zwykłe bydło - a to nieprawda. Nie chcę by ktoś kto o mnie i mojej rodzinie kłamie, na mnie zarabiał. I tyle.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że wciąż są ludzie którzy jeszcze płacą za to, że się ich opluwa...

 

Byłem tylko raz w Heliosie, szału nie było. Dzięki za info że należy do kodomitów. Co do reklam w kinie to w sumie czy to Multikino czy cinemacity to 20minut reklam to takie minimum niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rewter2 to tak jakbyś chciał wspierać tego... ekhm... Pana poniżej, pomimo tego, że ma ludzi za debili. A kiedy ktoś Tobą gardzi, to nie zasługuje na Twój szacunek i wsparcie no nie? No chyba że lubisz być opluwany, to wtedy nie było tematu ;)

 

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HORACIOU5 napisał:

@rewter2 to tak jakbyś chciał wspierać tego... ekhm... Pana poniżej, pomimo tego, że ma ludzi za debili. A kiedy ktoś Tobą gardzi, to nie zasługuje na Twój szacunek i wsparcie no nie? No chyba że lubisz być opluwany, to wtedy nie było tematu ;)

(...)

 

Nie przepadam za panem Lisem, ale...

Cytowane nagranie jest manipulacją.

Proponuję na YT znaleźć pełne.

 

Swoją drogą w tym pełnym nagraniu wygląda to całkiem logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, EnemyOfTheState napisał:

Duże zyski przyniosła im ostatnio także sprzedaż zarówno filmu jak i książki „Wiedźmin: Dziki Gon”, w dodatku firma była współwydawcą gry komputerowej o tym samym tytule.

Ale przecież nie ma filmu ani książki o takim tytule! Chodzi Ci o książkę sezon burz? Wiem że Sapek, wałęsa polskiej fantastyki ;), ma politpoprawne odpały, ale wychowałem się na jego książkach i chociaż po czasie mam większość za takie sobie, to sentyment pozostał. Wieśka już kupiłem więc po ptokach. Poza tym - na pohybel kodzim synom!... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.