Skocz do zawartości

Dom modułowy - tani azyl dla samca


brushedsteel

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, 

Zastanawiałem się ostatnio jak po moim przyszłym rozwodzie rozwiązać problem mieszkaniowy (w perspektywie 2-3 lat bo na razie mam gdzie mieszkać). Kawalerki w moim mieście (z Top 5 miast Polskich) to minimum 150 tys. zł. za ruderę do remontu. Cholernie dużo. Poszukując rozwiązania natrafiłem na ciekawą tematykę domów modułowych, coś w stylu domów z kontenerów. Nie chcę wklejać linku by nie być oskarżonym o reklamę ale jedna firma proponuje "domek" wielkości typowej kawalerki w mieście czyli 35 m2 za ok 45 tys zł. Doliczając do tego działkę pod miastem za około 50 tys. Oferta wydaje się być atrakcyjna cenowo. 

Przewaga nad kawalerką wzrasta bo przez pół roku część czasu można spędzać na zewnątrz gdzie można walnąć 20-30 m2 tarasu. W wypadku wzrostu zamożności i/lub potrzeb można zrobić "remont" i dokupić kolejny moduł w podobnej kwocie i go dokleić do posiadanej już konstrukcji. 

Spotkał się ktoś z was z takim rozwiązaniem? jakieś przemyślenia?

Zdjęcie jest poglądowe, te polskiej firmy wyglądają inaczej jeśli modzi się zgodzą wrzucę ich wizualki. 

 Minimod-modular-mobile-home-by-MAPA-Architects_dezeen_8.jpg

 

 

 

Edytowane przez brushedsteel
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgłębiam temat bo chce się wynieść na zadupie i jakieś mały domek ogarnąć i właśnie na te modułowe patrzę. 

 

Ogólnie to jest problemem izolacją/grubością ścian, te które znalazłem w przystępnej cenie nie spełniały jakiś tam norm odnośnie przenikalności cielnej czy jak to się zwie, a normy mają się cały czas zaostrzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Też dużo myślałem aby spierdolić od stada. Nawet działkę rolną kupiłem na wsi 850m/20 tys.

Jeżeli miałbym coś tam postawić to coś takiego:http://allegro.pl/domek-letniskowy-drewniany-na-zgloszenie-65-m2-i6723545700.html#thumb/5

Można samemu wykończyć zamykając się w cenie około 60 - 80 tys. No i ma się na to duuużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną fajną opcją są domy z kontenerów morskich, design całkiem ciekawy. Samemu można wszystko zrobić , używany kontener zaczyna się od  5 tys zł a nowy kupimy za ok 15 tys. 

 

Jest firma która sprzedaje taki wykończony "pod klucz" 29 m2 za 55 tys zł. wygląda bardzo ciekawie, polecam wygoolować. 

 

@Adolf jesteś pewny że taki domek możesz postawić na działce rolnej na stałe? próbowałem się tego dowiedzieć ale jak zawsze w naszym kraju prawo nie jest zbyt precyzyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza Cię wielkość domku w podstawie, bodajże 25m2 i nie może być na trwale związany z gruntem. Chyba że masz działkę min. 3000 m2, wtedy jest to siedlisko i możesz się budować.

 

Opieram się na pobieżnej znajomości przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie coś jeszcze znalazłem : 54 m2 za ok 70 tys zł brutto

 

domek44a.jpg

domek4a.jpg

 

 

łóżka są na antresoli którą dla siebie rozwiązał bym zupełnie inaczej niż w projekcie ale pomysł bardzo ciekawy. Wykończył bym ściany a nie zostawił samą płytę ale to miał być chyba designerski zabieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@variantb Trzeba sobie odpowiedzieć realnie na pytanie czego do życia potrzebuje samiec bez bagażu w postaci kobiety. Czy musisz mieć mieszkanie 80 m2? albo dom 120 m2. Oczywiście jeśli kogoś stać to rozumiem, ale jak mam pchać się w kredyt na 300 tys zł albo więcej i mieszkać jak każe schemat, lub wydać max 100000 tys razem z działką i urządzeniem to wydaje mi się to lepsza i bezpieczniejsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

@brushedsteel właśnie chciałem założyć taki temat, ale widzę że ubiegłeś mnie dawno temu :)

Mocno zastanawiam się nad takim domem, może nie modułowym, ale takim do 40-50 metrów. Na zdjęciach domki tego typu prezentują się bardzo dobrze, ale nie znam nikogo kto takie cudo by sobie sprawił. Ma ktoś z Was taki domek lub zna kogoś kto ma? Da radę zmieścić się ze wszystkim w 200 k? Polecacie? 

Bardziej niż zakup samego domu martwi mnie kupno działki w dobrej cenie i lokalizacji, ale to jest już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy modułowe wydają się ciekawe bo są tanie, ale prawda jest taka że przy odrobinie chęci dom murowany o tym samym metrażu wyjdzie taniej, spełniając normy cieplne, a najtańsze domy to chyba płyty osb wypełnione wełną.

 

Co do kontenerów to się nie znam, chociaż to faktycznie może być tańsze niż mur, ale nie jestem pewny

 

Moim zdaniem jedyny atut domów modułowych to czas, zamawiasz czekasz kilka dni i masz.

 

Ps nie zapominajcie o przyłączach(woda, ścieki, prąd, gaz) bo to też ogromne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, taki metraz to sami sobie zbudujecie sposobem gospodarczym(wlasnymi recoma) 50-60 metrow toz to powierzchnia garazu. Sam robie plany na wypadek gdybym musial skorzystac z planu b. Co do mieszkan,  to fakt, drogie, ale w razie potrzeby szybciej da sie to spieniezyc. Zastanawialem sie nad domkiem na dzialkach ROR, tylko ze tam pol roku jest bez mediow.

Edytowane przez Animavilis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Przeliczmy sobie wynajem (ok 1-2tys zł) przez jakieś 10 lat wychodzi ~120-240tys złoty. Czyli można oszczędzić naprawdę potężne pieniądze, a działkę można sprzedać, lub później postawić sobie powoli murowany dom. Może warto przemęczyć się rok, lub dwa za granicą, żeby mieć swój własny kąt i działać/rozwijać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Teraz, Zupa15 napisał:

Panowie ile tam jest pokoi?  Pytanie całkowicie źle zadane. Podstawowa kubatura/metraż opiera się o budowę kontenerów morskich . 

 

jak to wygląda z ocieplaniem budynku?  Tak samo ja ze wszystkim, każdy materiał ma specyfikacje montażowa. Najpopularniejsza jest metoda podobna do "ściany z płyty obornickiej"(wafel blach z izolatorem w środku[zazwyczaj poliuretan/styropian]). 

 

właśnie sam się zastanawiam właśnie nad domkiem modułowym a domkiem Holenderskim Dwa różne pojęcia. Ogólnie domek 'holenderski' to bardziej przyczepa(czyli konstrukcja na ramie nośnej) a kontener to konstrukcja ramy samonośnej.

 

 chciałbym się coś więcej się dowiedzieć :)  Wujek G prawdę ci zapoda `Domy z kontenerów.`

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te domy są tanie bo to nie domy :-).

 

To znaczy nie w sensie prawnym. Gmina nie da Ci numeru, nie zameldujesz się itp. Jeśli chcesz miejsce do mieszkania, dach nad głową ok. Ale ma sporo ograniczeń.

Dopiero ceny takich budynków uświadamiają jak dużą cenę nowego domu stanowi obsługa biurokracji.

 

Oczywiście zależy co komu potrzeba. Z mojego doświadczenia wynika, że najtańszym sposobem nabycia nieruchomości jest posiadanie żywej gotówki. Wystarczy wtedy zrobić listę pożądanych cech i szukać/dać znać do agencji pośrednictwa. W rok trafi się zwykle okazja, że ktoś musi koniecznie szybko sprzedać.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.