Skocz do zawartości

Islam - szansa czy zagrożenie dla mężczyzn w Europie?


Krzysiek1991

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/23/2017 at 10:43 PM, Krzysiek1991 said:

http://www.wykop.pl/link/3618551/kpmg-jawnie-dyskryminuje-mezczyzn/

Im bardziej widzę i czytam o tzw."pozytywnej dyskryminacji" mężczyzn tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy może jednak z perspektywy czasu Islam jako dominująca religia w Europie będzie lepszym rozwiązaniem niż  obecnie panujący syf. Odnosząc się do Islamu mam na myśli te normalniejsze kraje jak Liban, ZEA(czyli wersja trochę lajt). Bo mam wrażenie że my mężczyźni w Europie chyba już przegraliśmy z feminizmem... I jeśli coś się nie zmieni to będziemy my mężczyźni w Europie traktowani tak jak białych traktują w RPA. Oficjalnie równość i braterstwo w rzeczywistości pełna poniewierka i plucie w twarz...

Po owocach ich poznacie. Popatrz na kraje muzułmańskie, nawet te bogate w ropę. Czy chciałbyś tam żyć? 

Nawet jeśli jesteś tam "pozytywnie dyskryminowany" na co dzień to pamiętaj że ty odpowiadasz osobowo i finansowo za swoją (swoje) kobiety.

W islamie własność kobiety (także prezent ślubny który fundujesz) należy do niej, własność mężczyzny należy do rodziny, bo to on jest odpowiedzialny za nią.

 

Wojna jest na wyższym poziomie - walka idei kolektywistycznych (religie, marksizm, socjalizm, feminizm) a ideami indywidualistycznymi, wolnościowymi.

 

Zamieniając matriarchalny feminizm na patriarchalny islam skaczesz z deszczu pod rynnę - jesteś tylko trybikiem kolektywu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa przechodzi to samo co Iran od końca II wojny światowej do 1978 roku. Im też wpychano na siłę zachodni, frywolny styl życia. Brytole wysysali tyle surowców, ile się dało. Islam był jednoczącym napędem wszystkich Persów, więc zrobili religijną rewolucję i jest jak jest do dzisiaj. 

Afganistan - dziki kraj, tam na siłę laickość wpychali Sowieci. Interwencja ZSRR, potem USA. Do dziś nie mogą się z tego podnieść.

Znalezione obrazy dla zapytania iran dawniej i dziÅ

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, t0rek said:

Mnie zawsze zastanawiało takie podobieństwo - żydowskie "kostki"

Te kostki są podobne bo islam to odlam judaizmu skonfigurowany pod arabow.

To samo z chrzescijanstwem. 

 

Co da samej kostki u zydow ( plus owijka na ręku) zwolennicy teorii ze ludzkosc jest wytworem eksperymentu genetycznego, twierdzą tez ze owe akcesoria to namiastki i pamiatki po urządzeniach łacznosci jakie " narod wybrany" dostal do kontaktu z " bogami" ktorzy de facto byli przybyszami z innego ukladu planetarnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, AR2DI2 said:

Co da samej kostki u zydow ( plus owijka na ręku) zwolennicy teorii ze ludzkosc jest wytworem eksperymentu genetycznego, twierdzą tez ze owe akcesoria to namiastki i pamiatki po urządzeniach łacznosci jakie " narod wybrany" dostal do kontaktu z " bogami" ktorzy de facto byli przybyszami z innego ukladu planetarnego.

Szukałem na ebay nie ma. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał:

Sąsiedzi doniosą że nie przestrzegasz nakazów i głowa do ucięcia.

Jest wiele odłamów islamu i jakoś nie widać żeby sobie na wzajem islamiści robili krzywdę choćby w Europie. Naparzają głównie niewiernych i samice, które chodzą zbyt skąpo odziane...

 

1 godzinę temu, Orybazy napisał:

Po owocach ich poznacie. Popatrz na kraje muzułmańskie, nawet te bogate w ropę. Czy chciałbyś tam żyć? 

Nawet jeśli jesteś tam "pozytywnie dyskryminowany" na co dzień to pamiętaj że ty odpowiadasz osobowo i finansowo za swoją (swoje) kobiety.

W Europie nie odpowiadasz? Płacąc jej alimenty do końca życia a ona publicznie może się z Ciebie śmiać i upokarzać obsmarowując w mediach jak Izabela Marcinkiewicza. W większości odłamów islamu raczej dostawała by taki wpierdol że nie pomyślała by o robieniu pseudo kariery na cudzej krzywdzie. 

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

 

Aby zatrzymać ten przemarsz potrzebne były/są twarde, niepopularne, "niehumanitarne" decyzje za które żaden z polityków nie chciał wziąć odpowiedzialności.

Politycy nigdy nie mieli skrupułów wysyłać mężczyzn na śmierć (żyją jeszcze weterani II WŚ). Humanitarność myślę, że nie jest tu czynnikiem.

Taka masa ludzi z krajów o niskim średnim IQ będzie oznaczała że będzie nimi łatwiej manipulować. Będą zależni od socjalu i głosować na socjalistów.

Napięcia społeczne będą dobre dla polityków - dziel i rządź. Inwigiluj i kontroluj aparatem policyjnym.

  

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

 

 

Niestety moim zdaniem prawda jest taka, że aby powstrzymać najazd muzułmanów jedyną opcją byłoby użycie ostrej amunicji.

Możemy postawić setki kilometrów zapór, które zostaną sforsowane. Jak nie w tym to w innym miejscu.

Zastrzelisz pierwszy tysiąc to milion już nie przyjdzie.

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

Na pierwszym filmie widać jest jak bardzo nie ma sensu ta cała szopka. Służby stoją i patrzą jak obcy forsują umocnienia. Ile ten płot wytrzyma? Co stoi na przeszkodzie aby zrobić wyłom 4 kilometry dalej? Przecież nkt nie jest w stanie postawić ludzi co dajmy na to 50 metrów aby obserwować czy ktoś się nie przedziera przez całą dobę.

Postraszą ich gazem łzawiącym, jakimiś granatami hukowymi jak na drugim filmiku, może kilka procent odniesie przy okazji jakieś lekkie obrażenia, ale po kilku dniach Ci ludzie będą znowu szturmować granice.

 

Mam złe przeczucie, że będziemy do nich strzelać, ale wtedy, kiedy będzie już na to za późno. Nie jestem rasistą.

Jeśli ty nielegalnie przekroczysz granicę to będą (i powinni) strzelać, rasa nie ma tu nic do znaczenia.

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

Po prostu uważam, że mamy prawo bronić naszego domu przed obcymi wszelkimi dostępnymi środkami.

Życzyłbym sobie takiego zapisu w prawie polskim.

Polak niestety nawet własnego domu nie może bronić. Spróbuj pójść do sklepu i kupić karabin.

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

Sama świadomość tego, że wchodząc na czyjeś terytorium bez zgody właściciela grozi utratą życia skutecznie odstraszyłoby 99% przestępców.

To samo mogłoby obowiązywać w skali mikro (posesja) jak i skali makro (państwo).

Dokladnie, ciekawie opowiada o tym Cejrowski. Szeryf w Arizonie mu kazał kupić broń bo nawet jeśli do niego zadzwoni o pomoc to może być martwy zanim on dojedzie :). 

On 2/24/2017 at 9:51 AM, Nomorepanic said:

 

Co do tematu, to moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "mężczyźni w Europie". Jesteśmy tak podzieleni jak podzielone są narody.

Myślę, że dla mężczyzn z państw, które opierają się tej zarazie islamska inwazja może być szansą na wzmocnienie naszej pozycji, no bo od kogo kobiety zaczną wymagać radykalnych działań w trudnych czasach?

Natomiast np. Szwedowie - no oni mają problem, i będą mieli jeszcze większy, gdy będą zmuszeni do opuszczenia swojego własnego kraju aby przeżyć. Oni utracą swoją wartość i swoją tożsamość.

Są tacy którzy chcą walczyć, zobacz Golden One na YT. Mam styczność z Duńczykami i mam wrażenie że gdy przyjdzie co do czego to jeszcze trochę "jaj" im zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, realista napisał:

Jest wiele odłamów islamu i jakoś nie widać żeby sobie na wzajem islamiści robili krzywdę choćby w Europie. Naparzają głównie niewiernych i samice, które chodzą zbyt skąpo odziane...

Gdyby w Europie zapanował islam - moim zdaniem byłoby tak:

1. Podatki poszłyby w dół i to ostro

2. Innowiercy (np katolicy) nie byliby prześladowani ale za to musieliby płacić dżizję (podatek za bycie innego wyznania)

3. Ateiści oraz homosie - byliby przesladowani i mordowani.

4. Prawo byłoby proste i egzekwowane należycie

5. Przywróconoby (i to natychmiast) karę śmierci

6. Spokojnie zezwolonoby (a nawet nakazano) - na posiadanie broni.

 

Z uwagi na fakt, że nie jestem ateistą oraz nie jestem homosiem - to dla mnie p. 3 nie stanowi zagrożenia.

Zostałbym więc opodatkowany zgodnie z zasadą z p. 2 (dżizja)

No ale pozostałe podatki byłyby znacznie niższe - więc na pewno nie byłbym bardziej obciażony podatkami niż jestem dzisiaj.

 

Muzułmanie oczywiście nie lubią katolików, żydów czy protestantów. Ale zdecydowanie bardziej ich szanują niż ateistów. Dlatego, że zarówno katolicy, Żydzi i protestanci - wierzą w de fakto tego samego Boga. A jesli nawet jest to inny Bóg (np Budda) - to i tak Muzułmanie mają do wyznawcy jakiegokolwiek Boga więcej szacunku niż do bezwyznaniowca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam moim zdaniem nie jest kompatybilny z kulturą zachodu. Pod żadnym względem. Wiem, co was w nim rajcuje. Pewien ład i porządek społeczny :) Tylko pamiętajcie, tam alfa ma kilka żon na legalu, a plebsowi zostają kozy albo gwałty. Wolałbym porządek na wzór Chin, Korei i Japonii. 

@Bonzo można udawać, nic trudnego :) Tylko widzisz, tu już zaczyna się kolejna opresja społeczna - na podstawie jakiejś książki spisanej 200 lat po fakcie gdzieś na pustyni :) 

Ludzkość powinna iść do przodu, a nie cofać się do epoki brązu czy średniowiecza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rey napisał:

Islam moim zdaniem nie jest kompatybilny z kulturą zachodu.

Tylko że kultura zachodu nie istnieje już od dziesiątek lat. Teraz dominuje tam lewactwo wraz z mieszanką kultur z innych krajów. 

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@realista Słuszna uwaga... Człowiek tak myśli przez pryzmat historii. 3 lata temu jak byłem w Londynie to nie wiedziałem, czy samolot wylądował w Indiach czy w Afryce... Powiem wam, że stracha miałem na południu 4-5 strefa. Taki biały rodzynek w autobusie albo metrze haha! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rey napisał:

Islam moim zdaniem nie jest kompatybilny z kulturą zachodu. Pod żadnym względem.

Może i nie jest.

Ale tej kultury zachodu już dawno nie ma !

I islam - jakkolwiek niekompatybilny z kulturą zachodu - na pewno jest bardziej z nią kompatybilny niz z tym co dziś w Europie występuje. Czyli - kultura PEF (pedało-ekolo-femino)

 

Kultura zachodnia była mocna. I ona setki lat była w stanie stawić opór islamowi. Kultura ta znikła. Wyparta przez PEF.

PEF nie jest żadną kulturą (chyba, że "kulturwą")

Pojawiła się więc próżnia, ktorej natura nie znosi. I tę próżnię wypełni:

- albo odrodzona kultura zachodnia (nic na to jednak nie wskazuje)

- albo islam

 

Alternatyw nie widzę.

 

Nie twierdze, że islam to dobre rozwiązanie. Ale jest to rozwiązanie JAKIEŚ. Słowo JAKIEŚ - oznacza że nim są zasady, proste reguły i jest porządek.

Może nie taki jakiego bym oczekiwał (a oczekiwałbym Europy XIX wieku).
No ale jesli mam do wyboru kraj gdzie są niskie podatki, istnieje kara śmierci, jest proste prawo i jasne zasady zamiast makagigi obecnego, z ktorego nic nie wynika - to wybieram państwo wyznaniowe, gdzie prawo oparte jest na Koranie. Owszem - będę płacił dżizję (co i tak bedzie tańsze niż dzisiejsze podatki, przypominam, ze w krajach islamskich nie ma VAT'u) - ale za to będe wiedział, że za morderstwo jest kara śmierci, że mogę sobie kupić broń, że jesli złodziej mi coś ukradnie - to się nikt z nim pierdolił nie będzie a utnie rękę publicznie - by inni wiedzieli że kradzież nie popłaca.

Gdy gównażeria wybije mi szybe w domu - to islamska policja ich złapie, każe za szybę zapłacić (co rodzice uczynią w podskokach), potem wybatoży (publicznie) i puści wolno.

 

I żeby było jasne - żadnym zwolennikiem islamizacji Europy nie jestem. Ale to jest proces, który nastapi jesli Europa nie zechce przywrócić normalnych wartości - czyli stac się Europa XIX wieku.

I doprawdy - zdecydowanie wolę prawo szariatu (gdzie jako innowierca będę obywatelem drugiej kategorii) niż obecne porządki, gdzie jestem obywatelem zerowej kategorii, ktory musi na kazdym kroku wykazywać, że nie jest złodziejem, nie może jeździć samochodem bez pasów (choć ja jeżdzę legalnie), nie może bez pytania urzędnika pierdnąć czy nawet beknąć w dowolnej w zasadzie sprawie.

 

Takich problemów w państwach islamskich nie ma. Sa jasne zasady, niezmienne i trwałe. Nie ma tak, że dziś coś jest dozwolone a jutro już nie, i w dodatku to urzędnik w jednym mieście może uznac, że tak można, a w innym już nie.

Reguły są proste, jasne i logiczne. Może wolałbym inne, ale lepiej jesli są takie niż jakieś nieznane.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Brat Jan napisał:

Islam się radykalizuje, nie jestem pewien czy po przejęciu władzy skończy się tylko na dodatkowych podatkach dla innowierców.

Islam radykalizuje się od zawsze.

Dżizja była powszechna na przykład w Iranie. Innowierca dostawał wybór - albo płacisz dżizję albo przechodzisz na islam.

Władcy zauwazyli, że pieniądze z dżizji są na tyle duże, że polecili zbyt mocno nie namawiać na to by innowierca zmieniał wiarę - gdyż wtedy znikłoby źródło dochodu.

Oni tacy głupi nie są.

 

Ta cała "radykalizacja" to element marketingowy - by ukazać jak silny jest islam.

Ale gdy powstaną kalifaty - mordowanie innowierców nie będzie się zwyczajnie opłacało.

A jesli nawet ktoś wpadnie na taki pomysł - to zanim to zrealizuje - będzie miał sporo ateistów i homosiów do wyrżnięcia. Więc "trochę się zejdzie".

A potem to i tak nie wiadomo co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AR2DI2 napisał:

Te kostki są podobne bo islam to odlam judaizmu skonfigurowany pod arabow.

To samo z chrzescijanstwem. 

Często dochodzę do wniosku że te religie są wymyślone przez Żydów aby dzielić, jednych napuszczają na drugich, a sami siedzą na górze, pospisywali sobie wiele ksiąg a to są ich sprytne wymysły, im starszy jestem tym bardziej dochodzę do takich wniosków. Oczywiście Biblia zawiera wiele wspaniałych przykładów na życie i tym podobne, ale koran już inaczej, talmud też inaczej, ciekawa sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonzo Podpisuje się również pod tym. Do czego to doszło, że marząc o wolności i kapitalizmie patrzymy w stronę Bliskiego Wschodu :( 

Islam będzie, kwestia czasu. Na zachodzie (nie lubię tego słowa ale go użyję) kolorowi rozmnażają się na potęgę. W takiej Polsce czy nawet Niemczech to pary mają 1, max 2 dzieci. A tamci zdecydowanie więcej. Matematyka jest prosta. Jedni zastąpią drugich a razem z tym ich kultura. Aczkolwiek! Turcy w Niemczech są mocno zlaicyzowani. W tym roku byłem na wakacjach w okolicy Bodrum w Turcji. Spodziewałem się kobiet w szmatach, wycia muzeinów i innych takich atrakcji. A jak było? Turczynki w bikini, Turcy palą szlugi, piją alko, wydziarani, nie przeszkadza im amerykański rap z głośników. Z kilkoma gadałem z leżaka obok. - młode ziomeczki z dziewczynami. Jednego dnia wszyscy zaczęli wywieszać wszędzie dosłownie flagi. Pytam ich czy mają jakieś święto. A oni, że to lokalne wybory. Pytam ich delikatnie czy są zadowoleni z ponownego wyboru Erdogana a oni coś w stylu - że taki kraj jak ich potrzebuje silnego przywódcy w regionie, pomimo, że jest konserwatywny - ale mówią, że to tylko pozory tej konserwy i że im się podoba tak jak teraz jest. Byli dumni. A tak ogólnie to wszędzie tam widać inwestycje, same nowe samochody. Taki Dolny Śląsk to syf przy ich regionie. Wiadomo kraj zróżnicowany, ale mały szok kulturowy był. Sam się sobie dziwię, bo jeszcze kilka lat temu wpadłem w taką prawicowo-narodową propagandę i narrację. Po ich bliższym poznaniu tak naprawdę nie uważam ich za dzicz. 

 

@The Motha Bo tak jest. Jak się wgłębi mocno w historię religii, to Chrześcijaństwo zostało wymyślone przez Żydów w Rzymie. Islam jest odpowiedzią na to. Inni też chcieli mieć wielką religię, więc sobie wymieszali jedno z drugim. 

Edytowane przez Rey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonzo Islam wygrywa dzięki jednemu ważnemu punktowi który pominąłeś, mianowicie oni wierzą w Boga, wierzą w coś niematerialnego, poparz na zamachowców samobójców? to daje im przewagę, tak jak wspomniałeś na Zachodzie przejmą cały ten bajzel, bo Anglik czy Niemiec nie wierzy w nic oprócz swojego auta czy smartfona...

 

Swoją drogą podobne było kiedyś Chrześcijaństwo, wtedy jak dobrze wiesz tez przecież ludzie umierali za wiarę...

W Polsce próbuje się to nam na siłę wcisnąć ''zasady'' Zachodnie, ale istnieją jeszcze siły które skutecznie to uniemożliwiają, patrz ''Tęczowy piątek'' rodzice nie wyrazili na to zgody ichuja zrobili...

 

Podoba mi się postawa Romana Dmowskiego, który był na bakier z kościołem, ale zaznaczał że to jest bardzo ważny element kulturowy, który w pewien sposób zrzesza państwo, dziś jest skutecznie podkopywany, poprzez nagłaśnianie wybryków księży, i tu muszę zauważyć że kościół sam sobie podcina skrzydła w tej sytuacji, ale jednak był jakimś fundamentem...

 

Dopóki ludzie będą mieli wiarę w coś niematerialnego, jak to mówił jakiś Bezmenov to będzie to trwało, jeśli to utracą to koniec...

 

Swoja drogą patrząc po losach świata, pewne cywilizacje dochodziły do szczytu rozwoju, a potem im odpierdalało, tak było z Persami, Rzymianami teraz jest z Europą, przychodzi inna cywilizacja, lepiej zorganizowana, pełna zasad, wartości, wiary w byty nadprzyrodzony i mamy efekt, dla nich wartością najważniejszą jest służba Allahowi, co taki typowy Europejczyk może mu przeciwstawić, skoro jest wyprany z wszelkiej zasad, morali i tak dalej??

 

Generalnie to co widzimy to nic innego jak wojna religijna :)

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, The Motha napisał:

Islam wygrywa dzięki jednemu ważnemu punktowi który pominąłeś, mianowicie oni wierzą w Boga, wierzą w coś niematerialnego, poparz na zamachowców samobójców? to daje im przewagę, tak jak wspomniałeś na Zachodzie przejmą cały ten bajzel, bo Anglik czy Niemiec nie wierzy w nic oprócz swojego auta czy smartfona...

Nie tyle pominąłem - co nie napisałem jako tzw "oczywistą oczywistość"

Człowiek wierzący wie jedno - że śmierć nie jest końcem.

I wtedy nie ma on problemu z tym by ryzykować ! Nawet życiem. Bo wie o tym, że po śmierci będzie żyć dalej, tylko w innym, i to lepszym świecie.

Nie bez powodu żołnierze Wehrmachtu mieli "Gott mit Uns" na klamrach pasów.

 

I dlatego armia wierzących zawsze ma lepszą wartośc bojową od armii ateistów. Bo ci ostatni wiedzą, że ryzykowanie życiem to ryzykowanie czymś najwyższym, najcenniejszym. Zrobią wszystko by nie ryzykować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2018 o 19:09, Bonzo napisał:

I dlatego armia wierzących zawsze ma lepszą wartośc bojową od armii ateistów.

Dlatego są dobrym mięsem armatnim, łatwo nimi sterować, manipulować.. Jednak Samo zwycięstwo to nie wszystko. Owoce wiktorii trzeba utrzymać. A do tego najlepiej nadają się ateiści. 

 

Cały czas podajemy przykład konwencjonalnych konfliktów. Ale one są sterowane. Tak jak psa wypuszcza się, bo on ochroni swojego Pana. Podobnie wierzący dla swojego zrobią wszystko. Jednak po wszystkim są zamykani do klatek, daje im się karmę i trzyma mocna za ryj. 

Dnia 8.11.2018 o 18:56, The Motha napisał:

lepiej zorganizowana, pełna zasad, wartości, wiary w byty nadprzyrodzony i mamy efekt, dla nich wartością najważniejszą jest służba Allahowi, co taki typowy Europejczyk może mu przeciwstawić, skoro jest wyprany z wszelkiej zasad, morali i tak dalej??

Bo dzicz to masowość. Jednostka będąca wolna od religijnych urojeń nie ma z nimi szans. Tak samo jest z samicami. Facet nie ma szans ze stadnymi samicami. Dlatego system zawsze zatryumfuje. 

Dnia 8.11.2018 o 18:38, Rey napisał:

W tym roku byłem na wakacjach w okolicy Bodrum w Turcji. Spodziewałem się kobiet w szmatach, wycia muzeinów i innych takich atrakcji. A jak było? Turczynki w bikini, Turcy palą szlugi, piją alko, wydziarani, nie przeszkadza im amerykański rap z głośników. Z kilkoma gadałem z leżaka obok. - młode ziomeczki z dziewczynami. Jednego dnia wszyscy zaczęli wywieszać wszędzie dosłownie flagi. Pytam ich czy mają jakieś święto. A oni, że to lokalne wybory. Pytam ich delikatnie czy są zadowoleni z ponownego wyboru Erdogana a oni coś w stylu - że taki kraj jak ich potrzebuje silnego przywódcy w regionie, pomimo, że jest konserwatywny - ale mówią, że to tylko pozory tej konserwy i że im się podoba tak jak teraz jest. Byli dumni. A tak ogólnie to wszędzie tam widać inwestycje, same nowe samochody. Taki Dolny Śląsk to syf przy ich regionie. Wiadomo kraj zróżnicowany, ale mały szok kulturowy był. Sam się sobie dziwię, bo jeszcze kilka lat temu wpadłem w taką prawicowo-narodową propagandę i narrację. Po ich bliższym poznaniu tak naprawdę nie uważam ich za dzicz

Islam Turecki oraz Perski a czysty Arabski to kosmos. Pamiętaj, ze Turcy jeszcze są świeckim państwem, co prawda rządzoną przez islamistę. Iran ma ogromną kulturę przedislamską. Nawet Syryjczycy.

 

My się obawiamy Islamu Wahabickiego - Saudyjskiego. Podziękujmy za to Brytyjczykom, którzy najpierw stworzyli ideę panarabizmu, a później wsparli dynastię saudyjską jako przeciwwagę dla Syryjczyków. 

 

Poczytajcie o Królestwie Wielkiej Syrii z 1920 roku i ich rywalizacji z Saudami o Mekkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.