Skocz do zawartości

Nauka jazdy na motocyklu - kat. A


Pozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nawinąłem już z 500km od początku marca. Ja z tych zimnolubnych, a pomiędzy nogami mam V-kę 1100, więc cojones zabezpieczone :D

Dziś też miałem opcję na wyjebkę, ale jakoś uniknąłem. Godzinę wstecz uczyłem przyjaciółkę na 125ccm. Pojeździłem tym trochę, to po przesiadce na kobyłę na chwilę zapomniałem, że rollgazu się używa deko inaczej :D


@Brat Jan poobijany Ty/ motór?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajna jest opcja, że ośrodek szkolenia udostępnia platformę e-learnigową i nie trzeba chodzić na wykłady. Ale i tak do teorii uczyłem się ze strony prawojazdy360.

Obecnie 4 godziny wyjeżdżone mam. Zacząłem robić ósemki, slalom wolny, jazda na pół sprzęgle bez gazu, ułożenie rąk na hamulcu i gazie jednocześnie, hamowanie tył, hamowanie przód, dwa na raz itp. Naciskanie na podnóżek jak skręcam, żeby się motocykl kładł w stronę w, którą chce skręcić.  Zauważyłem, że podczas ósemek kolana mi uciekają do zewnątrz jak chce położyć motocykl. Czasem się na tym sam złapie a czasem instruktor musi mi powiedzieć żebym kolana do środka trzymał. 

 

Jak się przesiadłem z Yamahy na Gladiusa i jak ósemki zaczynałem robić pierwszy raz to co chwila musiałem się nogą podpierać ziemi bo nie mogłem utrzymać równowagi. Za ciężki był na początku.  Ale za to w Gladiusie jest lepsze sprzęgło. Nie zgaśnie tak szybko jak źle puścisz. A w Yamaha to te sprzęgło tylko w jednym momencie łapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WSK - dobre motocykle. Do dziś można spotkać na drogach., ale nie tak jak kiedyś powszechnie na wsi, tylko obecnie u koneserów polskiej motoryzacji - polskich jednośladów.

Motocykl, którego budowa była stosunkowo prosta i stosunkowo łatwo było dojść co w nim może nie działać.

Inny motocykl godny uwagi, to Mińsk - też wielu znajomych jeździło na nim. Mińsk to trochę bardziej zaawansowana WSKa.

Jeździł się na takich w cywilnych ciuchach - czyli jakiś jeans i opcjonalnie kurtka. Teraz to ludzki stosują prawdziwe zbroje, kombinezony typu https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/dobry-kombinezon-motocyklowy-co-kupic/8a3

 

Ehh... te lata 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.