Skocz do zawartości

I co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Jean Asselborn, pełniący stanowisko ministra spraw zagranicznych Luksemburga, stanowczo zakwestionował prawo Polski do bycia członkiem Unii Europejskiej. Jego zdaniem, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości kraj nie spełnia już warunków wymaganych do zostania członkiem wspólnoty, a co za tym idzie, może zostać z niej wyrzucony....

 

Robi się ciekawie.

 

http://otobus.com.pl/wyrzucenie-polski-unii-europejskiej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE czerpie same profity z eksportu produktów do Polski (zniesione cła, otwarte granice).

Zresztą dopłacamy do tego całego interesu z własnego budżetu inkasując mniejsze należności, które i tak są ograniczone w użytkowaniu bo nie możemy ich inwestować na to co nam się podoba.

Jednak też sami się uzależniliśmy już od UE. Myślę, że wyjście Polski może być nie korzystne dla nas i dla UE.

Edytowane przez rejdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel Marka czyli Max Kolonko parę lat temu ... :D... miał program, w którym zapowiadał, ze upadek UE może oznaczać korektę granic raczej na naszą niekorzyść. Nasza sytuacja geopolityczna jaka jest to każdy widzi. Zadłużenie Polski też jest przeogromne. Mnie tam to raczej nie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciski przed kolejną runda "negocjacji" ;-) raczej bez znaczenia.

 

A po prawdzie mało krajów nie spełniło by dziś kryteriów członkostwa: Hiszpania, Włochy, Francja... Może Benelux z Finlandią... ? 

 

Na razie pozycja Polski rośnie, bo Niemcy potrzebują sojuszników - stracili Francję, Włochy i UK w osobach Valsa, Renziego i Camerona (no i Brexit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten gość to powiedział jako minister spraw zagranicznych czy jako jakiś reprezentant Mumii?  Kim ten człowiek jest? Jest, cytat: "pełniący stanowisko ministra spraw zagranicznych Luksemburga". Albo pełni obowiązki lub piastuje stanowisko. Q...a, nie mam już siły do tych dziennikarzy - pismaków, że tak kaleczą język.

Ale skoro Luksemburg ma większe znaczenie w Mumii jak Polska, to należy mieć na UE wyjebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan w polityce jest nikim, bądźmy szczerzy - i to co mówi, nie ma znaczenia. No chyba że się z czymś wygadał, albo było to wygadanie kontrolowane. Wyjście Polski z UE niesie taki wachlarz skutków, że jestem za głupi by spróbować chociaż je zwizualizować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.