Skocz do zawartości

Finansowy Ninja


Lemuel Guliwer

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MichaelLevitt napisał:

Za dużych oczekiwań nie powinieneś mieć, jak zamierzasz zabrać się za tę książkę :D

@MichaelLevitt - a dlaczego nie? Daj kilka argumentów?

 

Powiem tak: książka dotyczy zarządzania finansami osobistymi, tudzież prowadzenia budżetu domowego. Zatem jeżeli brat Lemuel byłby brokerem giełdowym to faktycznie nie miałby czego szukać w tej książce, ale z tego co widzę to młody samiec którego mogą interesować kwestie o których wspomniałem.

 

Bracie Lemuel: nie musisz kupować tej książki - nie dlatego że jest kiepska - po prostu jej autor - Michał Szafrański zebrał w niej i usystematyzował całą wiedzę w zakresie finansów osobistych jaką za darmo udostępnia w ramach swojego bloga.  Więc jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze a poświęcić trochę własnego czasu - to na blogu znajdziesz wszystko to co jest w książce, tylko trzeba sobie tę wiedzę "wyłuskać" z różnych wpisów. Jeżeli chcesz mieć wszystko pod ręką, w jednym miejscu, z uaktualnionymi przykładowymi danymi liczbowymi na moment wydania książki to zachęcam do zakupu bo naprawdę warto.

 

Wielu młodych a i starszych samców ma problemy z zapanowaniem nad własnymi pieniędzmi. Teoretycznie wszystko sprowadza się do jednej bardzo prostej kwestii: Mniej wydawać niż się zarabia. Niestety w praktyce np. brak nawyków wyniesionych z domu uniemożliwia skuteczne wprowadzenie w życie tej bardzo prostej zasady. No bo jak to... zacząłem odkładać, spisuję na to, ściskam każdy grosz - a tu bach - niespodziewany wydatek który skonsumował efekty np. półrocznych wysiłków - pełny wkurw, zniechęcenie - wniosek: ze mną jest coś nie tak - nie potrafię oszczędzać, pieniądze się mnie nie trzymają...

 

 

Nie będę tutaj recenzował tej książki bo wiele opinii i recenzji można znaleźć w sieci - wyszukaj i poczytaj.

 

Natomiast na swoim przykładzie mogę Ci zaświadczyć że wiedza którą oferuje Michał sprawdza się w praktyce.

 

Przed trzema laty moja sytuacja sytuacja wyglądała tak że żyliśmy sobie radośnie "od wypłaty do wypłaty". Pod koniec miesiąca bywało "ciasno" a każdy niespodziewany, większy wydatek lub nawet spodziewany a nieregularny powodował niemały ból głowy i bezsenność. Całe szczęście instynktu zachowawczego było tyle żeby nie wpieprzyć się w kredyty konsumpcyjne albo inne gówno. Zacząłem szukać sposobu jak się z tej niezbyt komfortowej sytuacji wyplątać i tak trafiłem na blog Michała.

 

Po 2 i pół roku stosowania opisanych tam sposobów moja sytuacja wygląda tak:

- Mamy poduszkę finansową która obecnie wystarczyłaby nam na przeżycie 5 mies bez dochodu, obecnie zmierzam do jej powiększenia tak aby mieć zabezpieczony 12-miesięczny byt.

- Kupiłem drugi samochód - bo taka była potrzeba - bez potrzeby zadłużania się,

- Półtora roku temu, kulturalnie podziękowałem ówczesne pani szefowej za współpracę i bezstresowo poszukałem sobie nowego zajęcia. Niech znajdzie sobie innego białego murzyna do ujeżdżania - dla mnie moje zdrowie psychiczne i fizyczne jest ważniejsze niż jej ASAPY DEDLAJNY, FAKAPY i inne gówna. :)

 

Jeżeli masz podobne problemy jak i ja miałem to polecam: albo blog albo w/w książka.

 

Ja mimo że pozyskałem wiedzę tam zawartą zanim ona powstała i tak ją zakupiłem z dwóch powodów:

primo jako wyraz wdzięczności i gratyfikację za pracę i wiedzę którą otrzymałem od autora,

secundo: przekażę ją synowi jak będzie dorastał.

Często też do niej wracam jak potrzebuję sobie coś odświeżyć albo potrzeba mi inspiracji do dalszej pracy nad sobą w dziedzinie finansów.

 

Pozdrawiam

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.