Skocz do zawartości

10 marca czy 30 września?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

obchodzicie którekolwiek z tych "Świąt" i jeśli tak, to jakie wolicie?

10 marca - dzień mężczyzn, nie wiem jak rozpowszechniona ta data jest.

30 września - dzień chłopaka. 

Dziewczyny takie pokrzywdzone :(.

A tak na poważnie - zadaję pytanie, bo już raz wpadłam w mały konflikt z nieliczną grupą kobiet w pracy (więcej mężczyzn), że uważam naszych kolegów za dorosłych i te drugie "święto" może jest ciekawe, ale jak się jest w gimnazjum (hah, niedługo nie będzie), podstawówce, ale później... litości. Dlatego, jeśli już mi się zdarza składać życzenia to raczej w tę datę marcową niż wrześniową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obchodzę obecnie 2 święta:

 

- Wigilie - ze względu na to moją powinność (wiem, że rodzina byłaby moją nieobecnością zasmucona)

- Zaduszki - lubię kontemplować na temat śmierci, podoba mi się eter, który się w to święto unosi

 

Dziwi mnie trochę to, że są oddzielne święta - chłopaka i mężczyzny. W szkole obchodzi się dzień chłopaka i dlatego jest to bardziej rozpowszechnione. Fakt faktem, że dzień kobiet jest najbardziej z nich wszystkich nadmuchany. Szczerze, to rzygam już tymi kwiatami, lizakami, słodyczami itd. <_< Trochę patrzę na tych facetów latających z kwiatkami jak na pizdy (sory, za wulgarność).

 

@Hayley z ciekawości zobaczyłam co oznacza Twoja stopka, czy jak to się zwie - „Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer” - zaciekawiła mnie historia o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obchodzę tylko święto branżowe: 14 sierpień-Dzień Energetyka. Dobrze zauważyłeś @Hayley dzień chłopca ( nie mężczyzny) i kobiety (nie dziewczyny)-jest nierównosć- jesteśmy dyskryminowani, napiszemy do parlamentarnego członka równości i przeciwdziałaniu dyskryminacji :D

 

@Selqet jest nadmuchany tj. Walentynki- trzeba coś swojej loszce kupić. Dzień chłopaka- Mężczyzny do cholery jest nieważny, bo ogólny jest trend, żeby nas osłabić, a poza tym biedna dyskryminowana w pracy z powodu gorszej pensji loszka (przypomnę Polska jest na 8 miejscu krajów UE pod względem równości płac) miałaby kupić swojemu paziowi np. zestaw narzędzi albo coś hobbystycznego? A swoją drogą też śmieszą mnie takie piecuchy latające z kwiatami z miną, jakby byli ścigani przez tajny wywiad Tel-awiwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę jako zwolenniczka któregokolwiek ze świąt :P bardziej ciekawiło mnie wasze podejście do tego, czy obchodzić czy nie.

 

Po wahaniu się życzenia swoim najbliższym i tym,  z którymi najbliżej pracuję złożyłam, ale ci drudzy byli zdziwieni, że takie święto istnieje, co było trochę krępujące.

Niech założą "dzień homo sapiensa" i będzie luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

   Dzisiaj w mojej taxi, aż trzy panie jechały kupić prezent dla chłopaka, męża! Oczywiście centrum handlowe, co by duży wybór był.:D Oprócz tego złożyły mi życzenia.:)

Także tego, nie ma źle chłopaki!:D

 

Może to był mój czar osobisty i nie wątpliwie spory intelekt!:)

 

Dobra kończę flaszkę i idę się dowiedzieć od mojej, czy wie o co kaman.:D

 

Jutro niedzielny lodzik w sposób 'specjalite':P.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do takich świąt z przymrużeniem oka, ale w oba mój ukochany dostaje ode mnie coś ekstra - no w końcu to i mój chłopak, i mój mężczyzna, nie zaglądając w metrykę :)

 

@Selqet odnośnie lorem ipsum wypowiem się, bo to zakrawa o moją zawodową działkę - to taki tekst stosowany jako tak zwany placeholder, jak na przykład przygotowujesz próbkę pliku graficznego, na którym docelowo ma znaleźć się tekst - to taki tekst (w necie jest cała litania ;) to tylko pierwsze zdanie) wstawia się w miejsce, w którym ostatecznie znaleźć się mają "prawdziwe" teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kolejny sposób na orbiterów. Jakiś zbiorczy sms/mms 2x w roku a przecież sms są za darmo. A rycerze mają nadzieje to ganiają. "pamięta o mnie" hahaha

O ironio częściej dostawałem takie sms-y od koleżanek, dziewczyn kolegów niż gdy się z kimś spotykałem. ;) Choć była taka aparatka co życzenia z okazji dnia chłopaka 2x w roku a nie miała czasu się spytać o to kiedy mam urodziny. :) A właściwie miała to gdzieś ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adolf napisał:

 

Jutro niedzielny lodzik w sposób 'specjalite':P.

   Cóż jestem, właściwie moja małżonka, po niedzielnej komunii,:D w postaci lodzika, ona zadowolona, ja usatysfakcjonowany, niestety przyszła rzeczywistość.

Po południu, ona umyjesz mi samochód, ja masz rączki to se umyj. Ona ale rano Ci obciągnęłam, nie chce być prostytutką, ale masz dbać o mnie.

   

   Skąd ja to znam.:D Samochód umyłem, mała popierdziawa A2, przy okazji mycia mojego. Niech ona ta ona, ma,:D niech zna pańskie serce, a lodzik, był jak lodzik, chociaż się starała, jak zauważyłem.:D

 

Pozdro, mówi usatysfakcjonowany.:D

   

Edytowane przez Adolf
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja nie obchodzę żądnych świąt, ani dni spawacza, kalafiora. Po jaką cholerę to się wymyśla ? Jaki jest sens tego ? Chyba tylko marketingowy, zebyś wydał gdzieś niepotrzebnie pieniądze.

Doba ma 24 godziny i będzie tyle miała bez wględu na nadanie jakiemuś dniu jakiegoś zajebistego znaczenia. 

 Także nie obchodzę ani dnia faceta, urodzin, imienin. Wigilia, św. zmarłych pozostawiam na jakąś refleksje, chociaż człowiek powinien kontemplować swoje przemijanie każdego dnia, a nie tylko 1 listopada. Może wtedy ludzie żyliby inaczej. A tak zachowują się jakby żyli wiecznie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.