Skocz do zawartości

Perfumy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

 

Chciałbym rozpocząć temat o perfumach.

Osobiście poznałem całą masę zapachów a poznam ich na pewno jeszcze o wiele więcej, świetne hobby które mocno wciąga.

 

Chwalcie się czym tam pachniecie poza whisky, koniem i tytoniem :D

 

 

Edytowane przez Pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 15.03.2017 o 17:55, Pozytywny napisał:

Chwalcie się czym tam pachniecie poza whisky

Poza łiski to czasem żołądkową gorzką.?

 

O damskim zapachu powiem, jeśli można. Anais anais, Cacharela. Zwalił mnie z nóg. A może to ta francuzka, która miała to psikane na sobie?

 

Na co dzień używam Image Cerruti. A jak idę do mięsnego to już obowiązkowo.? Pani Wiesia nie ma tak dużych wąsów, a nie mogę jej wyrwać. Może Brutala woli.

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni (parę miesięcy temu, używam sporadycznie) mój nabytek to Sauvage Diora. Nic wyjątkowo oryginalnego. Jedna pani powiedziała że pachnie jak mydło+old spice i w ogóle słabe, inna że fajnie męsko. Jak żyć :D

 

Jeśli chodzi o damskie zapachy to nigdy w życiu nie wąchałem nic bardziej zajebistego niż (stare, oryginalne - potem chyba zmienili recepturę) Miss Dior Cherie. Byłem w stanie ten zapach rozpoznać w tłumie parudziesięciu ludzi gdzieś tam w przejściach podziemnych w Warszawie. Niestety, od dłuższego czasu nie jest produkowany, ani w oryginalnej formule, ani - zdaje się - zmienionej, gorszej.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam w szafie:

- nautica voyage (końcówka już i na lato kupuję kolejny flakon, bo są niezłe)

- ferragamo f black (na teraz, na dzień)

- david beckham homme (wyjściowe, do koszuli, eleganckie)

- zara silver 

- zara night pour homme sport

 

Dwa ostatnie zapachy kupione kilka dni temu na testy. Jak ktoś ma i napisze do czego najlepiej pasują to dajcie znać koniecznie ?

 

ps. Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele? Te ferragamo są boskie, ale zapach trzyma z 2h. Albo już się przyzwyczaiłem. A te silvery mega długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Młody Samiec napisał:

ps. Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele? Te ferragamo są boskie, ale zapach trzyma z 2h. Albo już się przyzwyczaiłem. A te silvery mega długo.

Niektóre zapachy mogą być niewyczuwalne przez Ciebie po pewnym czasie natomiast być nadal intensywne dla otoczenia. Tak jest z np. Creed Aventus. 

Może też być tak że jeden zapach na Tobie jest intensywny a drugi nie, zależy od Twojej skóry. Jeszcze innym powodem moze byc to że zapach po prostu krótko trzyma lub jest nieintensywny tzw. słaba projekcja. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Młody Samiec said:

Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele?

Od składu chemicznego nuty bazowej. Upraszczając - od tego, jak bardzo lotne są związki chemiczne w niej użyte (co, znowu bardzo upraszczając, związane jest z ich temperaturą wrzenia i masą cząsteczkową). Niektóre z nich parują baaaardzo powoli, np galaxolide czy lyral, wyczuwalne przez 400 godzin, inne średnio szybko - np cashmeran (zajebisty zapach, kto nie wąchał czystego ten nie wie) - "tylko" 48 godzin.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, trop napisał:

Jeśli są tutaj moi Przyjaciele z Perfuforum to serdecznie pozdrawiam ?

Ja dziś "ubieram" Credd Viking ?

A jutro i pojutrze Amouage Jubilation xxv ?

 

"Grube" pozycje nieogarniętym nic to nie mówi :) a zapachy Boże i niczego sobie ten tego tebesta jak to się mówi :D :D 

Ja jestem i pozdrawiam :) U mnie w święta mikołaj przyniósł mi odlewkę avika :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podszedł zapach od Givenchy o nazwie Geltelmen Only. Wytonowana drzewna woń bez zbędnego splendoru zapachowego.

 

Więcej o perfumie niżej:

 

https://nezdeluxe.pl/2013/04/givenchy-only-gentlemen-i-nuty-nowojorskiego-central-parku.html

 

 

Jest taka teza iż perfum jest dobrze dobrany jak go na sobie nie czujesz, ale inni już tak - całkowicie się z tym zgadzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest trochę tego. Generalnie mówi się, że zapachy piżmowe są zapachami na które wyjątkowo reagują kobiety. Pogadaj na ten temat z osobami pracującymi w drogerii. Używałem dwóch Love&Desire (tłumaczenie: miłość i pożądanie) oraz Pheromone essence. Ten drugi to koncentrat który możesz zastosować bezpośrednio na skórę bądź jako dodatek do innych perfum np tak jak wyżej kolega pisze Dolce Gabana for Men. Czy laski reagują? Reagują ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna generalna zasada. W określonym zapachu ty się masz czuć dobrze. A nie perfumuje się bo laskom się podoba. Musiałoby mnie pojebać by tak do sprawy podchodzić. 

Czasem specjalnie zarzucam Amouage Interlude lub Kourosa gdy idę na randkę ??Ogarnięci w perfumiarstwie zrozumieją ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat w sam raz dla mnie bo mam  słabość do perfum czy raczej do wód toaletowych których dla facetów jest więcej. Taki najbardziej ulubiony to Calvin Klein - Obsession Night. Zapachy które miałem w przeciągu kilkunastu lat to :

- CK Euphoria Intense

- Mont Blanc Starwalker

- Guess Seductive

- CK MAN

- Burberry London

- Bvlgari Aqva

- CK Contradiction

- CK Reveal

- MEXX IceTouch

- Gucci Guilty

- Kenzo Night

- Dior Homme

- Versace Man

- Versace Eros

Oczywiście najczęściej kupowałem w promocyjnych cenach a niektóre dostałem. Jest mnóstwo zapachów które bym jeszcze przetestował np :

- Terre D'Hermes

- YSL L'Intense

- Tom Ford Costa Azzurra

- Azzaro Pour Homme

- Armani Cedrowy

- Givenchy Gentleman

- Versace Dylan Blue

- Loewe 7 - polecam nie raz kobietki się pytały czym pachnę. Można by jeszcze wymieniać wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2017 o 17:55, Pozytywny napisał:

hwalcie się czym tam pachniecie poza whisky, koniem i tytoniem :D

Chanel Platinum Egoiste zdecydowanie najlepsze polecam :) 

W dniu 15.03.2020 o 15:38, Tomkowski napisał:

kilkunastu lat to :

Ile z nich ma słodki zapach cukierkowy a nie męski ?

Ile z tych perfum ma za dużo alkoholu ?

 

Patrzałeś tez na to ?

W dniu 9.01.2020 o 09:24, Pozytywny napisał:

@Calhun Lepiej kup dobre perfumy które Ci się podobają. Feromony to bajki.

Najlepszymi feromonami są $$$$$$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 11:22, Tomkowski napisał:

@Boromir W większości to męskie poważne zapachy. Alko mają tyle ile chyba powinny mieć wody toaletowe. Cukierkowy też może być męski. Są różne gusta.

Cukierkowy zapach cukierkowego gościa, z tym mi się kojarzy, który z tych zapachów nie jest cukierkowy, tylko konkretny jak wody Harley Davidson ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.