Skocz do zawartości

Koszule męskie


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Quo Vadis? napisał:

@Rnext, jaką masz sylwetkę?

No właśnie taką "fałkę" plus długie ręce, trochę mnie to wnerwia, serio, większość rzeczy muszę przerabiać, koszule, płaszcze, kurtki... Koszule taliowane fabrycznie mi nie pasują bo są za wąskie w ramionach i mam "serdela" na klacie z guzików (np. Vistula to koszmar, mógłbym w cyrku robić, żeby było się z kogo ponabijać, jeszcze nie trafiłem u nich koszuli w której nie wyglądałbym komicznie - albo jak serdel albo jak w pidżamie)  a regulary robią mi z pasa worek (upychanie w spodnie) - no i te rękawy. Więc muszę regulary taliować albo samemu "zgrubieć" :D Choć przez ostatnią zimę mi się trochę "udało" ;)

 

Serio, idź do przyzwoitego sklepu i mierz. I nie słuchaj porad ani sprzedawców ani bieżącej partnerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę nie jestem sam :D u mnie opina u gory, barki, klatka, ręce też (choć tu różnie bo nie mam aż tak fajnych ramion jakie bym chciał :/ ) a w talii wisi.. i to tak samo czy to koszula czy t-shirt, jeśli chodzi o spodnie podobnie, w pasie musze zakładać pasek ale na udach się trzymają i często przylegają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 13:11, Gaindalf napisał:

 

Poleć proszę. Mam kilka drobnych poprawek do zrobienia, a po tym co moja najbliższa krawcowa zrobiła z kardiganem, nie mam ochoty sprawdzać, co zrobi z koszulami;)

 

Witaj. Krawcowa ma pracownię na Chwaliszewie 9 "U Teresy" Teresa Tomaszewska. Przy czym broń boże nie dawaj do przymiarek innym osobom. Do "upięcia" jak to ujmuje krawcowa. Niech tylko Szefowa czyli Teresa to robi. Choćbyś miał tylko spodnie skrócić.  telefon 61 852 55 30 Jest bardzo sympatyczna i kontaktowa. Robiłem już u Niej naprawdę trudne rzeczy, przede wszystkim marynarki i płaszcze. Gdzie trzeba było niekiedy dokonywać dość solidnych zmian.

Jedyne co, to pilnuj ją jak Ci będzie skracać nogawki albo rękawy przy marynarkach. Ma tendencję do wydłużania - jakby bała się, że klient potem powie "za krótkie".

Edytowane przez herodotrk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @herodotrk Wielkie dzięki :) Poza kilkoma parami spodni, mam jeszcze nieopracowany garnitur z Suit Supply, więc końcowa uwaga szczególnie przydatna. 

 

Co do tematu - polecam koszule od Osovski. Dzięki nim polubiłem kołnierz półwłoski. Materiał jak dla mnie mistrzowski.

Edytowane przez Gaindalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2017-6-29 at 2:04 PM, adrv said:

Koszulę z tej strony wydają się być ciekawe, jak z prasowaniem tych koszul bracie ?

Jeśli to pytanie odnośnie linku, który wstawiłem to z prasowaniem nigdy nie miałem problemów. 

Oczywiście trudność czy łatwość prasowania zależy od tkaniny ale bazując na swoich doświadczeniach polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dwie firmy, które maja dość niedrogie koszule, ale jednocześnie dobrej jakości:

Tokyo Laundry - nie spodziewałem sie jakiejś super tkaniny, Kupiłem sobie koszulę bo akurat mi sie wzorów podobał ale miło się zaskoczyłem bo koszula naprawdę fajnie wykonana a kosztowała 90 zł i to bez promocji

kupowałem w answear, nie wiem czy znajdzie się je stacjonarnie:

https://answear.com/p/koszule-240-k.html

 

Druga firma to oczywiście Wólczanka. Warto jest polować na promocje w stylu 2 koszule w cenie jednej a bywają dość często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
25 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Jedno pytanie: Co myślicie o koszulach w paski a precyzując w paski pionowe. Mam jakąś, właściwie to dostałem kiedyś od kogoś ale była za duża i tak sobie leży. Jest czarno biała :D 

Jak dobrze leży, to noś sobie na co dzień, zamiast podkoszulka, np. z jeansami.  Nie każda koszula dobrze wygląda pod krawat, ale prawie każda wygląda lepiej od t shirta w mniej oficjalnych okolicznościach, chyba że jest z połyskliwego materiału.

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? cz-b paski już na zawsze kojarzą mi się z Republiką. Mam dwie takie, tyle że w granatowe i błękitne. Lubię obie. 

A jak jest za duża to idziesz do przyzwoitej krawcowej i przerabiasz nawet na slim-fit. Ja tak zrobiłem właśnie z obiema, bo były workowate na brzuchu a świetny materiał i splot (fajny twill). Żal było nie kupić na wyprzedaży. Ale jak to popelina, to może być szkoda kasy na przeróbki. IMO licho ten splot wygląda i ma więcej wad niż zalet. Tzn ja nie lubię.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pozytywniak napisał:

...tylko wyprasuj B)

To akurat jasne :lol: Leżała w kącie, nawet jej na wieszaku nie miałem bo miałem dylemat: oddać komuś czy sobie zostawić? W końcu jakby miała tylko wisieć to lepiej było by ją komuś oddać niż trzymać w szafie. Dzięki za opinię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dramatu nie ma. Do bardzo luźnego stylu się nada, dobrze pokombinować tylko z resztą. Tylko nie wiem czy to się da tak na trwalej wyprasować, żeby nie wyglądała po chwili jak "psu z gardła". Możesz spróbować z krochmalem w aerozolu ewentualnie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext U mnie jest różnica między górą i dołem, stąd większość rzeczy będzie na mnie zwyczajnie wisieć. Obwód klatki mam jakieś 108 cm + barki do tego a w pasie z 84-85. Trzeba będzie spróbować ją jakoś wyprasować, jak nie zapomnę dam znać co i jak. Kolejna sprawa, to do koszul i ogółem ubrań wypadałoby zainwestować w jakieś dobre żelazko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że w Wólczance można całkiem niezłą koszulę trafić, tylko polecam te z grubszym splotem.

Jakiś czas temu kupiłem do pracy białą, przyjemna w dotyku, łatwa do prasowania i nie mnie się nadmiernie. Wprawdzie są drogie w porównaniu do reszty sieciówek, ale nie żałuję.

Jeszcze polecam zajrzeć raz na jakiś czas do TK Maxx, zdarza się, że za niską cenę wpadnie w ręce koszula z porządnej bawełny w ciekawym stylu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Koszule kupuje się na wyprzedażach 50%. Wtedy za dobrą jakościowo koszulę płaci się 150 zł. Polecam polskie marki szyjace z włoskich (nie tylko) tkanin. Osovski, Miler, Vistula, Lancerto itp.

 

Klein, Boss - nie znam, ale w cenach jw na pewno nie warto. Jake's- tylko oglądałem- bardzo przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.