Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Mosze Red

"Samczy poradnik rozwodnika" - nowa książka w sklepie!

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, brushedsteel napisał:

Ogólnie wszystkim polecam przerabianie ebook na audiobook za pomocą ivony. Przeczytałem w ten sposób wszystkie książki Marka podczas jazdy samochodem. 

To się ściąga w formie pliku z neta czy ivona to tłumaczy on line ? Jeśli download pliku to da się za jednym zamachem całą książkę wpakować ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jaro670 mam jakąś aplikację do której wrzucam sam czysty tekst z pdf. On wykorzystując syntezator czyta całkiem nieźle.  Oczywiście trzeba się przyzwyczaić.  Nie pamiętam teraz nazwy apki. 

W sumie jutro będę mieć chwilę to zrobię poradnik i założę z nim temat. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ogromną ochotę kupić ten poradnik w wersji papierowej z autografem Marka ,ale jest jednak coś co mnie powstrzymuje. Co w przypadku zmiany prawa ? . Wersję elektroniczną łatwiej zaktualizować i udostępnić .A może dobrym pomysłem by było dodawać do wersji papierowej również elektroniczną?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, RaspberryPi3 napisał:

Mam ogromną ochotę kupić ten poradnik w wersji papierowej z autografem Marka ,ale jest jednak coś co mnie powstrzymuje. Co w przypadku zmiany prawa ? . Wersję elektroniczną łatwiej zaktualizować i udostępnić .A może dobrym pomysłem by było dodawać do wersji papierowej również elektroniczną?  

Jak kupujesz nowe auto z salonu, to jak się zmieni generacja auta to kolejne dostajesz za darmo, czy jak chcesz nabyć płacisz? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, RaspberryPi3 napisał:

Mosze ,a jak kupujesz Windowsa to płacisz za każdą aktualizację?

To jest książka nie program. Jak zmieni się prawo powstanie nowa książka i nikt jej nie rozda za darmo bo ktoś, kiedyś kupił poprzednią.

Aczkolwiek pocieszę cię, w zakresie prawa rozwodowego, przez kilka kolejnych lat żadnych większych zmian nie będzie ani na lepsze, ani na gorsze. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interesuje mnie ta książka i chciałbym zapytać jaka będzie jej użyteczność dla kogoś kto nie mieszka w Polsce? Wiadomo że prawo poza granicami różni się w niektórych aspektach. Ale są tam zapewne też działy bardziej uniwersalne.
Podpowiecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno jest jedna uniwersalna zasada... Trzymać twardo rękę na kasie i majątku.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@incognito Przydatne są się opisy trików pań, sposoby na wrobienie w przemoc domową lub pedofilię. Wskazówki jak się przed tym bronić. Jak zbierać dowody, inwigilować małżonkę. To będzie uniwersalna wiedza niezależnie od kraju, w którym przebywasz. 

Zresztą nabycie wersji papierowej ma inne aspekty, po pierwsze otrzymujesz książkę z autografem i dedykacją czyli wartość pamiątkowa/ sentymentalna. Wersja papierowa jest również znakomitą opcją na prezent. 

• Like 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mosze Red brzmi ciekawie. A mogę spytać z kim konsultowano metodykę zbierania dowodów, inwigilacji i innych działań operacyjnych?
W kwestii uniwersalności prozaicznym przykładem gdzie nie zawsze taka uniwersalność jest na przykład dopuszczenie jako dowodów tzw. "owocu zatrutego drzewa". W różnych krajach różnie na tą kwestię wymiar sprawiedliwości się zapatruje. Owszem orzecznictwo w Polsce zaczyna się zmieniać w dobrym kierunku... ale kupując ten poradnik trzeba brać poprawkę na inne systemy prawne. Tak samo triki kobiet z racji innego systemu prawnego mogą być tez inne.

Rozważam jednak wersję elektroniczną, z racji już obfitej biblioteczki. Niewątpliwie warto poznać inne spojrzenie na te kwestie i to mnie kusi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 hours ago, Mosze Red said:

Aczkolwiek pocieszę cię, w zakresie prawa rozwodowego, przez kilka kolejnych lat żadnych większych zmian nie będzie ani na lepsze, ani na gorsze. 

:(

OFFTOP: Co z poradnikiem lokatora?? Czy jakoś tak? Czy to będzie o tym jak wynajmować lokale?? Tytuł jeżeli dobrze pamiętam wskazuje na lokatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, zuckerfrei napisał:

OFFTOP: Co z poradnikiem lokatora?? Czy jakoś tak? Czy to będzie o tym jak wynajmować lokale?? Tytuł jeżeli dobrze pamiętam wskazuje na lokatora?

Są obie strony medalu i właściciel i lokator. To tytuł roboczy dla tego może trochę wprowadzać w błąd ;)  Poradnik miał korektę, skład, a teraz leci finalna korekta, powinien być dostępny na dniach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, zuckerfrei napisał:

A cena brutto? 

Jak poprzedni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć rozważam zakup, pewnie już pakietu na zaś lokatora i spadkowy. Ale czy ktoś kto przerabiał sprawę rozwodową może, dać swoją opinię. Ja szykuje się do batalii w przyszłości i faktycznie powierzam ze za 1 wizytę u fachowca ;) 150 zł -+ 30 min, więcej można przeczytać z forum wątku oryginalnego poradnik rozwodnika. Ciekawostka prawnik doradzał zęby cześć przyszłych alimentów dawać pod stołem. Dowiedziałem że też od innego że sprawdzanie ojcostwa nie zgłasza prokurator a prawnik prawda to i można zrobić to nawet po minięcia 6 miesięcy  ? Ale do rzeczy czuje się oskubywany przez wszystkich na lewo i prawo Wiem że Marek nas nie oskubie, ale  potwierdzenie  od użytkownika forum zę to dobrze zainwestowane pieniądze przyspieszyło by zakup. Dlatego Panowie proszę o opinię tak od serca   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Beckenbauer
      Wg artykułu w The Telegraph, spada liczba kobiet, domagających się rozwodów. Kancelarie prawnicze twierdzą, że jest to efekt postanowienia Sądu Najwyższego z 2014 roku, który nakazał sądom rodzinnym wydawanie takich wyroków, które priorytezują niezależność rozwodników, nawet jeżeli taka transformacja byłaby związana z pewnymi trudnościami dla byłych małżonków, w szczególności pań. Efektem tego, coraz mniej mężczyzn jest zobowiązywanych do płacenia żonie alimentów dożywotnio. Zobowiązania alimentacyjne są coraz częściej ograniczone czasowo. Także zwiększa się liczba par, które ostatecznie rezygnują z rozwodów. 

Przykładowo, pani Kim Waggot, która od 2012 miała dostawać 175 tys. funtów rocznie, domagała się zwiększenia kwoty alimentów oraz chciała 1/3 przyszłych bonusów byłego męża. Sąd utrzymał kwotę alimentów, ale skrócił czas obowiązku z dożywotniego, do 3 lat.

Link do źródła:
      https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/07/rise-women-backing-divorces-court-settlements-shrink/

Jak myślicie, jak podobna ustawa przyjęłaby się w Polsce? Oczywiście pomijając protesty feministek i białorycestwa, którzy krzyczeliby, że zabiera im się wolność, demokrację i że <dowolna rządząca partia> nienawidzi kobiet.

• Przez szymanski
      Witajcie.
      Mam problem z kontrahentem i tym że nie chce on wystawić poprawnie rachunku za zakupiony przeze mnie towar. Jakiś czas temu zakupiłem przez Internet kilka rzeczy. Zwykle sprzedawcy wystawiają rachunek od ręki przy transakcji. W tym przypadku musiałem specjalnie prosić sprzedawcę o wystawienie rachunku. Sprzedawca co prawda wystawił rachunek tego samego dnia (którego go poprosiłem) - oczywiście w terminie 3 miesiecy od dokonania tranzakcji.
      I tu zaczynają się schody. Sprzedawca nie umieścił na rachunku podstawowych danych. Poprosiłem go o usunięcie braków i odpowiedzi nie otrzymałem. Zostałem więc z niepoprawnym rachunkiem za usługi. Brakuje NIP, adresu i kilku innych danych. Tu zachodzi podejrzenie że sprzedawca nie rozlicza się prawidłowo z Urzedem Skarbowym.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać tą sprawę? Nie lubię kogoś zgłaszać bo "kablowanie" nie jest moralnie dobre. Tak samo jak nie poszedł bym na Policje czy do Prokuratury - później na osiedlu by mnie wytykali palcami.
      Nie mam adresu, nie mam innego kontaktu ze sprzedawcą niż e-mail. Sprzedawca nigdzie nie podaje swojego adresu, numery telefonu. Ogólnie cała sprawa śmierdzi na kilometr.

A Wy co o tym myślicie?

Z góry dzięki za pomoc i rady.

Pozdrawiam
    • Przez Still
      Witajcie bracia. Dotarłem do pozwu rozwodowego jaki będzie złożony przez moją byłą (nie pytajcie jak ). Mam parę pytań do was. Proszę o wasze rady jak zakwestionować jej żądania oraz treść pozwu.

Alimenty - 600 zł (Moja wypłata netto około 2400 podała w pozwie, że mam 2500. Napisała w pozwie, że zarabia 2200 na rękę a ma prawie 2600 czyli już .)
      Udzielenie zabezpieczenia przez zobowiązanie pozwanego, aby przez cały czas trwania postępowania rozwodowego płacił taka kwotę, począwszy od Kwietnia 2018.
      A teraz podane koszta utrzymania dziecka przez byłą.
      koszt wyżywienia – ok. 450 zł 
      koszt zakupu ubrań i butów – 100 zł 
      koszt zakupu kosmetyków dla dzieci – 25 zł
      koszt zakupu środków czystości  tj. płyn do prania, płyn do płukania – 25 zł
      koszt zakupów leków, w tym wit. D – 50 zł 
      koszt publicznego przedszkola – ok. 200 zł 
      koszt dojazdów do przedszkola – ok. 350 zł 
      koszt zabawek edukacyjnych – ok. 50 zł 
      koszt rozrywki tj. wyjścia na basen, do kina, do parku rozrywki  – ok. 100 zł 
      koszt opłat  – ok. 150 zł  (???? jakich opłat)

Dalej pisze o swoim utrzymaniu w życiu.
      Płaci połowę kredytu hipotecznego 350 zł 
      Kredyt gotówkowy 110 zł ( połowę ja płace, mam wyciąg z konta swojego )  
      Partycypacja kosztów utrzymania u rodziców 200 zł 
      Rachunek za jej telefon 70 zł ( what the fuck  ??? )
      Koszt paliwa do pracy 200 zł ( dodam, że wcześniej pisała koszt paliwa dojazdu do przedszkola 250 zł , przedszkole oddalone 1 km od jej pracy )
      I teraz perełka : 
      Zapewnienie własnych podstawowych potrzeb tj. wyżywienie – 500 zł, kosmetyki, leki – 100 zł miesięcznie oraz rozrywka – sporadyczne wyjście do kina, na basen – 100 zł miesięcznie.
      Co mnie obchodzą kosmetyki, wyżywienie, rozrywka ??? 

Co o tym sadzicie bracia ???
    • Przez Kingboss
      Dziś przeglądam internet i znajduje taki o to raport.
      http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/coraz-wiecej-rozwodow-w-warszawie-dlaczego-sie-rozwodzimy,4624747,galop,t,id,tm.html

Od  1990 r. niemal podwoiła się liczba rozwodów w stolicy – na dwa śluby w Warszawie przypada jeden rozwód. Statystyczny pan młody jest starszy od panny młodej i bierze ślub w sierpniu, mężczyźni dziesięć razy częściej żenią się po 60-tce niż przed 20-tką, a statystyczni rozwodnicy kończą małżeństwo z powodu "różnicy charakterów" przed upłynięciem 10 lat w związku. Oto dane z rocznika demograficznego. Otwórz galerię, żeby dowiedzieć się więcej.
    • Przez MoszeKortuxy
      https://wsensie.pl/swiat/28141-bron-w-europie-dla-zydow-ostry-apel-najwazniejszego-rabinow
      Menachem Margolin wezwał kraje Unii Europejskiej do zmiany prawa tak, aby umożliwiło Żydom noszeni broni. W jego ocenie powstrzyma to ataki antysemickie.
      W liście skierowanym do ministrów spraw wewnętrznych Wspólnoty dyrektor Rabinicznego Centrum Europy i Europejskiego Związku Żydów wnosi o przyznanie Żydom specjalnych licencji.
      – zaapelował.
      W ocenie rabina ostatni wzrost nastrojów antysemickich w Europie ujawnił potrzebę dz
      iałania.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.