Skocz do zawartości

Troche o tym jak swiat ''walczy'' z Islamem.


Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z ostatnimi zamachami w Londynie i St. Petersburgu a takze wielu innych ktore mialy miejsce w przyszlosci, chcialbym na podstawie swoich obserwacji, wiedzy pokusisc sie o pewna analize i opowiedziec o tym jak swiat ''walczy'' z Islamem..

 

Pewnie zauwazyliscie pewna postawe wzgledem Islamu ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa, cara Rosji Putina i wielu przywodców...

Ci wszyscy jawnie popieraja walke z...no wlasnie, jak otworzycie oczy, to zobaczycie pewna drobna, ale jakze istotna roznice, mianowicie chodzi ze wszyscy Ci twierdza ze beda walczyc z terroryzmem Islamskim, a nie z Islamem, niby to samo ale jednak jest ogromna roznica...

 

Do czego zmierzam, chodzi mi o to ze swiat tak naprawde jest sterowany i Islam ma sie tu zadomowic, dlatego dzieli sie temat na Islam i Terroryzm, w zwiazku z tym normalny czlowiek dostaje sugestie ze Islam to religia pokoju a terrorysci to tacy nazisci tego wieku :) 

 

Na tym polega caly myk, co sie dzieje dalej, trwa walka z terroryzmem ale jednoczesnie popiera sie Islam i pozwala mu sie na bardzo wiele, w mysl zasady ze Islam to nie terroryzm, w zwiazku z tym spoleczenstwa przyjmuja w takiej formie ta wiadomosc i nie maja nic przeciwko przyjeciu Islamu, ich kultury, systemu...Dlatego na przyklad wielki wojownik z terroryzmem czyli Wladimir Putin z jednej strony walczy z terroryzmem a z drugiej strony otwiera najwiekszy meczet w Europie :) rozumiecie na czym to polega? 

 

WSZYSCY SA PRZYJACIOLMI ISLAMU, BO TAKI JEST PLAN I TRZEBA GO WYKONAC 

 

Ale nie rozumieja ze terrorysci wywodza sie z tej wlasnie religii, systemu, w zwiazku z tym jest coraz wiecej muzulmanów, ktorzy sukcesywnie przejmuja wladze w danym kraju...Tak dziala ogolnoswiatowa propaganda...

 

W Rosji ktora jest podobno ostatnim bastionem w walce z Islamem 22% spoleczenstwa wedlug roznych szacunków jest muzulmanska...

We Francji, Szwecji powstaja ogromne getta islamskie, w Wielkiej Brytanii przymykane sa oczy na panoszace sie tam gangi pedofilskie skladajace sie z przybyszow z Pakistanu, Afganistanu czy Nigerii...

 

Chodzi mi generalnie o to ze moim zdaniem caly swiat tak naprawde jedzie na tym samym wozku wzgledem Islamu i tego ze ma ona stanowic nowa religie swiatowa ktora jest czescia wiekszego planu ktorym jest totalne zawladniecie swiatem, slizgam sie troche o teorie spiskowe, ale pisze to ze swoich wlasnych obserwacji..

 

Na koniec garsc ciekawostek...

 

Senator John McCain to dobry przyjaciel nie jakiego Mohamada Naura, jednego z dowodów flanki Panstwa Islamskiego

Syn prezydenta Turcji Recipa Erdogana Bilal(zdjecie, po srodku) handluje z Isis ropa, spotykaja sie czesto na ''kawke''z jego przedstawicielami...

BqbOF0pIYAEtmhk.jpg-large.jpg

 

 

 

Byly burmistrz Londynu Boris Johnson czesto spotyka sie w londynskich kawiarniach z przedstawicielami islamskich ugrupowan terrorystycznych :) 

Koncern nafotowy Shell, ma rozlegle interesy z ugurpowaniami terrorystycznami z Bliskiego Wschodu :)

 

Wybaczcie brak polskich znaków ale obecnie przebywam daleko poza Polska :) 

 

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

islam, lgbt, feministki, ekologia to tylko pionki w dywersyfikacji kultury białego człowieka.

Po osiągnięciu tego co chce finansjera, zostaną oni bezużyteczni dla nowego systemu.

islam nie ma się tutaj zadomowić, on ma być przyczyną do czegoś innego.

W moim mniemaniu chodzi o wojnę domową w każdym z europejskich krajów w jednym lub bliskim sobie czasie.

Jaki jest późniejszy cel tego? Nie mam pojęcia. Wiem jedynie, że dobrze że wygrał Trump w USA, bo Hillary już by robiła jakiś nalot na Rosję w tym momencie.
 

 

Teoria marksizmu kulturowego również jest ważna.
 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Assasyn napisał:

W Rosji ktora jest podobno ostatnim bastionem w walce z Islamem 22% spoleczenstwa wedlug roznych szacunków jest muzulmanska...

1. W Rosji (tak jak w Polsce) islam nie jest różnorodny. Jest islam fanatyczny na Kaukazie (Dagestan, Inguszetia, Czeczenia) oraz islam na Powołżu (Tatarzy, Baszkirzy). Jeżeli zsumujesz ilość ludzi z narodów tradycyjnie islamskich to zobaczysz, że jest to max 15%. Sporo z tych muzułmanów jest zeświecczonych i nie mają z islamem w praktyce nic wspólnego (alkohol, tatuaże, sporadyczne jeśli w ogóle pojawianie się w meczetach).

 

2. Duża cześć muzułmanów w Moskwie i Petersburgu to imigranci ekonomiczni z Azji Centralnej (Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan), którzy przyjeżdżają do Rosji na budowy, zamiatanie ulic etc. Są tymczasowo, kończy im się kontrakt to mają wypierdalać do następnego razu, jak nie to deportacja i zakaz wjazdu.

 

3. Imigranci są nielubiani, nie ma w Rosji wilkommenkultuur, nie dostają zasiłków, są społeczne organizacje które skupiają wolontariuszy i sami łapią nielegalów. Dostają anonimowe telefony od ludzi, którzy coś zauważyli i przychodzą w 30 osób na miejsce. Wzywają policję i wszystko nagrywają. Jest coś takiego w UE albo choćby w Polsce?

 

4. Sporo muzułmanów się nawróciło na prawosławie, w porównaniu z Rosjanami na islam.

 

5. Prawo Szariatu panuje w praktyce tylko w Czeczenii. Oficjalnie prawo rosyjskie, w praktyce szariat. To zawór bezpieczeństwa. Chcesz szariat, jedź do Czeczenii. Chętnych nie ma. 

 

6. Z racji dużej różnorodności etnicznej i językowej, telewizja islamska jest po rosyjsku, meczety w największych miastach działają po rosyjsku, to prowadzi do rusyfikacji muzułmanów, co jest pierwszym etapem ich asymilacji.

 

7. Każdy zamach robi negatywny PR islamowi, zniechęca potencjalnych konwertytów i jest takim 'tipping point' dla letnich muzułmanów.

 

8. Władze muzułmańskie w Rosji są "wybierane" przez Kreml, tak jak prawosławne. Mufti Rosji jest prześwietlany przez służby. Naznacza i ma wpływ na to, kto jest imamem w meczetach. Różnica jest taka, że element radykalny jest tu mniejszy od początku, bo mufti Rosji, jest jak Patriarcha Cyryl i mówi to, co jest zgodne ze stanowiskiem Kremla. Właściwie na prawie wszystkie tematy są ze sobą zgodni. Radykalni imamowie mają regularne wizyty FSB i znikają. Po prostu, był a potem ślad po nim znika. Element wahabizmu jest, zwłaszcza na Kaukazie, który kontrastuje z tradycyjnie nurtem sufizmu (tradycyjny nurt w czeczenii). Łapią się na to głównie młodzi. Sporo ludzi pojechało do Syrii, ale to również jest na rękę Rosji, bo cześć już zginęła, albo są już tam teraz, więc nie ma ich w Rosji.

 

9. Operacje kontrterrorystyczne w Dagestanie, Kabardo-Bałkarii, Inguszetii i Czeczenii są prowadzone non-stop. Nikt im nie daje samochodów tak jak w Szwecji. No i lojalni gubernatorzy na Kaukazie z Ramzanem Kadyrowem na czele. Tu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Kaukaz to klany. Cześć się lubi, część się nienawidzi. Zaprowadzanie pokoju polega min. na tym, że pewne klany np. Kadyrowów są faworyzowane i pozwala im się na 'eliminacje' konkurencji, również pod pretekstem walki z terroryzmem. Dostają również duże dotacje. W zamian za to Putin ma lojalne klany na Kaukazie, plus tylko jeden silny klan np. w czeczenii zamiast 5. 

 

10. Wskaźnik urodzeń muzułmanów nie jest zdecydowanie wyższy niż Słowian. Jest większy, ale różnica nie jest duża jak np. Żydzi vs Palestyńczycy lub Muslimy vs Brytyjczycy/ Niemcy etc. Dodatkowo, po przyłączeniu Krymu i około 2 milionów uchodźców z Ukrainy, ten odsetek jeszcze trochę spadnie.

http://akarlin.com/2013/07/from-russia-to-russabia/

 

11. Rosja jest ogromna, tereny typowo muzułmańskie stanowią jedynie niewielki odsetek całego terytorium Rosji. To nie są Niemcy, Francja czy UK gdzie jest 15%-20% na małym obszarze. Można łatwo wyizolować taki region, a w ostateczności wyrzucić go z federacji jaką jest Rosja.

 

Proszę o scalenie z poprzednim postem.

 

Scalone.

Nie sygnalizuj w treści posta konieczności scalenia, użyj opcji "zgłoś".

Rx

Edytowane przez manygguh
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Granatowygosc ktory sie wypowiada w tym filmie, to udajacy polskiego patriote Ukrainiec...Zostal przeswietlony przez "ziomkow" tak wiec na dystans to co mowi.

 

Z tego miejsca chcialem przeprosic kolege @manygguh za danie mu bana na pisanie, nie doczytalem Twojego postu do konca, gdzie poprosiles o scalenie, nie zauwazylem.

Edytowane przez Assasyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Granatowy po tej wypowiedzi można wywnioskować, że Rosja jest już islamska i już zaraz za moment będzie szariat. Tak jak pisałem, duża część to robotnicy tymczasowi, którzy spędzają po kilkanaście godzin na budowie, a potem idą do domu. Mija rok i wracają do siebie. Zresztą sam ten gość powiedział trochę później, że 'z Rosji łatwo wylecieć'. Po drugie, Rosja ma jedne z najlepszych służb specjalnych na świecie i te społeczności są non-stop prześwietlane. Większość rosyjskich muzułmanów nie jest za szariatem. Rosyjskie strony muzułmańskie żalą się, że w armii dochodzi do chrystianizacji muzułmanów etc. Nie jest tak drastycznie jak przedstawia to ten gość. Do tego dochodzi silny nurt nacjonalistyczny, którego nie ma w Zachodniej Europie. Co do tolerancji, nie anatagonizuje się muzułmanów, nie mówi się w mediach, że są źli etc bo to wzbudza tylko reakcje obronną, czyli izolację. Jak są odizolowani od reszty społeczeństwa, to się nie zasymilują. Jednocześnie działają służby specjalne i kontrterroryści. Opinia, że Moskwa jest jak Malmoe czy Paraż jest śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Assasyn napisał:

@Granatowygosc ktory sie wypowiada w tym filmie, to udajacy polskiego patriote Ukrainiec...Zostal przeswietlony przez "ziomkow" tak wiec na dystans to co mowi.

 

 

Można prosić o jakieś szczegóły, bez hejtu, po prostu często słucham jego wypowiedzi i wydaje mi się rzetelny. Jeśli faktycznie to ukryta opcja chętnie zweryfikuje mój stosunek do niego. Jakieś linki?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Granatowy napisał:

Można prosić o jakieś szczegóły, bez hejtu, po prostu często słucham jego wypowiedzi i wydaje mi się rzetelny. Jeśli faktycznie to ukryta opcja chętnie zweryfikuje mój stosunek do niego. Jakieś linki?? 

Według mnie ten gościu od początku był jakiś podejrzany, deklaruję się jako narodowiec, jeździł do Donbasu wspierał tam banderowców robił sobie zdjęcia z nimi i nagle zmienia swoje poglądy o 180 stopni i zaczyna ich krytykować, przecież to się kupy nie trzyma. W dodatku te jego nazwisko Maciejczuk, to nie jest żadną tajemnicą że nazwiska z końcówką „uk” w większości pochodzą z terenów Ukrainy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się powtórzę i skwituję bardzo lakonicznie już Wasze wywody, ale coś od siebie dorzucę.

1. Żryj potem wysraj się, potem idź spać i do roboty. Nie masz hajsu? Bank Ci da. Podpiszesz tylko kwitek na 30 lat niewolnictwa i będziesz mógł dalej żreć. Ty świnio nie jesteś tu od myślenia, masz się utuczyć, umrzeć najlepiej szybko po spłacie kredytu i zrobić następnych.

2. USA rozwala bliski wschód, Afrykę płn. Najpierw Irak, potem "wiosna arabska" itd. Rozpieprza porządek do jakiego muzułmanie przywykli i z nim było im dobrze.

3. Żydzi robią non stop jakieś masakry i się wymigują (nie chce mi się wklejać dowodów, ale skoro ktoś zażąda)

4. Mało informacji o wojnie, a jak już to Asad rzekomo zrzuca bombę chemiczną...

5. Rosja i Putin to Ci źli, a Obama rozwalający koncertowo wszystko już dobry.

6. Współczuję muzułmanom - serio. Jeszcze kilka miesięcy bym ich chciał wyrzynać, ale zauważyłem, że propaganda nienawiści mnie zjadła. Dobra propaganda, niedługo antymuzułmańską Polskę znowu się wyśle do walki z Islamem jak w 1683... (Zygmunt III słaby król, ale nie dał się wciągnąć do walk przeciwko Turkom, przynajmniej przez pewien czas).

7. Wszystko pachnie ewidentną ustawką, w której rej wiodą panowie magnaci, możni tego świata, którzy wprowadzają nam słynny New World Order.

8. Sprowadza się to do tego, że ludność ma zostać wymieszana, narody mają przestać istnieć, ma być jeden rodzaj i naród na ziemi i rząd światowy.

 

To moje wnioski w baaardzo wielkim skróciku. Wielu już mnie wyśmiało w realu, ale ja zacząłem pracować nad argumentami jeszcze bardziej i bym podyskutował, ale słownie, bo pisać mi się nie chce, bo o tym książki można pisać.

WALKA WYZWOLEŃCZA CZY TERRORYZM??? Dodam, że AK w latach II wojny światowej to byli uuuu wielcy terroryści, a Żołnierze Wyklęci? Co za bandyci! Tylko, że Muzułmanie są już tak masakrycznie gnębieni przez zachód, że nie dziwię się ANI PRZEZ MOMENT, że uciekają się do tak niehonorowej walki i ataków na cywili. Co mają robić? Na wielbłądach z maczetami walczyć z regularną armią amerykańską? Rakieta tomahawk vs. AK 47 ... hmmm... bo kto ma im sprzedać broń skoro USA jest niemal monopolistą haha. Nie ma wątpliwości, że ISIS to kontrolowany straszak na ludność cywilną zachodu. Non stop ISIS to ISIS tamto, sama flaga ich już budzi strach i zachodnich ludzi... I tak ma być! Ty świnio ludzka, masz się bać, nie podskakiwać i żreć na kredyt... i koniecznie oglądaj TV, bo musisz wiedzieć kogo się bać!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Carl93m napisał:

Muzułmanie są już tak masakrycznie gnębieni przez zachód, że nie dziwię się ANI PRZEZ MOMENT, że uciekają się do tak niehonorowej walki i ataków na cywili. Co mają robić?

Ziomek, pojedź sobie do Londynu i zobacz jak są gnębieni. Pojedź do Szwecji. Pojedź do Zagłębia Ruhry, albo Berlina (Kreuzberg, Neu Koln), Paryża. To oni gnębią autochtonów, nie na odwrót. Tam ich nie gnębią, tam dają im socjal, mieszkania, edukację. O czym ty pier*olisz?? Jesteś trollem? Czy to po prostu zanik myślenia? Naprawdę nie widzisz, że miasta i dzielnice opanowane przez Muslimów zamieniają się w 3 świat? Pojedź do Londynu na White Chappel albo Blackburn. Jestem kurwa w szoku po tym co przeczytałem.

 

Co do lektury na temat islamu polecam zapoznanie się z serią:

https://bialyrasizm.pl/islam-agresja/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sie rowniez wybrac do Birmingham, potocznie nazywane islamska stolica Anglii :)

Jak tam mieszkalem(krotko) I chodzilem po islamskich dzielnicach, to do pelnego Afrykanakiego uroku, brakowalo mi tam tylko palm, lwow I zyraf :)

Reszta byla, smrod, brud, rozpierducha ze przejechac rowerem nie mozna bylo, wrogie spojrzenia wobec mnie :)

Polecam wybrac sie tez do Marsylii, Malmoe, Dusseldorfu I tak dalej...

Gnebia Islam? 

To ja zadam Tobie takie pytanie, pracujesz dajmy na to w Anglii, wstajesz rano, idziesz do ciezkiej pracy, odprowadzasz podatki, I po drodze spotykasz rodzine muslimow, ktora w dupie ma prace, utzymuja sie z tego ze taki ktos jak Ty zapierdala do pracy, dzieki temu maja benefity, social, mieszkanie, czesto darmowo opieke zdrowotna...

Malo tego, jak takiemu muslimowi spodoba sie Twoja blond wlosa Karyna, to moze ja sobie zgwalcic, a Ty w swietle prawa nic zrobic nie mozesz, bo jestes rasista ;)

Takich kwiatkow jest mnostwo, muslimy zakladaja swoje panstewka w wielkich molochach typu Londyn, Berlin, wptowadzaja sobie tam swoje prawo, nawet sadownictwo ktore zyje swoim zyciem...

W dodatku to co wymieniles, czyli Arabska wiosna, bylo sponsorowane rowniez przez islamskie kraje, jak np Arabia Saudyjska ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie uściśliłem mojego posta... Nic mnie nie popier*oliło, Islam wg mnie jest nieustannie gnębiony. Imigracja do Europy i socjal to jest już ciut inna sprawa, bo to strasznie paradoksalny problem, który mi przypomina mechanikę kwantową (w sensie licznych paradoksów i nie możności zrozumienia) :rolleyes: mianowicie: Francja i Wielka Brytania bombardowali wielokrotnie Syrię czy jakieś pozycję słynnych "dżihadystów", potem przyjmują stamtąd fale uciekinierów - tylko idiota by się nie skumał, że to najgorszy element przybędzie i że będą robić zamachy. To nie tak, że ja kocham muzułmanów, ale ta cała polityka jest niezwykle dziwna. Moim zdaniem na świecie było zbyt spokojnie i polityka nie miała czym szachować ludzi dlatego stworzyła ogień na bliskim wchodzie oraz "fikcyjny" kryzys 2008: 1. coś na mnie wyszło? - kryzys... brak pieniędzy na coś? - musimy walczyć z terroryzmem... i tak w kółko. W ogóle nie zdziwiłbym się jak zamachy z Paryża '15 byłyby sterowane przez służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam jest narzędziem w rękach elit, który idealnie nadaje się do kontrolowania mas, zdecydowanie bardziej niż chrześcijaństwo. Jak spojrzysz na mapy iq Europy i Bliskiego Wschodu, to zobaczysz przepaść. Poza tym islam ma ekspansyjną naturę, co wynika z samej treści Koranu i nawet serii artykułów, które wrzuciłem w ostatnim poście. Nawet Kadaffi mówił, że 50 mln muzułmanów zamieni ten kontynent w islamski. A to było jeszcze przed Syrią. Sam myślę, że WTC albo cześć zamachów jest spreparowana, ale islam niczym dobrym nie jest. Dzihadyści to nie jakiś mit, bo nawet ludzie z Polski pojechali do Syrii. Wg mnie to działania Izraela, bo dla nich to być albo nie być i jedyny sposób, by mógł przeżyć, to nieustanny chaos na Bliskim Wschodzie. A teraz zobacz jakie wpływy ma Izrael w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu itp. 

 

P.S Dalej polecam wizytę w UK, Paryżu, Szwecji czy Brukseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m zalozmy ze masz racje, ale spojrz na sam fakt ze nawet jesli Islam jest wykorzystywany, to za pozwoleniem samych radyklnych muslimow, ktorzy spotykaja sie z wielkimi Zachodu, na kawke :)

 

Putin-Kadyrow(wyjatek, bo to nie Zachod) 

McCain-Abu Musaba Al-Zarkawi

 

I tak dalej, owszem Israel ma wplyw, ale Oni tez sie obawjaja jednego islamskiego przeciwnika, ktory rowniez ich bardzo nie lubi, chodzi o Pakistan, z silna armia i bronia nuklearna.

 

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh zgadzam się, że Żydzi jako państwo i jako światowa finansjera są "szarą eminencją" naszych czasów.

 

8 minut temu, Assasyn napisał:

@Carl93m zalozmy ze masz racje, ale spojrz na sam fakt ze nawet jesli Islam jest wykorzystywany, to za pozwoleniem samych radyklnych muslimow, ktorzy spotykaja sie z wielkimi Zachodu, na kawke :)

 

Putin-Kadyrow

 

 

Putin-Kadyrow to inna bajka. Pierwsza i druga wojna czeczeńska, totalny rozpierdol Groznego i katastrofa humanitarna Czeczeńców, ale koniec końców jest fajnie zgoda itd. Grozny pod zarządem oligarchów kwitnie. Syria też by kwitła gdyby dokonali restauracji Asada, a Żydo-USA by przestało niszczyć te rejony.

 

Polaczylem Twoje posty, zglaszaj nastepnym razem

As.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że ciągle od ok 100 lat są poszukiwania "idealnego systemu" dla ogółu Ziemian? Lub raczej do zarządzania i kontroli tego ogółu.

Był wczesny kapitalizm  bez "socjala".

Był komunizm nie sprawdził się, bo przeobrażał się w kult jednostki. Obecnie w Chinach "testuje" się mieszankę z kapitalizmem sponsorowaną  przez kapitał głównie z USA nie bacząc, że Chiny staną się dla nich głównym zagrożeniem.

W Europie Zach. z jakiegoś powodu nie sprawdziło się chrześcijaństwo jako religia dominująca (może z powodu 2 wojen światowych w których chrześcijanie byli głównymi walczącymi po obu stronach) to zaczyna się próba wprowadzenia islamu do państw wysoko rozwiniętych.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień za dniem, zamach za zamachem i nikt z tym nic nie robi! Skurwiali politycy plują w mordę narodom Europy Zachodniej, bagatelizując za każdym razem tragedie spowodowane przez ekstremistycznych zamachowców. Kiedy wolność stanie się ważniejsza od wygody? Ale mnie to frustruje! Nienawidzę nihilistycznej postawy, która jest reprezentowana przez samozwańcze elyty UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.