Skocz do zawartości

Bałagan w pokoju młodego człowieka.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

    Mam dwóch synków, 20 i 25 lat. Od wieków jak pamiętam wiecznie mają syf, nieład, i burdel w swoich pokojach. Ciuchy do prania leżą w kącie, na biurku brudna zastawa z przed

miesiąca.. Ogólnie brak dbałości o swoje otoczenie. Totalny syf. 

    Osobiście staram się dbać o to żeby nikt nie musiał sprzątać po mnie. Mam świadomość że ktoś wykonał by pracę która należy do mnie. Wstydzę się tego. Natomiast młodzież ma wyjebane.

Wiem, powiecie dokręć im śrubę, ale czy muszę. Dlaczego ta młodzież nie potrafi się ogarnąć dla siebie? Dlaczego liczą że ktoś ogarnie ich syf za nich? Czy trzeba non stop im zwracać uwagę?

 

   Młodzieży spróbujcie się ogarnąć sama z siebie. Czy trzeba Was wcielić do woja aby inni mężczyźni Wam to wbili do łba?

Dbajcie o swoje otoczenie, swój wizerunek, bo jak tłumaczę swoim synkom, chaos i syf na biurku, czy w pokoju, świadczy o chaosie w głowie.

 

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Adolfie. Synowie twoi podobnie jak wielu młodych ludzi popychają do przodu ewolucję tworząc nowe gatunki.

Jak sobie przypomnę co mi się kiedyś zalęgło w zlewie..., wspomnienie macek sięgających ku mej twarzy towarzyszy mi do dziś.

 

Chaos i syf świadczą co najwyżej o bogatym życiu wewnętrzym i dążeniu do Wyższych Celów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tego takie podejście - twój porządek może być bałaganem dla innych ludzi. Mam ten problem zwłaszcza z siostrą jak przyjeżdża w odwiedziny. Burdelu nie mam, ale nie mieszkam też w muzeum, to ta zawsze musi wyskoczyć z tekstami: "po co ci to i tamto?", "może ci posprzątam?". Kiedyś pozwoliłem jej na to drugie, nigdy więcej, większości rzeczy nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sięgnę pamięcią to chyba taki sam byłem, pózniej było wojo,rezerwa i krótko potem wyprowadziłem się, wtedy zacząłem ogarniać.

Do dziś lubie mieć przejrzyście ,bez pedanterii, ale bajzlu już potwornie nie trawię, córa bałaganiarz ma przejebane, skończylo się że wywaliłem do matki to podkuliła ogon i po miesiacu wróciła,  na razie trochę się stara, ale trzeba ją gonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Jestem troszkę starszy od Twoich synów i powiem Ci co o tym myślę, bo miałem podobnie. 

 

Póki mieszkałem z rodzicami miałem syf. Wkurwiało mnie, że 'muszę' sprzątać i nieraz olewałem to tylko po to żeby się sprzeciwić. Podobnie było jak zamieszkałem z laską. 

Potem zamieszkałem z kumplem, który bardziej syfił niż ja i po pewnym czasie zaczęło mi to przeszkadzać :-) 

W konsekwencji polubiłem porządek i teraz całkiem o to dbam :-D 

 

Myślę, że Twoje chłopaki też z tego po prostu wyrosną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź ramolem Adolf.

Ja też ze zramoleniem stykam się każdego dnia bo jestem w Twoim wieku i też często chciałbym iść  tą wygodną ścieżką typu : my w waszym wieku nie mieliśmy tak łatwo ,nie mieliśmy podkładane pod nos ple ple ple.  Też stykam się z młodymi codziennie w pracy i nie ma dnia żebym nie musiał się zderzać z prawdą która mówi że oni mają spoko wiedzę i często inne , fajniejsze , świeższe spojrzenie na wiele spraw. I trzeba to szanować i z tego korzystać. Nasze Adolf doświadczenie plus ich świeżość i można góry przenosić. Tylko nie można robić podziału na my i oni. Nie patrz na młodych jak na konkurencję, ludzi z innej planety ale jak na szansę na naukę. A to że robią syf..... A Ty nie robiłeś. Ja wciąż robię , no i chuj. 

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Póki to nie wychodzi na inne pomieszczenia to moim zdaniem ok.

 

Jak u nich z życiem towarzyskim? Ktoś ich odwiedza?

 

Nie wiem jakie macie relacje, ale może wjedź im na ambicję. Możesz powiedzieć, że rozumiesz, że żadnej kobiety się nie spodziewają i stąd ten syf. A najlepiej to przygotuj 25 latka na ewakuację, jak młodszy będzie sam to może poczuje odpowiedzialność za własną kuwetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.