Skocz do zawartości

Honda CBR125, proszę o dobre rady


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Kodeks kodeksem, ale motocykliści z natury więcej powinni ogarniać na drodze niż to co ustawodawca przewidział.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po jakimś takim wydarzeniu przez 2-3h jeździmy ostrożniej, a potem znowu pewność siebie niebezpiecznie wzrasta... może dobrze, że sprzedałem dwa kółko miesiąc temu :D 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 14.04.2017 o 22:38, Marek Kotoński napisał:

4. Jak jest na luzie i wyłączam kluczykiem sprzęt, słyszę ślizg jak przy zapalaniu. Tak ma być? Może wcisnę sprzęgło i sprawdzę czy będzie ten dźwięk. 

W CBR125 przy wyłączaniu silnika jest taki dźwięk. Moja żona miała taki motocykl i było dokładnie to samo. I w kilku innych które oglądałem też.

 

p.s. sorka za odkopanie tematu

 

Edytowane przez Lognyrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
6 godzin temu, bbking napisał:

Jak najlepiej najskuteczniej czyścić szybę motocyklową aby jej nie zniszczyć nie porysować a robić to łatwo i skutecznie :)) ?

Ja czyszczę zwykłym płynem lub pianką do mycia szyb. Zabezpieczam wizjer woskiem, owady łatwiej schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namoczony ręcznik papierowy w płynie do szyb motocyklowych/plastików albo płynie do usuwania owadów (Motul, MucOff) na 6-7 min potem myjka ciśnieniowa, żadnego tarcia szmatkami itp.

Markowe szyby (oryginały, Puig itp.) trudniej porysować.

https://readytoride.com.pl/Motul-snowpower-2T-101020-Olej-silnikowy-p4925?

Tutaj powinieneś znaleźć wszystkie niezbędne akcesoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2017 o 22:57, K272 napisał:

Jazda samochodem to nie to samo co jazda motocyklem. Musisz wyrobić w sobie sporo nawyków które mogą w przyszłości decydować o Twoim życiu i zdrowiu. Przede wszystkim musisz PATRZEĆ i MYŚLEĆ za wszystkich innych. To że masz pierwszeństwo wynikające z kodeksu drogowego, nie oznacza, że je masz na drodze.

Wszystko prawda.

Dlatego to był jeden z powodów, że sprzedałem swoją Yamahę (Virago XV125), gdyż na drodze krajowej (bez poboczy, by się usunąć) jadę 90km/h i mnie ciężarówka wyprzedza... A robić prawko na mocniejszy motor już nie miałem ochoty.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.