Skocz do zawartości

Żonkile w tvp, tvn, polsat i chuj wie gdzie jeszcze


nowhereman80

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak już od kilku lat. Darmo szukać biało-czerwonych przypinek na klapach prezenterów podczas rocznicy jakiegoś powstania Polaków. Dlaczego media podświadomie nam wciskają, komu mamy bardziej współczuć? 

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nowhereman80 napisał:

Erstens - nie mam nic do Żydów.

Zweitens - Polska to chyba kraj Polaków, no nie?

Rozumiem, że getto żydowskie, powstanie w gettcie itd. itp., ale żeby w "polskich" mediach tak mocno promować "mniejszość" narodową? Nie panimaju.

 

To przede wszystkim część naszej historii, ale także przykład walki z góry skazanej na porażkę.

 

Poza tym elita żydowska to bardzo wpływowa grupa ludzi, więc warto im się przypodobać prostym gestem w postaci żółtego żonkila.

 

Nie rozumiem tego narzekania Polaków. Tzn. wiem co w ich przekonaniu za tym stoi (ŻYDOWSKI SPISEK :)), ale czy nie można tego przekuć na własny sukces? Przecież można to wykorzystać dla własnej propagandy. Ktoś musiał dostarczyć broń i amunicję Żydom, a przecież nie robili tego inni Żydzi, Rosjanie czy Hiszpanie. Nauczmy się w końcu puszczać w eter pozytywny sygnał, stwórzmy przy okazji takich rocznic własny rodzaj propagandy, promujący polskość i skończmy z tym obrażaniem się na wszystkich, bo czasy się zmieniły, a my ciągle żyjemy tymi samymi teoriami spiskowymi.

 

10 minut temu, koksownik napisał:

Jest tak już od kilku lat. Darmo szukać biało-czerwonych przypinek na klapach prezenterów podczas rocznicy jakiegoś powstania Polaków. Dlaczego media podświadomie nam wciskają, komu mamy bardziej współczuć? 

 

W przypadku naszych powstań są specjalne programy temu poświęcone, długie audycje, marsze, relacje z tychże, wywiady, programy publicystyczne, studia dyskusyjne. Naprawdę chodzi Ci tylko o papierowego kwiatka wpiętego w klapę marynarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mapogo napisał:

W przypadku naszych powstań są specjalne programy temu poświęcone, długie audycje, marsze, relacje z tychże, wywiady, programy publicystyczne, studia dyskusyjne. Naprawdę chodzi Ci tylko o papierowego kwiatka wpiętego w klapę marynarki?

A kto ci będzie oglądał jakieś tam nudne marsze i pogadanki w studio? Takich osób jest niewielu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach masowego ogłupienia. Człowiek jest wzrokowcem, a podświadomość wychwytuje symbole, czyli jak wymieniłeś m.in. papierowy kwiatek czy tam żonkil. Z resztą nie ogranicza się tylko do znaków, ale np. do wymienionych przeze mnie rocznic ważnych dla Polaków wydarzeń. Zaobserwuj, ile czasu i treści poświęca się choćby w telewizji na wspomnieniu o jakimś ważnym dniu. Internet zalewają infografiki, które przedstawiają hipokryzję polskojęzycznych mediów.

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za Polak, który nie zna własnych rocznic, własnych symboli, a " jest wzrokowcem, a podświadomość wychwytuje symbole" i na tych symbolach tylko i wyłącznie bazuje? Do dupy z takim patriotyzmem. To ja już wolę 20% patriotycznie nastawionych, znających historię, świadomych Polaków niż 80% matołów bazujących na symbolach.

 

"Dzisiejsze czasy ogłupienia" to pusty slogan. Ktoś, kto chce, zaznajomi się z historią własnego kraju, wartościami, które przekazuje jego cywilizacja, a barany i tak będą bawić się srajfonami i zachwycać youtubowymi gwiazdeczkami jednego, góra dwóch sezonów. Żonkil nic w świadomości Polaków nie zmieni, ale jest gestem, który otwiera furtkę do lepszych relacji z Żydami. To niewielki gest, stać nas na to.

 

Akurat obecny czas, kilka lat wstecz, 2017 i przyszłe lata to mocny okres polskiego patriotyzmu. Nie wiem czy pamiętasz, ale jeszcze w latach 90tych czy dwutysięcznych była promowana polityka wstydu. Wstyd było być Polakiem, a teraz wręcz przeciwnie. Wracanie do rocznic, świętowanie zwycięstw, bycie dumnym z faktu bycia Polakiem, kampanie walczące z zakłamywaniem historii, programy dla młodzieży na youtube. Obecnie mamy świetne czasy dla polskości i jej promowania. Tym bardziej, że sytuacja na Zachodzie jest coraz bardziej napięta przez napływ ciapatych, więc wartości Polski rośnie. Poczekamy jeszcze z 10-20 lat, a to zaprocentuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mapogo napisał:

"Dzisiejsze czasy ogłupienia" to pusty slogan.

Żaden pusty slogan - to prawda. Chyba mi nie powiesz, że media przekazują nam wartościowe informacje? :lol:

16 minut temu, Mapogo napisał:

Akurat obecny czas, kilka lat wstecz, 2017 i przyszłe lata to mocny okres polskiego patriotyzmu. Nie wiem czy pamiętasz, ale jeszcze w latach 90tych czy dwutysięcznych była promowana polityka wstydu. Wstyd było być Polakiem, a teraz wręcz przeciwnie. Wracanie do rocznic, świętowanie zwycięstw, bycie dumnym z faktu bycia Polakiem, kampanie walczące z zakłamywaniem historii, programy dla młodzieży na youtube. Obecnie mamy świetne czasy dla polskości i jej promowania. Tym bardziej, że sytuacja na Zachodzie jest coraz bardziej napięta przez napływ ciapatych, więc wartości Polski rośnie. Poczekamy jeszcze z 10-20 lat, a to zaprocentuje.

Kto promował wtedy tą politykę? No właśnie, nie chcę już się powtarzać. Nawet jak byłem gówniarzem, nie podobała mi się retoryka "nie ważne jak, nie ważne gdzie, byle być w Europie (w domyśle: w UE)". Do diabła z takim podejściem - służalczość i kompleksy wobec narodów z Zachodu to rak narodu żyjącego w III RP.

Fajnie wszystko, ładnie pięknie, że ludzie pamiętają o rocznicach, rośnie świadomość narodowa itd. Tylko należy pamiętać, że są i też barany co noszą koszulki patriotyczne oraz wycierają gębę pustymi hasłami "Bóg honor ojczyzna", a weźmiesz jednego i drugiego na bok i przepytasz ich wyrywkowo z historii i dupa zbita.

Historia to wartościowa nauczycielka której nikt nie słucha, dlatego wciąż się powtarza.

16 minut temu, Mapogo napisał:

Co to za Polak, który nie zna własnych rocznic, własnych symboli, a " jest wzrokowcem, a podświadomość wychwytuje symbole" i na tych symbolach tylko i wyłącznie bazuje? Do dupy z takim patriotyzmem. To ja już wolę 20% patriotycznie nastawionych, znających historię, świadomych Polaków niż 80% matołów bazujących na symbolach.

Wszyscy się oburzamy z tego tytułu, ale niestety nihilizm i wygodnictwo to wciąż powszechne zjawisko.

Edytowane przez koksownik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.