Skocz do zawartości

Inwestor z Honorem


T-Virus

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pomysły ma każdy. Ja je mam. Ty je masz. Dziewczyna w porannym autobusie też je miewa. Jednak jak już masz pomysł, następnym krokiem jest wziąć się do pracy i po prostu go wykonać.

 

Może teraz powiesz "G, wiem, ale to takie trudne". Dobra, więc co Cię powstrzymuje? Serio, co konkretnie? Bądź ze sobą szczery - skoro już zdecydujesz się TO zrobić, to musisz odpowiedzieć na to pytanie. Może musisz rzucić pracę? Pożyczyć pieniądze? Zatrudnić kogoś do zaprogramowania aplikacji?

Niezależnie czy chodzi o czas, czy pieniądze, musisz to ogarnąć.

 

Nie zrozum mnie źle. pomysły i przemyślenia są ok. Zawsze powtarzam "Pomysły to chuj, liczy się wykonanie" - i dużo ludzi się obraża, bo czasem naprawdę trudno wpaść na dobry pomysł.

 

I nie mylą się.

 

Ale dobrych pomysłów jest mnóstwo. Od groma. Jest za to znacznie mniej dobrych wykonań.

 

Bo wykonać jest trudno.

 

Widziałem masę ludzi, wykonujących przeciętne pomysły, żeby zbudować wspaniałe życie. Jest tak wiele biznesów zarabiających setki tysięcy na totalnie średnich ideach. Chcesz przykład? Agencja marketingowa. Pomysł poniżej średniej. Ale działa - bo ja zadziałałem i wykonałem go.

 

Twoje pomysły są warte mniej niż myślisz. Przestań je tak cenić. Urzeczywistnij je. Wpraw w życie. Posmakuj i dotknij. Weź się do roboty i pozwól pomysłom ewoluować.

 

Wykonać.

 

 

 

 

 

 

 

Luźniutkie tłumaczenie z https://www.garyvaynerchuk.com/why-i-love-mediocre-ideas/

Serio, jeśli pomysł jest dobry, to dlaczego nie miałbyś tego zrobić sam? Ile pieniędzy potrzebujesz? Czy na starcie potrzebna jest więcej niż 1 zaangażowana osoba?

Edytowane przez Gaindalf
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Glux nie posiadam

2)Gaindalf nie prosiłem o wykład

3)Lupele szukam po to by nie brać kredytu

4)Stulejman ty z całą moja pomoca dla Cb jesteś na nie. Skąd wiesz, że nie wypali? Dlaczego stawiasz mnie w sytuacji przegranego? jestem honorowy i pamietliwy nigdy nie zapominam o ludziach którzy mi pomogli

5)Pozytywny ja proponuję tylko kontakt do osoby która jest w stanie coś zdziałać, wyleczyć/zapobiegać i nie podam żadnego pomysłu tylko w spotkaniu na żywo, tylko osobie która uznam że jest godna i z honorem który ja mam

6) Adolf Tylko spotkanie na żywo jest dużo opcji przy niektórych mam ludzi którzy mają znajomości żeby zacząć to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T-Virus Nawet jak pomysł jest tajny, to potencjalny inwestor, chciałby wiedzieć o co chodzi, przed kontaktem tj:

-branża

-jaki problem dany produkt rozwiązuje

-sposób promocji

-kwota do zainwestowania

-potencjalny zysk

 

Tematów typu "mam pomysł na biznes, jest super zarobimy miliony", w internecie jest mnóstwo i nikt na nie, nie zwraca uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, T-Virus napisał:

...Stulejman ty z całą moja pomoca dla Cb jesteś na nie..... jestem honorowy i pamietliwy nigdy nie zapominam o ludziach którzy mi pomogli...

 

Na siłę chcesz pomagać, na siłę spotykać osobiście.

A słowa które podkreśliłem to wręcz cytat z @Stulejman Wspaniały

 

A już proponowanie na otwartym forum komuś "biznesu" to dziecinada. Taka sama jak i tytuł tego postu.

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T-Virus,

Nie obraź się ale coraz bardziej podjeżdżasz mi trollem lub pijawką, która ma ochotę wyssać kogoś z kasy ;) 

Dlaczego tak myślę? (żeby nie było, że bezpodstawnie), ano dlatego:

- chcesz na siłę uzdrawiać, chcesz za to jakieś hajsy

- chcesz wchodzić w biznesy i nie byłeś łaskaw napisać ile Ty w to wkładasz ani nie podałeś zarysu swojego pomysłu

A ktoś ma przyjechać do Stargardu, wyłożyć swój czas, swoje pieniądze na drogę, żeby potem mogło sie okazać (nie osądzam, mówię hipotetycznie), że ten pomysł to jakaś totalna abstrakcja, przecież to jest za przeproszeniem, kurwa, NIEPOWAŻNE.

Jeżeli oczekujesz INWESTORA z honorem (ale o co chodzi? nie wiem..chcesz robić biznes z Winnetou?) to sam pokaż, że potencjalnego INWESTORA traktujesz poważnie. Problem jest taki, że nie traktujesz go poważnie (gdyby się taki zdarzył, na co Bóg mi świadkiem się nie zanosi), wobec tego proponuję zagłębić się w to co Gaindalf podrzucił :> 

a słowa 

Godzinę temu, T-Virus napisał:

2)Gaindalf nie prosiłem o wykład

brzmią co najmniej buńczucznie i ja na miejscu kolegi poczułbym się urażony ;) 

Bez spiny, miłego wieczoru :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.