Skocz do zawartości

Hobby, zainteresowania u kobiet.


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum wielokrotnie widziałem dyskusje na ten temat, między innymi w dziale świeżakownia. 

Ile znacie kobiet ze szczerymi zainteresowaniami?

Prawie wszystkie, które dotychczas poznałem, to - coś tam robią, - yyy, seriale i filmy, - ooo makijaż i ciuchy. Jedna interesuje się pewnym drogim motosportem - ją już przejrzałem - chodzi o przebywanie z bardzo wpływowymi i bogatymi facetami. Jak kiedyś w większym gronie sama zaczęła temat, ja go podchwyciłem i zacząłem dyskusje, to zrobiła wielkie oczy i zupełnie nic nie rozumiała co do niej mówię i szybko zmieniała temat na neutralny, a niby to jej największa pasja i zainteresowanie... ;)

Trzeba też odróżnić syndrom kameleona - gdy na początku kobieta interesuje się dokładnie tym co my, ale to bardzo łatwo wykryć, właśnie wchodząc w dyskusję.

 

W związku, z tego co zauważyłem taki brak zainteresowań przekłada się na czepianie partnera, osób w koło i szukanie problemów na siłę. Czy to jest to słynne szukanie emocji? B)

 

Co o tym myślicie? Jakie macie z tym doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy choćby na jakiś portal randkowy by zauważyć, że 3/4 profili pole zainteresowania omija ;) ogółem, jeśli chodzi o moje spostrzeżenia, to są podobne, jeszcze kiedyś myślałem,  że to jakieś zrzadzenie losu, że dziewczyna interesuje się tym co ja :lol: po czym, po którymś razie i przeczytaniu kobietopedii dotarło do mnie, że to zwykła ściema. Moim zdaniem, najważniejszym hobby kobiet jest złapanie faceta o jak najwyższym smv ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale, makijaż, czasem robienie na drutach. I taniec, polegający na gibaniu się w rytm muzyki i pompowaniu swojego ego spojrzeniami i zaproszeniami do tańca (raczej rzadko same zapraszają), do wyjątków należy balet czy inny taniec, do którego trzeba znać kroki ;). Analogicznie śpiew (o ile loszka ma głos), mało powszechne są dobre piosenkarki.

Wyżej wymienione są pochodną nudy albo chęci zwiększenia własnej atrakcyjności.

I tyle. Na moje oko, rozmowa nt. kobiecych "pasji", "zainteresowań" jest równie nudna jak sam przedmiot dyskusji.

Choćby dlatego, że temat był wiele razy poruszany i wyczerpywany.

Np. tu: 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kilka takich znam a pasje mają bez picu.

 

Jedna, już w sumie dojrzała pani 50+ z niesamowitą pasją i smykałką do biznesu. Oddycha swoją firmą, zasypia i budzi się z nią a chyba jak by się dało to i sex by uprawiała. Budowała ją od kilkuosobowego składu a obecnie ma koło setki pracowników. Do tego stworzyła zaawansowany dział technologiczny, a ten m.in. sprzedaje swoje produkty i rozwiązania światowej korpo, której jej firma była na początku przedstawicielem. Mamy wprawdzie lekką, osobistą zadrę, ale i tak ją podziwiam, mam sporo uznania i jednak sympatii.

 

Następna - uroczo pierdolnięta życiowo, ale bez rzeźby i ceramiki świat dla niej nie istnieje. W zasadzie artyści nie podpadają pod piramidę Masłowa, więc to, że zapomni pójść spać bądź zjeść jak coś szkliwi czy wypala w piecu nie dziwi. Warsztaty u swoich ulubionych artystów to dla niej chleb powszedni. Osobiście nie wytrzymał bym z nią tygodnia i nawet jej fenomenalne ciało nie byłoby wystarczającą rekompensatą jej pierdolnięcia. 

 

Blondi - archeologia, starożytność i z przeciwnego bieguna - medycyna. Com ja był przeczołgany po różnych ruinach (mnie to śmiertelnie nudzi akurat) to się w pale nie mieści. Chociaż ciekawostka którą poznałem z nią przy antycznym sraczu w Hierapolis, że panowie podmywali się wspólną myjką/gąbką i prowadzili siedząc obok siebie w trakcie defekacji dysputy, nieco mną wstrząsnęła. Tak, to było interesujące ;)

 

Inna kumpela - totalne odchylenie w kierunku medycyny i patologii medycznych, choć zawodowo zupełnie inna bajka. Siedzi po uszy w publikacjach naukowych, które z pragmatycznego punktu widzenia nie dają jej żadnych korzyści ekonomicznych. No więc ewidentna pasja. 

 

Może jeszcze ze dwie bym mógł dodać do listy, jednak większość znanych mi pań, ma głównie "zainteresowania kulinarne" a ich ulubione danie, to danie dupy. W zasadzie focus na potomstwo i wygodne życie sponsorowane przez samca. No schemat i już. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dziewczynę (35l), która mocno się wkręciła w jogę i po kilku latach została instruktorem, choć zawodowo inna bajka - obecnie dzięki tej pasji przyzwoicie sobie dorabia. Wcześniej sama od dwóch lat z partnerem - przechwytuje niektóre jego pasje i razem sobie tak rzeźbią. Najbardziej świadoma (zdrowa fizycznie i psychicznie) i aktywna kobieta jaką lepiej znam. Zawsze też z dwa razy do roku wyjedzie w ciekawe miejsce.

 

Kilka koleżanek z pracy biega na co dzień i biorą udział w biegach organizowanych, ale to raczej pod kątem formy i zdrowia niż jakaś szczególna pasja.

Inne przypadki to takie próby i meczenie się np. z fotografią, książki (oczywiście chodzi o czytanie beletrystyki - sensacje, kryminał), jakieś artystyczne zrywy, czy udział w warsztatach gdzie dłubie się jakies pierdołki, jakies sporty i fitnessy sezonowo.

Kurde myślałem że lepiej to wygląda, ale słabo to wygląda po tym rozeznaniu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam,że kobiece zainteresowanie w większości to:

 

-moda,czyli oglądanie kolorowych pisemek typu gala

-psychologia,czyli oglądanie seriali typu pierwsza miłość

-finanse i rachunkowość,czyli zabieranie swojego faceta na zakupy do galerii(oczywiście za jego kasę)

-yachting,jazda konno,wyścigi samochodowe,czyli wszędzie tam gdzie jest możliwość złapania stabilnej gałęzi

-motoryzacja,czyli rozpoznanie najbardziej luksusowych i drogich marek samochodów klasy premium

 

A,bym zapomniał!!!Jeszcze takie przyziemne jak:

-malowanie paznokci

-słuchanie muzyki

-nie można zapomnieć o gotowaniu(np.kanapek i jajecznicy)

 

Ehhh one wszystkie takie oczytane,idące z duchem czasu,nowoczesne.Nie to co my,banda jełopów,którym tylko dupa i cycki w głowie :):)

 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z młodych(15-20) dziewczyn znam całkiem dużo z hobby: rysowanie, czytanie, sport, pieski, koty i kilka taniec, śpiewanie, jazda konno. No i oczywiście motoryzacja(mimo że są w tym mniej zainteresowane niż ja, a mnie motoryzacja nic nie interesuje)

Starsze(20-30) to samo, ale z tendencją odpuszczania sobie na rzecz dzieci(potrafią powiedzieć ile kosztuje wózek, czy kocyk widząc go z odległości 30metrów!)

Powyżej 30 to mało znam ogólnie kobiet, ale ogólnie wydaje mi się że nie mają hobby w większości, chyba że jakieś robienie biżuterii, haftowanie i inne pierdoły

 

Dziewczyn z nietypowymi zainteresowaniami znam raptem kilka, ale to też głównie z powodu zawodu lub faceta.

Oczywiście większość do hobby zalicza imprezy, zalewanie się w trupa, to co wymienił @giorgio i najważniejsze fb i instagram

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seven napisał:

Z młodych(15-20) dziewczyn znam całkiem dużo z hobby: rysowanie, czytanie, sport, pieski, koty i kilka taniec, śpiewanie, jazda konno. No i oczywiście motoryzacja(mimo że są w tym mniej zainteresowane niż ja, a mnie motoryzacja nic nie interesuje)

Starsze(20-30) to samo, ale z tendencją odpuszczania sobie na rzecz dzieci(potrafią powiedzieć ile kosztuje wózek, czy kocyk widząc go z odległości 30metrów!)

Powyżej 30 to mało znam ogólnie kobiet, ale ogólnie wydaje mi się że nie mają hobby w większości, chyba że jakieś robienie biżuterii, haftowanie i inne pierdoły

 

Dziewczyn z nietypowymi zainteresowaniami znam raptem kilka, ale to też głównie z powodu zawodu lub faceta.

Oczywiście większość do hobby zalicza imprezy, zalewanie się w trupa, to co wymienił @giorgio i najważniejsze fb i instagram

 

Patrz,o ja głupi!!!

Zapomniałem.Jeszcze fotografia,czyli robienie zdjęć dziubków i wstawianie na fb i insta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, giorgio napisał:

-słuchanie muzyki

 

Oczywiście tej, która jest aktualnie na topie ;) Z resztą jak tak patrzę na obecne młode dziewczyny, to widzę straszny problem z brakiem tożsamości. Te same stroje, te same ulubione zespoły, te same teksty. Jak klony ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 to podłe kłamstwo przecież każda z nich jest inna niż inne :D.

Mówicie Panowie że ta znajoma ma taką pasję tamta taką tylko skąd posiadacie tą wiedzę ? Podejrzewam że w jakichś 75% z pejsbuczka czyli na dobrą sprawę pasją kobiety jest głównie lansik. A czy na kotka, konika, haftowanko, gotowanko to już sprawa drugorzędna. Moja była twierdziła że kocha podróże. I fakt nawet jak nie jesteśmy razem to jeździ dalej. Tylko obawiam się że gdyby nie obszerne relacje z wyjazdów na fb to by się do Pcimia nie ruszyła.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw dzisiaj byłem na siłowni tak się znowu przeglądałem faceci to jeszcze przyjdą faktycznie poćwiczyć i widać to na łapach, klacie. Za to sporo dziewczyn zajmie urządzenie i coś na telefonie przegląda 3min przegladania 1 min ćwiczeń i już zmęczona.

 

Powinien być zakaz siedzenia na telefonie jak zakaz posiadania telefonu na maturze. Brutalne ale prawdziwe...

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem trochę od innej strony, do mojej siory przyszła kiedyś psiapsióła.

Tak siedzieliśmy i coś tam gadaliśmy we trójkę, no i w końcu psiapsióła pyta mnie

- Krzychu a ty to czym się w ogóle interesujesz???

- Uwielbiam sklejać modele (już uradowany że sobie pogadamy!!! banan na ryju)

- Ja pierdole jaki ty jesteś dziecinny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki są super, sam lubię malować, mam to ojcu bo sklejaliśmy razem modele i malowaliśmy takie centymetrowe żołnierzyki.

Laski kompletnie nie rozumieją co to jest twórczość.

 

@giorgio - nie, zamurowało mnie, miałem 20 lat i szczena mi opadła

Edytowane przez Rambo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra mnie zawsze totalnie jebała za moje modelarstwo i za pasje generalnie bo ona nie interesowała się kompletnie niczym , no może poza polowaniem na łosia. 

@Rambo87 jaką tematyką się zajmujesz. Mnie kręci sklejanie budynków z drewna takich w skalach 1:10 , coś w tym klimacie co niżej ale nie mam warunków niestety.Ew drewniane szkutnictwo bo uwielbiam dłubać w drewnie. 

 

Podobny obraz

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami, że w większości przypadków dziewczyny są po prostu płytkie. A więc bogaty koleś+ dziecko, ewentualnie przystojniak, żeby poszpanowac przed koleżankami. Zdarzają się kobiety, które mają pasje i nie możemy mówic, że tak nie jest. Literatura, historia, taniec, muzyka, malowanie, języki obce. Nie widzę powodu, żeby twierdzic, że my faceci  mamy lepsze pasje, bo interesuje nas sport, motoryzacja czy polityka. Znam sporo facetów, którzy lubią się jedynie przechwalac, upijac, ewentualnie wymądrzac czy narzekac:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie stwierdzam, że nie znam żadnej samicy która by miała jakiekolwiek hobby czy też pasje.

Wymówką na to jest: szkoła/studia, praca, rodzina, dziecko.

 

Problem robi się wtedy gdy studia skończone, ma wolne od pracy, dziecko nie jest jest już małe i nie trzeba się nim zajmować, więc brak wymówek.

Wtedy taka pani dosłownie ma strach w oczach jak wie, że będzie musiała spędzić trochę czasu sama.

Co ona biedna ma sama robić ze sobą? To nie ludzkie, że mąż coś robi bez niej, dzieci wybyły a ona tak sama jak palec.

 

Nic dziwnego, że im odbija i zaczynają szukać bolca na boku, żeby zapełnić sobie nadmiar czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciekawyswiata akurat sport, polityka i motoryzacja to narzucone nam mężczyzną pasję, ćwiczyć zacząłem ale dla zdrowia i sylwetki, motoryzacją się nie interesuje, a polityką tylko tyle by rozumieć co się wkoło mnie dzieje. Niestety jest przyjęte że każdy facet ma kibicować jakiemuś klubowi(składu znać nie musisz), wiedzieć jak zrobić cokolwiek w starym golfie, passacie czy bmw(jak masz coś nowego to masz problem bo tym nikt się nie interesuje) i ma podzielać zdanie TVN/Polsat dotyczące polityki. Hobby takie jak podróże, czy tworzenie są uważane za niemęskie i marnowanie czasu i pieniędzy. Masz pić piwsko przed telewizorem, sportem się interesować, ale broń Boże go uprawiać i wyzywać wszystkich od Pisowców i lewaków, przy czym głosować na socjal. A i pamiętaj że nie ważny jest program partii, w TV powiedzą Ci kto jest dobry a kto zły

 

@Pozytywny moja była interesowała się wszystkim czym ja się interesowałem, z tym że miała słomiany zapał :D Chociaż gotować dzięki mnie zaczęła czasami :D

Edytowane przez seven
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.