Skocz do zawartości

Wakacje z duchami, czyli pomysł na nietypowy biznes


Kelner Panic

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trafiłem na artykuł o nawiedzonym domu w jeleniu (dzielnica Jaworzna). W artykule jest informacja, że ów dom jest do kupienia. W sumie trochę dla żartu napisałem na FB, że szukam wspólników i... jednego  poważnie zainteresowanego już mam. I tak się zastanawiam.  Jest taki gościu Farhan Vladi, który specjalizuje się w handlu wyspami. Ale nie słyszałem o agencji turystycznej, oferującej zwiedzanie nawiedzonych miejsc z możliwością noclegu. A jest tego, że ho-ho i ciut. Artykuł "List of reportedly haunted places" w angielskiej Wikipedii wylicza takich kilkaset, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie trzeba by nawet kupować tych nieruchomości - wystarczyłoby dogadać się jakos z właścicielami. Co sądzicie o takim pomyśle? Mogę mieć, i prawdopodobnie man wypaczone spojrzenie, bo zawsze chciałem robić coś nietypowego - jestem mocno ekscentryczny z natury, więc pomysł mnie kręci. Tylko czy ma to szanse powodzenia? http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/jaworzno/a/jaworzno-dom-w-jeleniu-w-ktorym-straszy-znow-jest-na-sprzedaz,12059816/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacznij od zbadania innych rynków - sprawdź czy są takie biznesy w USA, UK, Francji, Japonii, Chinach itp  Żeby w coś takiego wchodzić musisz mieć przeświadczenie/pewność że znajdziesz klientów. No i zbadać jaka inwestycja jest potrzebna - czy samo zwiedzanie w dzień jest wystarczająco ciekawe? A może trzeba by z tego hotel zrobić i w nocy symulować ducha? Ogólnie masz pomysł ale od pomysłu do sporządzenia biznes planu droga daleka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.