Skocz do zawartości

Antyutopie-książki,które pozwolą patrzeć trochę szerzej


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,polecam każdemu przeczytanie książek o tematyce antyutopijnej A.Huxleya i G.Orwella,tak jak serial,który poleciłem w męskim kinie zmieniają one mocno punkt widzenia osobą zaprogramowanym w matrixie .

Na pierwszą książkę gorąco polecam Folwark zwierzęcy G.Orwella,który w bardzo lajtowy sposób wprowadza czytelnika w metodykę zamordystycznego sposobu sprawowania władzy,przedstawienie motywu stada owiec-które dobrze można przenieść w realny świat jako stado baranów,które możemy zobaczyć na jakże dziś modnych wiecach manifach(w tym moim ulubionym marszu szmat,pozdrawiam pyta.pl :)) Uważam,że taki Folwark powinien być lekturą obowiązkową w szkole,ale gdyby tak było,polactwo(termin utworzony przez Ziemkiewicza,przytaczając go nie mam na celu najazdu na nasz naród),byłoby zdecydowanie mniej podatne na sugestie i propagandę,jak to możemy odczuć,w związku z wieloma wydarzeniami,termin FALSE FLAG dla ogółu społeczeństwa,praktycznie nie istnieje,jest on konikiem fanów teorii spiskowych,a nie FAKTEM.

Po takim lekkim przystępnym wstępie polecam Rok 1984,który dobrze pokazuje,biedę zamordyzm,dyktaturę,oraz relacje damsko męskie w ujęciu czysto fizjologiczny,książka ta łamie praktycznie wszystkie schematy np. Ministerstwo prawdy=Ministerstwo propagandy,co może niektórym pomoże zerwać klapki z oczu i spojrzeć trochę szerzej :) ...Świetnie też jest ukazana "wielka miłość" w obliczu tortur,główny bohater bez wahania zdradza swoją myszkę,aby ich uniknąć,przytaczając ten fakt nie mam na celu,aż w tak skrajny sposób burzyć schematów faceta=bohatera kobiety,bo sam czasami ulegam tym białorycerskim zapędom,ale chcę nimi skłonić do refleksji podczas czytania tej znakomitej,ponadczasowej książki.

Na deser pozostawiam Nowy Wspaniały Świat Aldousa Huxleya,który świetnie odnosi się do czasów dzisiejszych,pokazuje jak wzbudzane są konsumpcyjne trendy,podział społeczeństwa na kasty,programowanie i uwarunkowanie od najmłodszych lat tych potrzeb,za pomocą róznych technik,jedną z nich było radio i telewizja,na potrzeby powieści były inaczej nazwane,usilnie ludziom wmawiano zadowolenie,a dzięki podziałowi na kasty zostawała zachowywana równowaga społeczna,tzn.nikt nie wychodził poza  szereg
Znalezione obrazy dla zapytania nowy wspaniały świat cytaty
Gwarantuję,że po przeczytaniu tych książek,zmieni się punkt widzenia wielu użytkownikom :) ,na różne kwestie...

Edytowane przez Perun
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.