Skocz do zawartości

Kraj, gdzie kobiety legalnie znęcają się nad mężczyznami


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Cytuj

For instance, if a false complaint caused the suspect to be arrested, to be distanced from his children, or to have any other meaningful limitation placed upon him, which turned out to be unjustified in hindsight, the tendency to launch an investigation shall increase

Zobaczymy, ale z takim sformułowaniem może kończyć się jedynie na umorzeniach, albo symbolicznych grzywnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście takie akcje praktycznie nie dzieją się u Chasydów. Wgl zauważyłem ciekawą rzecz przy okazji. Im bardziej zlaicyzowane społeczeństwo tym sytuacja mężczyzn jest gorsza. Przykład: Europa - coraz bardziej laicka  vs Chasydzi żydowscy czy antyateistyczne społeczeństwo Islamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasydzi stanowią niewielki odsetek mieszkańców Izraela. Młodzi ludzi mają tam totalnie wywalone na religię. Religia ma jedynie wymiar kulturowy, ot mam ucięty kawałek wacka i przeszedłem przez Bar Micwa, bo taka jest tradycja. Lewactwo jest niezwykle mocne w Izraelu, nie mówię tu już o paradach w Tel-Awiwie, ale o tym, że np ultrasi Hapoel Tel-Awiw, to komuniści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_w_Izraelu#.C5.BBydzi

 

Ultraortodoksi to jakieś 8% mieszkańców Izraela

Żydzi religijni - około 12%

Religijni tradycjonaliści - 13%

Niereligijni tradycjonaliści - 25%

Osoby świeckie - 42%

 

Wychodzi że dobre 67% Żydów z Izraela to osoby niereligijne, paradoksalnie Izrael należy do najbardziej świeckich krajów na świecie. Dlatego argument jaki często wysnuwa się przeciwko Żydom, że Talmud cośtam mówi, jest o tyle że z dupy, że nie dość że wielu Żydów to ateiści, to w dodatku Talmud to grubaśna księga, licząca 120 tys. stron, pisana trudnym językiem, że Rabini z kilkuletnim doświadczeniem muszą nieźle sobie łamać głowę nad prawidłową interpretacją. No ale to już rozmowa na inny wątek :)

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Ultraortodoksi to jakieś 8% mieszkańców Izraela

Żydzi religijni - około 12%

Religijni tradycjonaliści - 13%

Niereligijni tradycjonaliści - 25%

Osoby świeckie - 42%

 

Wśród mieszkańców są jeszcze przecież muzułmanie nie uwzględnieni w tej statystyce :). W skali kraju więc, ultraortodoksi to jakiś 1% :). Więc sytuacja u Chasydów nie ma właściwie znaczenia, jeśli chodzi o relacje męsko-damskie w Izraelu.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w skali kraju to wiadomo, są jeszcze druzowie, różne grupki chrześcijańskie i inne mniejszości. Zwróciłem po prostu uwagę jak to się rozkłada u samych etnicznych "Żydów", tych pisanych z dużej litery :P 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 7.06.2017 at 9:22 PM, EnemyOfTheState said:

Dlatego argument jaki często wysnuwa się przeciwko Żydom, że Talmud cośtam mówi, jest o tyle że z dupy, że nie dość że wielu Żydów to ateiści, to w dodatku Talmud to grubaśna księga, licząca 120 tys. stron, pisana trudnym językiem (...)

Nie jest istotne co oni czytają a w co wierzą. Większość z nich (jestem pewien, że ponad 98%) nie czytała, nie czyta i nigdy nie przeczyta ani strony ale będzie wierzyć w to co się im wciska - zupełnie jak u nas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.