Skocz do zawartości

Śp. Pan Wodecki opuścił ciało.


Rekomendowane odpowiedzi

Wyznam wam, że Pana Wodeckiego w ogóle nie znałem - wiedziałem kto to jest i że śpiewał "chałupy łelkam tu", ale to wszystko. Dopiero wczoraj, gdy w radiu puszczali jego piosenki, doceniłem i zachwyciłem się lekkością i głębokością jego głosu. Tyle pereł mamy w ojczyźnie, a słuchamy głównie zagraniczniaków. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Wyznam wam, że Pana Wodeckiego w ogóle nie znałem - wiedziałem kto to jest i że śpiewał "chałupy łelkam tu", ale to wszystko. Dopiero wczoraj, gdy w radiu puszczali jego piosenki, doceniłem i zachwyciłem się lekkością i głębokością jego głosu. Tyle pereł mamy w ojczyźnie, a słuchamy głównie zagraniczniaków. 

 

Mnie zawsze dziwiło, że Wodecki mając taki głos prawie w ogóle nie śpiewa. Tak samo Robert Janowski ma naprawdę fajny głos, a praktycznie jedyne co robi to prowadzenie "Jaka to melodia". Ale może to dlatego, że prowadzenie programów w TV po prostu bardziej się opłaca?

 

Do dobrej polskiej muzyki trzeba umieć się dokopać, nie polegać tylko na tym co puszczają w TV i radiu. Pierwsze przykłady z brzegu:

 

Piotr Rogucki i zespół Coma:

 

 

 

 

Pati Yang:

 

 

 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przez długi czas kojarzyłem Pana Wodeckiego jedynie z Pszczółką Mają, a potem przez przypadek w sumie usłyszałem go w jakimś programie w TV. Nie wiem, czy tylko mi się wydawało, ale miałem wrażenie że kiedy zaczynał śpiewać, to zachodziła w nim zmiana zarówno w jego posturze jak i wyrazie twarzy. Tak jakby dopiero wtedy zaczynał oddychać pełną piersią i w sumie przez to zacząłem go darzyć szacunkiem, pomimo tego, że wielkim jego fanem nie jestem. Natomiast co do polskich piosenek to może te które podam są dość znane, ale bardzo często ich słuchałem i zdarza mi się do nich wrócić. I pomyśleć, że kiedyś nawet takie utwory często pojawiały się w TV zamiast obecnej papki serwowanej nam gdzie popadnie.

 

01. Borysewicze & Kukiz - Bo Tutaj Jest Jak Jest

 

02. T.Love - Nie Nie Nie

 

03. Perfect - Niepokonani

 

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ostatnim czasie byłem na koncertach Lady Pank, jak i Urszuli. Fajne sobie posłuchać muzyki, którą się zna od dziecka. W sumie można by wydzielić osobny temat o polskiej muzyce, bo jest co wybierać.

 

Kasia Kowalska

 

 

Maciej Maleńczuk

 

 

 

Agnieszka Chylińska

 

 

 

Edytowane przez EnemyOfTheState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.