Skocz do zawartości

Dobry antiperspirant???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was moi Drodzy Bracia! ;)

 

Mam do was pytanie, ostatnio jako że temperatura na dworze się nieco podwyższyła, a ja ubóstwiam chodzenie w koszulach, mam straszny problem z poceniem, przy jasnych koszulach to istna męka, jedno wyjście- koszula do prania...

 

Przerobiłem masę antyperspirantów, żeli anty- potliwych, tych tańszych i tych najdroższych( po 30-40zł!).

Teraz testuje wynalazek od ziaji- Yego Sport, zobaczymy czy coś w ogóle mi pomoże...

 

Mam nieco stresującą pracę wśród ludzi, muszę czuć się dobrze i nie może ode mnie śmierdzieć, do tego muszę dbać o wizerunek, wiec plamy pod pachami odpadają :/

Następna sprawa że jestem młody, mam 21 lat, nabuzowany testosteronem jestem..może stąd ta potliwość??

 

Bracia, bardzo proszę o radę/poradę!! Może znacie jakieś sprawdzone specyfiki?? Bo mam już dosyć tego "mokrego" problemu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał swoją historię. Też mam 21 lat, również od dziecka bardzo się pocę. Strasznie uprzykrza mi to życie, szczególnie teraz kiedy na zewnątrz zrobiło się gorąco. Cały czas mam spocone dłonie i głowę, chociaż nie podejmuję się żadnego wysiłku. Od siebie dodam że stosuję "Perspiblock" i stosuję jego silniejsza wersje- Forte, chociaż nie zauważyłem żadnej poprawy. Wiedz że przynajmniej nie jesteś w tym sam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocę się normalnie, za to codziennie chodzę w koszulach do garnituru czy marynarki.

Oprócz kwestii zapachowych wchodzi też 'nieniszczenie' koszul. Bo kiepskie antyperspiranty strasznie zażółcają koszule. Sprać to potem trudno.

Poza tym nawet jadąc klimatyzowanym autem i siedząc w klimatyzowanym pomieszczeniu - na drugi dzień koszula nie tyle pachnie nieświeżością (bo nie

pachnie i po potraktowaniu jej parą ze stacji parowej można ubrać ją ponownie) ile właśnie 'przepracowanym antyperspirantem'.

 

Korzystam z bezwonnych antyperspirantów AA - nie mają zapachu (więc nie czuć ich potem na koszulach). Dodatkowo dwa-trzy razy w tygodniu

na noc bloker, też od AA - Aquaselin.

 

Sprawdza się - choć oczywiście to kwestia indywidualna.

 

http://www.perfumesco.pl/aa-men-protection-non-stop-anti-perspirant-sensitive-(m)-dst-roll-on-antyperspirant-50ml?utm_source=adt&utm_medium=search-mc&utm_content=all&utm_campaign=adt172&offer_id=17&aff_id=229&url_id=944

 

https://wizaz24.pl/aa-extreme-for-men-aquaselin-antyperspirant-przeciw-nadmiernej-potliwosci-p9802

 

Linki podane wyłącznie dla pokazania konkretnych produktów.

 

S.

 

Swoją drogą wywołaliście demona z lasu.

Przed chwilą wracając z miasta zahaczyłem o Biedronkę...

Orgia zapachowa. Niestety od niemycia, starego potu i niepranych ciuchów ...

Nikt mi nie powie, że 'to efekt biedy'. Mydło, dezodorant i proszek do prania kosztują grosze. Dla mnie to efekt, owszem - biedy, ale mentalno-umysłowej.

 

Eau de Polonaise Paysan Naturel, psia jego mać !

 

 

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Davidoff Cool Water w sztyfcie. Teoretycznie nie jest to antyperspirant, ale w praktyce działa lepiej od wynalazków reklamowanych jako 48h fresh itp. Swoje kosztuje, ale na długo wystarcza, więc ostatecznie nie wychodzi aż taka drożyzna. Nie zostawia śladów na koszulach. Sam fakt, że dostępny jest od wielu lat w niezmienionej formie też potwierdza, że to dobry produkt. Opłaca się kupować przez neta, bo w sklepach stacjonarnych jest dużo drożej. Tylko trzeba wybierać sklepy o dużej renomie, bo podróbek jest mnóstwo.

Edytowane przez Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze od czego zalezy smród/zapach spod skrzydla?

 

Wiem, ze dieta ma na to wplyw ale czy sa produkty, ktore to niweluja albo wzmacniaja?

 

Bo o ile nosze t shirty to pachnie ode mnie calkiem przyjemnie, natomiast jesli chodze w koszuli to juz godzine od kapieli/prysznica czuc delikatny smrodek

Edytowane przez Tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tramal a koszule z jakiego materiału? Bo w sztucznych strasznie się pocę, w bawełnianych w gorące dni też jest kiepsko, za to w lnianych to mniej niż w t-shirt'ach.

 

Od siebie mogę nie polecić eksperymentów z sodą oczyszczoną i olejem kokosowym, kiepsko działają. Używam old spice, ale też nie jestem zadowolony(choć coś tam daje). Może spróbuje bloker z ziaji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku najlepsze okazały się ruch i sportowy tryb życia. Kiedyś bardzo się pociłem i jednocześnie nie odżywiałem się zbyt zdrowo oraz całe dnie siedziałem na dupie. Na teraz nie używam w ogóle żadnych antyperspirantów, tylko zakładam czystą koszulkę po prysznicu, pryskam się dodatkowo perfumami po szyi i nadgarstkach i nie zauważyłem od dawna ani jednej mokrej plamy pod pachami. Zamiast truć się jakimiś specyfikami ze srebrem i inną chemią, przynajmniej raz dziennie wyjdźcie sobie na hale na piłeczkę, pograjcie w kosza, pobiegajcie parę kilometrów, poróbcie interwały, popływajcie, zapiszcie się na jakiś sport gdzie wymagany jest ciągły ruch, eksplozywność itp Jest tyle możliwości aby aktywnie spędzać czas, że grzech nie korzystać.

Dodatkowo dobre odżywianie i odstawienie alkoholu i tyle wystarczy. Facet ma być wysportowany, wyżyłowany, sprawny, z żelazną kondycją i wtedy poci się tylko podczas ostrego treningu. Natomiast jeśli całe dnie się siedzi i nic nie robi i dodatkowo posiada zbędny balast tłuszczowy to nie ma czemu się dziwić, że po paru krokach albo jak tylko poświeci słoneczko to jest się chodzącym wodospadem.

Inna sprawa, że nadmierna potliwość, często może być oznaką jakiejś poważnej choroby, więc też pod tym kątem radziłbym iść do lekarza by zlecił profilaktyczne badania i sam ocenił czy to nie jest nic poważnego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tramal napisał:

Orientujecie sie moze od czego zalezy smród/zapach spod skrzydla?

 

Wiem, ze dieta ma na to wplyw ale czy sa produkty, ktore to niweluja albo wzmacniaja?

            Nasiąknięte antyperspirantami ubrania po wypraniu szybko się zasmradzają i wręcz cuchną jeśli wchłoną pot.

Materiał z jakiego jest ubranie. Sam widzisz że jedno się "trzyma", a drugie szybko łapie smroda. Wyrzucić.

Dieta bezmięsna powoduje mniej kwaśny zapach. Można więc odkwaszać organizm; kasza jaglana, sok z cytryny, sauna, ćwiczenia...

Kiedyś do jednego gościa na przystanku podeszła laska i pyta: - jakich perfum pan używa? - żadnych (był wegetarianinem)

Używam antyperspirantu Nivea w kulce (jest również bezzapachowa wersja). I jeszcze jedno - sprzedałem sportowy samochód., więc pocenie występuje sporadycznie, a dawniej codziennie mokry wracałem :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.